Facebook Google+ Twitter

Kaczyński przegrał w sądzie z PSL. Zapłaci 10 tys. zł

Współautorzy: Mateusz Brzeziński

Jarosław Kaczyński przegrał w czwartek proces, który wytoczył mu PSL. Sąd uznał, że prezes PiS kłamał, twierdząc, że "Ludowcy" opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków. Kaczyński został zobligowany do przeproszenia PSL oraz zapłacenia 10 tys. złotych.

Sonda

Czy decyzja sądu wobec Kaczyńskiego jest słuszna?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellO godzinie 13:00 rozpoczął się proces w trybie wyborczym wytoczony przez PSL przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS miał stwierdzić, że Ludowcy głosowali za legalizacją miękkich narkotyków.

PSL domagał się sprostowania na antenie TVN24 i TVP Info oraz wpłaty 10 tysięcy złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Proces wytoczono wczoraj.

Czytaj też: PiS przeprosi PO. Sąd zadecydował


Wypowiedź Kaczyńskiego z 28 sierpnia dotyczyła słów Adama Hofmana ("Chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło"). Prezes PiS bronił rzecznika swojej partii, tłumacząc, że PSL zerwał z tradycyjnymi wartościami: "Merytorycznie rzecz biorąc, wypowiedź pana Hofmana odnosiła się do zjawiska, które można zilustrować poprzez odwołanie się do głosowań osób, które są w PSL - czy to w Parlamencie Europejskim, gdzie głosowali za GMO, czy w parlamencie polskim, gdzie głosowali przeciwko naszej rezolucji o wyrównaniu dopłat, mówię o PSL, gdzie część z nich głosowała "za" ws. miękkich narkotyków - za tym, by te narkotyki były dostępne. Piętnaście osób to prawie połowa tego klubu".

Jak dotąd, proces w trybie wyborczym przegrał PiS. W sierpniu Sąd Okręgowy w Warszawie przychylając się do pozwu PO nakazał sprostowania na antenie TVN24 oraz wpłaty 10 tysięcy złotych na konto hospicjum w Krakowie.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

sa
 • sa
 • 11.10.2011 00:47

'
studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

'

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 09.09.2011 15:08

@ Pani Doroto , upolitycznione to były 2005-2007 .Nie obciążajcie innych własnymi grzechami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@K Laszek Dzisiaj 07:42

Projekt dotyczył odstąpienia od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych osób, które posiadają nieznaczne ilości narkotyków przeznaczonych na własny użytek.
16 posłów PSL głosowało za przyjęciem tego projektu. PSL opowiedziało się za legalizacją miękkich narkotyków i to jest fakt bezsporny. Sędzia natomiast twierdzi że takiego głosowania nie było !!!

Dz.U.2011 nr 117 poz. 678
Data wejścia w życie: 9 grudnia 2011r

Komentarz został ukrytyrozwiń
K Laszek
 • K Laszek
 • 09.09.2011 07:42

Pani Dorotko cos nie tak o czym Pani pisze? owszem ale pozosta ustawa na etapie projektu i cos tam chlapnal posel Klopotek natomiast do przeglosowania ustawy nie doszlo i rzeczywiscie sad mial racje Natomiast Prezes PiS lubi plawic sie w klamstwie liczac ze sprawa pojdzie w niebyt i ciemny lud jak mawiaja w PiS wszystko kupi KL

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 09.09.2011 00:56

Nie ulega wątpliwości, że te sądy wyborcze są upolitycznione i że to po prostu farsa, szkoda naszych społecznych pieniędzy .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 09.09.2011 00:51

Posłowie PSL głosowali za przyjęciem poprawki do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która przewiduje możliwość odstąpienia (w niektórych przypadkach) od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków. Chodzi o dodany art. 62a >Art. 62a. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62 ust. 1 lub 3, są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości.< Tu można sprawdzić brzmienie art 62 ustawy http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=108828.
Moim zdaniem sąd nie miał racji zarzucając J. Kaczyńskiemu kłamstwo. Dodany przepis art. 62 a jest bardzo ogólny, niedookreślony, można podciągnąć pod niego wiele różnych sytuacji faktycznych, stwarza więc możliwość bardzo szerokiej interpretacji. Posiadacz niewielkiej ilości narkotyku na własny użytek uniknie kary, jeżeli usprawiedliwiają go okoliczności popełnienia czynu. Pytanie jakie okoliczności? Może być ich mnóstwo. Poza tym dilerzy mogą podawać się za takie osoby, które to mają nieznaczną ilość narkotyku na własny użytek a dostawcy będą im podsyłać stale te niewielkie ilości. To tylko kwestia odpowiedniej organizacji "pracy" dilerów. W ten sposób ta zmiana do ustawy (poparta przez połowę klubu PSL) pomaga dilerom. Jest szkodliwa społecznie, bo prawo ma wpływ na mentalność społeczną. Skoro posiadanie nieznacznych ilości narkotyku na własny użytek w pewnych (?) okolicznościach może być bezkarne - to jest na to przyzwolenie, jest to usprawiedliwione. Nie jest złem. A domyślam się, że nieznaczną ilością narkotyku można się wpędzić w nałóg, jeżeli będzie się zażywać tą nieznaczną ilość codziennie z błogim przekonaniem, że >jak mnie złapią to powiem, że to na własny użytek - pierwszy raz, albo, że mi podrzucili, albo że jestem taka młoda albo....zawsze można coś nabajerować<
Zatem J.K. powiedział prawdę: narkotyki stały się bardziej dostępne po wprowadzeniu tej poprawki do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dziwię się, że jest tak wiele osób które z pełną świadomością opowiadają się po stronie zła. A to zło może się w przyszłości obrócić przeciwko tym, którzy je propagują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojciechu - chodziło pewnie o myNaród... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Duchowny Dzisiaj 18:50

Pisz z sensem trudno ciebie zrozumieć !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Jerzy Konopka, cyt: "Naród jest z Prawem i Sprawiedliwością jest to widoczne na "każdym kroku".

problem w tym, że naród widzi to zupełnie inaczej....ale gratuluje dobrego samopoczucia,

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 08.09.2011 18:58

Prezes wypuszcza to niegramotne towarzystwo z trzeciej ligi PZPR.Ubaw po pachy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.