Facebook Google+ Twitter

Kaczyński przyznaje: przegraliśmy przez moje słowa o Merkel

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczypospolitej" zdradza przyczyny przegranej PiS w wyborach. Przyznaje, że przyczyniły się do niej słowa, które wypowiedział na temat Angeli Merkel. Podaje jednak także inne powody, m.in. spot "Oni pójdą na wybory", który przechylił szalę zwycięstwa na rzecz PO.

Sonda

Kaczyński przegrał, bo...

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPrezes PiS w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" omawia przyczyny porażki wyborczej partii. Przyznaje, że liczył na lepszy wynik i że zawiodły badania, które wskazywały na mniejszą różnicę między PO a PiS. Twierdzi także, że do zwycięstwa Donalda Tuska przyczynił się udany spot "Oni pójdą na wybory" oraz sprawa Beaty Kempy i jej poręczenia za "Starucha", nieformalnego przywódcy kibiców warszawskiej Legii.

Czytaj także: Doradzano Kaczyńskiemu, by usunął słowa o Merkel. Nie zgodził się

Jarosław Kaczyński ma także świadomość, że do porażki PiS przyczyniły się także jego słowa o Angeli Merkel. "Nie ukrywam, że to był mój błąd" - mówi, dodając jednak: "Mamy już badania w tej sprawie – to mniej zaszkodziło niż inne rzeczy". Swój udział w przegranej partii miały również media: "PO ma niebywale mocną osłonę medialną. Trudno więc oczekiwać, że taka partia przegra wybory" - twierdził.

Według prezesa na Platformę głosowali ludzie, aspirujący do miana klasy średniej. "Muszą zrozumieć, jak bardzo się mylą, sądząc, że PO im to umożliwi" - opowiadał. Na pytanie, czy Kaczyński nie obawia się, że wyborcy, rozczarowani PO, przerzucą swoje poparcie na Ruch Palikota, odpowiedział: "Ruch Palikota jest założony przez ludzi bezczelnych, byłych kryminalistów, tak jak ten z Elbląga. Może więc obniżyć radykalnie poziom naszego życia publicznego, i tak już bardzo obniżony przez Platformę".

Czytaj także: Kaczyński: Nie zrezygnuję, bo to mnie witają okrzykami: "Jarosław, Polskę zbaw"

Prezes wyraził także swoje zdanie na temat Ewy Kopacz, która ma objąć urząd marszałka Sejmu. "To minister zdrowia, która mówiła nieprawdę w tak ważnej sprawie jak Smoleńsk. Mówiła, że miejsce katastrofy było przekopane. Używała takich określeń jak hieny cmentarne. I jeżeli zostanie powołana na funkcję, która wymaga zdolności koncyliacyjnych, to oznacza, że mechanizmy demokratyczne zostały sprowadzone do fikcji".


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

Teraz do błędów i wypaczeń dojdzie robienie cyrku z folią na tunele dla paprykarza. Wydaje sie, że ten pan doskonale wie, "jak zyć" ale sprawdzi to
CBA, bo skala żądań finansowych przekroczyła realia. Koledzy paprykarze podziekują mu serdecznie za obiadek z prezesem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czym się różniły te wybory od poprzednich?? W poprzednich wyborach miałem nadzieję, że politycznie- religijnie PO coś zmieni! W tych wyborach już wiedziałem: że w Polsce jest TYLKO PRAWICA! - obojętnie PO czy PiS. - Dobrze czasem NIE MIEć ZŁUDZEń co do zmian politycznych w kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezes dalej swoje. Ten człowiek jest tak zarozumiały, że nawet w największej chwili przypływu autorefleksji nie zdaje sobie sprawy, że to jego idee fixe o układach i spisu przeciwko Polsce zawaliły sprawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 20.10.2011 07:17

Prezes chce udowodnić, że dyby nie mówił o Merkel by wygrał :)
Był o krok od pokonania PO, dosłownie o pół procenta i chlapnął!
Jak zwykle bzdury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zenek
  • zenek
  • 20.10.2011 06:57

to UE nie chce Jarosława Kaczyńskiego i dlatego takie "sukcesy" w wyborach odnosi PO ,wszystko inne to zwykłe ściemy i kłamstwa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gabriel Potoczny
  • Gabriel Potoczny
  • 20.10.2011 00:27

To nie jest szczera wypowiedź Pana Prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ze prezes Kaczyński przyznaje się do błędów, to już sukces. Być może polecą głowy jego doradców. Czy zwrócili Państwo uwagę na jednakowo brzmiące wypowiedzi pana Cymańskiego (bardzo go lubię) i Kurskiego? (tego już od dawna nie lubię)

Komentarz został ukrytyrozwiń

On od razu wszystko wie, co, jak i DLACZEGO...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zjadło mi literkę w określeniu "Ruch Poparcia Kaczyńskiego".
"wojo" - dziękuję za uznanie.
"f" - kim jest "leming" w rozumienia Pana/i/ komentarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 19.10.2011 18:15

@ Panie Tomku 12:28 , czytanie Pana wpisów zawsze rozbawi - dzięki [ niech gotuje tam gulaszową ]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.