Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Przenieść finał Euro 2012 do Warszawy!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaapelował o przeniesienie finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej z Kijowa do Warszawy.

Sonda

Czy finał Euro 2012 powinien zostać przeniesiony do Polski?

 / Fot. PAP/Waldemar DeskaBojkot ukraińskiej części Euro 2012 nabiera coraz większych rozmiarów. Czołowi niemieccy politycy oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej na czele z jej przewodniczącym Jose Barroso zapowiedzieli bojkot imprezy organizowanej przez Polskę wespół z naszym wschodnim sąsiadem. Wczoraj Jarosław Kaczyński wezwał polskie władze do uczynienia podobnych kroków. Wszystko to za sprawą Julii Tymoszenko, byłej premier Ukrainy, która obecnie przebywa w więzieniu. Zdaniem bojkotujących więzienie liderki opozycji uniemożliwia im uczestnictwo w meczach Euro 2012, gdyż jest niezgodne z demokratycznymi standardami.

Za swoją propozycję Kaczyński był głośno krytykowany przez wielu rodzimych polityków. "Bojkot niczego nie rozwiązuje. Cała Polska polityka wschodnia sprowadza się do idei, by przyciągać Ukrainę do UE. Bojkot spycha Ukrainę w ręce rosyjskie" - stwierdził cytowany przez Gazetę Wyborczą Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski. Premier Donald Tusk natomiast ocenił wystąpienie Kaczyńskiego jako "gol samobójczy".

Na blogu prezes PiS kontynuuje dziś swoje wezwanie. Idzie nawet o krok dalej i apeluje o przeniesienie finału imprezy Euro 2012 do Polski. "UEFA powinna w tej sytuacji co najmniej przenieść finał mistrzostw z Kijowa do Warszawy" - pisze Kaczyński. "Inne reakcje będą niestety niemym przyzwoleniem na dalsze niedemokratyczne działania rządu ukraińskiego" - tłumaczy lider Prawa i Sprawiedliwości.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

Olek
  • Olek
  • 16.05.2012 23:24

Co ten idiota znowu wymyśla...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman56PL
  • Roman56PL
  • 07.05.2012 22:31

Nie bede sie wypowiadal o KAczynskim, bo szkoda kazdego slowa wypowiedzianego na temat tej kreatury.Jakiekolwiek decyzji mieszajace polityke ze sportem na szkode i Ukrainy i w konsekwencji Polski sa najwiekszym swinstwem i sa niedopuszczalne.
Jezeli ktos smie twierdzic ze J.Kaczynskie jest patriota to chyba nie jest swiadom tego co czyni.Trzeba byc idiota by uznac KAczynskiego patriota!

Komentarz został ukrytyrozwiń
beret
  • beret
  • 07.05.2012 12:15

Już teraz widać jakim patriotą jest Kaczyński i co jest w stanie zrobić żeby odsunąć od władzy pana Tuska . W tych zachowaniach pana Kaczyńskiego jest tyle perfidii i , że strach się bać ile ten człowiek wkłada energii w to żeby osiągnąć swój założony cel i jest w stanie nawet poświęcić dobro naszego kraju tak tylko zachowuje się chory z nienawiści człowiek lub z-----a narodu więc dobrze się zastanówmy przy następnych wyborach kogo wybrać bo wybór pana Kaczyńskiego i jego ludzi może prowadzić od takiego dołu ,że minie sto lat i się nie wygrzebiemy z takiej dziury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
  • 1grajek
  • 07.05.2012 12:02

Tych panów z Unii Europejskiej którzy bojkotują Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to troszeczkę mogę zrozumieć , bo oni po prostu mają w tym interes i są zazdrośni , że to my a nie oni organizujemy tą imprezę bo nie daj Boże nam się to uda i będzie ta impreza wielką imprezą to przecież tym panom będzie nie w smak jak to jest możliwe , że impreza takiej rangi może być zorganizowana lepiej przez takie dwa liche kraje lepiej niż w ich krajach. Już niejednokrotnie chcieli nam i Ukrainie odebrać organizację i jak się im to nie udało w ten sposób to zrobimy tak żeby obniżyć rangę i wartość organizacyjną tej imprezy żeby pozostał niesmak po tej imprezie co spowoduje , że następną imprezę zorganizujemy za 500lat. I w tym miejscu dziwię się bardzo panu Kaczyńskiemu , że działa wbrew interesowi narodowemu bo w interesie narodowy jest ,żeby ta tak ważna impreza udała się nam i Ukraińcom rewelacyjnie i żeby właśnie ci panowie byli tymi przegranymi. Jeżeli by pan Kaczyński w tym momencie rządził naszym krajem a pan premier Donald Tusk wyprawiał takie rzeczy jak pan Kaczyński to pan Ziobro dostał by wyraźne dyspozycje żeby z panem Donaldem Tuskiem zrobił to co Prezydent Janukowycz zrobił z byłą panią premier Tymoszenko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak nie zmanipulowqany
  • Polak nie zmanipulowqany
  • 06.05.2012 13:36

ZALECAM WSZYSTKIM NA TYM FORUM I NA TYM PORTALU ABY TO CHCIELI PRZECZYTAĆ
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/na-czym-skupiaj%C4%85-uwag%C4%99-niemieckie-media-w-polsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jarku Warszawa już ma rozpoczęcie przenieśmy zakończenie do Krakowa! :D Przydało by się, żeby ktoś potraktował tego gościa jak typa z reklamy z Zuzą. Niech by się wreszcie ogarną. O ile lepiej by było gdyby wszyscy zaproszeni politycy pojechali, ale ze znaczkiem w klapie popierającym Panią Julię. I niech się dają fotografować z prezydentem Ukrainy tak by cały świat zobaczył, że światowa polityka odwraca się od prezydenta Ukrainy. Co gdyby ktoś teraz zabrał Euro nam Polakom? Co z kasą którą wsadzono w przygotowania do tej imprezy. A Ukraina to co? Za darmo organizują Euro2012? Politycy nie umiejący zamanifestować swego braku poparcia powinni siedzieć cicho lub zapytać kogoś rozgarniętego o zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
moher
  • moher
  • 05.05.2012 19:14

to nie moze byc prawda zeby nasz prezes powiedzial ze przeniesc do warszawy.czlowiek pokroju prezesa by si nigdy nie osmiesza to musi byc dziennikarska kaczka

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Balicki
  • Marek Balicki
  • 05.05.2012 17:56

Ale mamy baranów .... Tusk i Komorowski - znowu zostali błaznami . Ostatnio im z tym do twarzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No Nie
  • No Nie
  • 05.05.2012 15:21

a MOŻE by rozpisać konkurs gdzie przenieść prezesa ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 05.05.2012 14:02

z tym majatkiem tymoszenko to rzeczywiście skandal ....taka kasa!!!! i to na handlu paliwami!!!chyba ze z tym majątkiem to kaczka dziennikarska???