Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: "Premier to nie cysorz". Lider PiS apeluje o powrót Tuska z urlopu

Jarosław Kaczyński, w obliczu poważnego kryzysu wymiaru sprawiedliwości, wezwał premiera Tuska do powrotu z urlopu i nawiązując do słynnej piosenki Tadeusza Chyły, stwierdził, że premier to "nie cysorz, co ma klawe życie".

Sonda

Premier Tusk powinien wrócić z urlopu?

 / Fot. PAP/Paweł KulaNawiązując do samobójczej próby płk Przybyła, Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie określił obecną sytuację w prokuraturze jako niespotykaną. Według prezesa PiS konflikt w prokuraturze odnosi się do sprawowania cywilnej kontroli nad wojskiem.

Kaczyński wezwał jednocześnie premiera Tuska do powrotu z urlopu i "podjęcia wykonywania swoich obowiązków" - informuje rmf24.pl. W odpowiedzi rzecznik rządu Paweł Graś umieścił na Twitterze wpis, że Donald Tusk ustosunkuje się do zaistniałej sytuacji na środowej (11 stycznia br.) konferencji prasowej.
Konflikt w prokuraturze to kolejna odsłona wojny PO i PiS

We wtorek odbyło się półgodzinne spotkanie prezydenta Komorowskiego z Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się reporterzy RMF FM, Seremet nie wyobraża sobie dalszej współpracy z gen. Parulskim. Prezydent nie chce jednak odwołać Parulskiego, z którym ma się również spotkać dzisiaj (tj. we wtorek 10 stycznia) po południu.

Prokurator Parulski objął swoje stanowisko jeszcze przed wejściem w życie ustawy o Prokuraturze Generalnej. Odwołać więc go może jedynie prezydent.
Mimo to Seremet, w najbliższych dniach, po konsultacjach z MON ma przedstawić kandydaturę nowego szefa prokuratury wojskowej. Wówczas prezydent Komorowski będzie musiał wyrazić swoją opinię.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (108):

Sortuj komentarze:

poddany
  • poddany
  • 18.01.2012 14:04

a,ty Kaczor to jesteś chyba co najmniej SUŁtan !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kalkstein-nie Kaczyński
  • Kalkstein-nie Kaczyński
  • 12.01.2012 10:22

@antek patelmitrz Dzisiaj 05:35 .
Odpowiedz ;Kim są Kaczyńscy !!
=
Jarosław Kac zyski jest trutniem!Całe jego życie to jest życie na koszt Polaków .Oprócz destrukcji to nic nie robi.NIC DOBREGO NIGDY NIE ROBIŁ I NIE ROBIŁ .
Spytaj się jak jego rodzina otrzymała nasze obywatelstwo polskie!
Jarosław Kaczyński jest naszym obywatelem ale tylko przez fakt ,że się -NIESTETY - w Polsce urodził !

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 12.01.2012 05:35

Tusk jest non-stop na urlopie gdyż gadanie bredni nie jest pracą,nie wiadomo kto mu płaci za "urlop" Mossad czy KGB?

Komentarz został ukrytyrozwiń
no PO,no PIS tylko Polska
  • no PO,no PIS tylko Polska
  • 11.01.2012 23:30

Polsko!!! Ludzie pracy!!! Gdzie nasz Przemysł -gdzie nasze fabryki ,nasze stocznie ,huty ,górnictwo,itd....
Po co to nam?!!!! Przecież mamy RZĄD, mamy biznesowych krętaczy(omijają podatki na lewo i prawo) , śmieszne prawo dla nich!! Mamy 70 % banków Polskich (tak jak przodujące gospodarki w europie),mamy ceny prawie jak w bogatszych od nas krajach(nie mówiąc już o stosunku płac) pewnie nasz eksport będzie bardziej opłacalny,mamy pracę zagranicą większość jak na tamte warunki za pół darmo,coraz tańsze opłaty ,wszystkich stać na m2 szczególnie kierownika na warmii co ma do ręki 1700zł albo pracownika na trzy zmiany w jakże polskiej fabryce LG może 1500 ma? itd.Mamy uczciwe sądy--dla przestępców i bogoli --bo biedaka można orżnąć HE?!! i wyssać coś z niego i tak się nie postawi albo się nie zna!!,mamy autostrady, dobre drogi oooo i dobry chleb co kiedyś odświeżany o niebo lepiej smakował,mamy super służbę zdrowia jak ktoś ma dzieci lub jest starszy wie o czym mowa ,Jestem młodą osobą mam swoją rodzinę i dobrze sobie radzę jak na razie w życiu i to na tyle i wierzę no właśnie w nic nie wierzę.O czym tu mowa nie rozumiem was, posłuchajcie się!!! A kaczor tatu a donald tomato !!! Kaczor zrobił tyle złego przez 1.5 roku co pewnie Tusk przez 2 kadencje nie odkręci taki wniosek z waszych postów.PiS nie ma i tak nic do powiedzenia od kilku lat to może popatrzcie co dzieje się teraz-czy każdy przeciwnik RZĄDU to pis-owiec naprawdę ludzie posłuchajcie się. Może prawda w oczy kole , ahh gdzie ta Irlandia uff dobrze że nie Grecja,tylko POLSKA !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja czułem się bezpiecznie w Polsce rządzonej przez Jarosława Kaczyńskiego. W tamtym okresie nastąpił "bum" gospodarczy który trwałby do dzisiejszego dnia gdyby nie Tusk który zniweczył pozytywne procesy zapoczątkowane przez PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Don Pedro
  • Don Pedro
  • 11.01.2012 19:30

Przypominacie sobie jak wyglądała Polska gdy rządził ten pracowity Yaro ? To się działo , codziennie kilka konferencji prasowych , awantury z koalicją , antyterroryści o świcie , brak waloryzacji rent i emerytur , obniżenie podatków najbogatszym , centralizacja państwa , wszystkie instytucje państwowe wyczyszczone z personelu [ łącznie ze sprzątaczkami ] i obsadzone swoimi. Galopujące nominacje na generałów - 40-to latków. Wszyscy koledzy Ziobry [ wówczas 36 -cio letni ] galopujące awanse na sędziów , prokuratorów ..Przejęcie mediów w 1 dobę [ łącznie z podpisem prezydenta] a potem zasłużony weekend na Helu z mamą ,bratem , bratową , Martą z rodziną i rodzice zięcia [ 10 osób a co ? ośrodek państwowy , za państwowe a co ? Podatnik zapłaci .Kiedy Tusk był z rodziną w rządowych kurortach ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 11.01.2012 18:14

wy najmądrzejsi w calej POLSCE zrobilibyscie z naszego kraju jeden wielki KIBUC..........łubu dubu niech zyje prezes naszego klubu

Komentarz został ukrytyrozwiń
melchior
  • melchior
  • 11.01.2012 18:10

RUDY wrocil z nart teraz prezes pojedzie na narty...taki maly a taki PARSZYWY...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ktoś
  • ktoś
  • 11.01.2012 17:29

no to macie sie ćwoki z czego cieszyć,że Donek ładuje was w butelke jak chce a baranki jeszcze mu przytakuja i sie cieszą,myslą,że jak pojazgocza na Kaczyńskiego to im przybędzie rozumu i kasy w portfelu-TUSEK I TAK MA WAS GDZIEŚ WOLI POJEŻDZIĆ NA NARTACH NIZ WZIĄC SIE DO ROBOTY-JAKI ELEKTORAT TAKI PREMIER

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 11.01.2012 17:18

Jaro Zbawiciel się burzy że Donald jest na urlopie,jeżdzi na nartach,ponieważ sam był tylko na koloniach letnich zaraz po tym jak zwinął księżyc.