Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3323 miejsce

Kaczyński przed ciszą wyborczą: "Czuję, że Polska się budzi"

Prezes PiS w swoim ostatnim przemówieniu przed rozpoczęciem ciszy wyborczej podsumował politykę obecnego rządu oraz zadeklarował, że w przypadku przejęcia władzy przez PiS, partia ta będzie dążyć do jak najszybszej modernizacji Polski.

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczKaczyński powiedział także, że jego formacja chce państwa "uczciwego" i "dobrego", na którego pomoc zawsze będzie mógł liczyć obywatel. Te "dobre" państwo w zamyśle lidera PiS ma pomagać ludziom we wszystkim, co "służy ich rozwojowi". - "Polacy mają pełne prawo żyć, jak ludzie na zachodzie Europy" - mówił. Kaczyński dodał, że "biednych krajów nie ma", a są tylko "źle rządzone". W opinii prezesa Polska "ma ogromny potencjał, który trzeba wyzwolić", a który to potencjał jest teraz "blokowany przez różnego rodzaju systemy przywilejów".


Koniec kampanii. Obowiązuje cisza wyborcza


Lider PiS ocenił krytycznie rządy Platformy Obywatelskiej. Stwierdził mianowicie, że partia Donalda Tuska obiecywała cztery lata temu skuteczne rządy, które miały zmienić kraj na "nieporównywanie" lepszy niż ten, który "był kilka lat temu". W istocie obecna władza według Kaczyńskiego stworzyła "system, który oddala rządzących od obywateli". Platforma zdaniem prezesa PiS jest partią "arogancką", "oddaloną od człowieka", a przede wszystkim "wysoce niesprawną". Kaczyński stwierdził, że chwalenie się Orlikami przez partię sprawującą władzę w dużym, europejskim kraju, to zdecydowanie za mało.

Prezes ocenił także szanse swojego ugrupowania na objęcie władzy po 9 października: "PiS zwycięży, bo Polacy mają dość władzy, która jest arogancka wobec tych, których uważa za słabych, a niekiedy jest wręcz klękająca przed możnymi. My się kłaniać ani klękać nie będziemy, ale będziemy budowali Polskę godną, silną i szanowaną, bo wtedy godni, silni i szanowani będą także Polacy. Zwyciężymy, bo dla Polski zwyciężyć musimy" - cytuje Kaczyńskiego onet.pl.

Prezes apelował, żeby ludzie namawiali się nawzajem do głosowania w wyborach, bo wtedy zwycięstwo PiS-u "będzie wielkie". Lider Prawa i Sprawiedliwości dodał, że chce ze swoją formacją zbudować Polskę "równych i wolnych Polaków". "Czuję, że Polska się budzi" - dodał na zakończenie prezes.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

Głos 19-10-2011
 • Głos 19-10-2011
 • 19.10.2011 12:02

{ 7 październik 20011rok }

Głos Dzisiaj 21:04 - Głos Dzisiaj 21:13 -

Jakiś poseł z PiS zaleca mazać listy wyborcze świeczką !! Takie debilskie pomysły to wychodzą tylko od debili i złośliwców .Ja nie będę oszpecał karty do głosowania .Ja jestem katolikiem i wierzę , że komisja jest wyłoniona z mądrych i uczciwych ludzi .
PiS wszędzie widzi: złodziei, bandytów , oszustów !
Sami takimi są i dlatego szukają wśród innych podobnych do nich !
Złodziej szuka złodzieja a oszust szuka oszusta aby oddalić w ten sposób od siebie zarzuty :zresztą słuszne !
PiSowcy robią z nas Polaków oszustów !Zgroza co to za banda nikczemników a mieniącą się ,że są w partii PODBNO :Prawo i Sprawiedliwość .
,,,,,,,,,,,
JEST DOKŁADNIE ODWROTNIE !!!!
TO JEST skrót PiS : Pomawiać i Szkalować - wszystko , wszystkich w Polsce i Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

abrat 21:23. Coś Ci się pokićkało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aszi-mur
 • aszi-mur
 • 09.10.2011 04:54

Właśnie się obudziłem. I co ? I nic. Idę hibernować dalej może w poniedziałek będzie weselej bo jak na razie to zapowiada się duszno-cmentarnie, że tak powiem popisowo czyli nudnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mochałek
 • mochałek
 • 08.10.2011 22:19

Polska się budzi...ja ide spać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaku
 • jaku
 • 08.10.2011 22:05

Do niektórych poniżej. Plucie śliną uzależnia. A tak nie można pluć śliną. Na TVNie nie można posłuchać jak oni plują śliną (pierwsze obiektywne wydanie od ostatniej ciszy wyborczej, chociaż zauważył ktoś jak pokazywali jak głosować, nie demonstrowali tego na pierwszej stronie karty do głosowania tylko przelecieli kilka stron dalej, słodziutkie manipulacje słodziutkich dziennikareczek, nie ufają waszej inteligencji). Musicie się czuć jak narkomani na głodzie. :) A tak plucia śliną nie będzie jeszcze przez 24 g. Współczuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
abrat
 • abrat
 • 08.10.2011 21:36

MILEGO LOTU !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
abrat
 • abrat
 • 08.10.2011 21:23

Stawka tych wyborow to WOLNOSC.POLACY TO RYCERZE WOLNOSCI,DLATEGO GLOSUJA NA PIS!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 08.10.2011 20:52

gdyby miol jakom frelke to by sie mu cosi inszego budzilo.choc w tym wypadku pochybujym

Komentarz został ukrytyrozwiń
macho2011
 • macho2011
 • 08.10.2011 20:42

DO ALEX. MASZ RACJĘ PODZIĘKUJEMY ŻE W KOŃCU ODEJDZIE Z POLITYKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
 • Pianista
 • 08.10.2011 20:42

Kaczyñski twierdzi, ze PO kleka przed moznymi, a sam pada plackiem przed Rydzykiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.