Facebook Google+ Twitter

Kaczyński przeciwny podwyższeniu wieku emerytalnego

Jarosław Kaczyński powiedział, że jego ugrupowanie nie zgadza się na podwyższenie wieku emerytalnego. Jesteśmy za referendum–oświadczył lider PiS.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kaczynski_Jaroslaw_1_070.JPG&filetimestamp=20090924130714 / Fot. Aargambit Autor: Reporter Dziennik Internetowego http://lublin.com.pl (wydawca: AAR GambiSprawa podwyższenia wieku emerytalnego wzbudza wiele emocji. W tej kwestii wypowiedzieli się już zarówno liderzy związków zawodowych, jak i pracodawców polskich. Zdania są podzielone.

Kaczyński w swojej wypowiedzi dla "Pulsu Biznesu" odniósł się do spotkania u prezydenta w tej sprawie. "W żadnym wypadku nie akceptujemy w polskich warunkach tego, aby to stało się instytucją przymusową, aby szczególnie kobiety dostawały prawo do emerytury dopiero po ukończeniu 67. roku życia (...) Jesteśmy za referendum. Jesteśmy gotowi do zaakceptowania takich przepisów, które będą mówiły, że każdy, kto chce i ma takie możliwości, może pracować do 67. roku życia" - powiedział.

Lider PiS twierdzi również, że na spotkaniu u prezydenta nie było rozmów o ustawie, lecz o oczekiwaniu na pomysły w sprawie emerytur. Twierdzi on, że pomysły były, ale bardzo zróżnicowane i spotkanie miało w związku z tym zaskakujący dla niego przebieg. Kaczyński nazywa je mianem "od Sasa do lasa".

Szef PiS stwierdził również, że jest gotowy do dyskusji w tej sprawie z PSL, które wystąpiło z propozycją uzależniającą wiek emerytalny kobiety od liczby urodzonych dzieci.

"Jesteśmy gotowi do różnego rodzaju dyskusji (...) Uwzględnienie praw kobiet, które mają dzieci, zwłaszcza liczne dzieci, jest całkowicie zgodne z naszymi przekonaniami" – mówił Kaczyński.

Według koncepcji rządu w najbliższych latach miałoby nastąpić stopniowe zrównywanie i podwyższanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Pierwsze kroki w tej sprawie zostałyby podjęte już od 2013 roku, docelowo do 67. roku życia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Stopniowy wzrost do poziomu 67 lat w przypadku mężczyzn osiągnięty ma zostać w roku 2020, a dla kobiet w roku 2040.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

...to se ne vrati... Więcej jak pewne że tyrka do 67 i tak nieunikniona : (

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.