Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Raport MAK jest kpiną z Polski

- Raport MAK jest efektem tych decyzji, które podjął premier Tusk. Jest zespołem spekulacji, zupełnie nieuzasadnionych. Obwinia Polskę i polskich pilotów i jest jednostronny - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej.

Jarosław Kaczyński / Fot. Kolanin/Licencja Wolnej Dokumentacji 1.2- Raport MAK jest efektem tych decyzji, które podjął premier Donald Tusk, m.in. oddania śledztwa Rosjanom - powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes dodał, że raport jest jednostronny: obwinia Polskę i polskich pilotów. - Dokument jest zespołem spekulacji na niczym nie opartych - mówił Kaczyński.

Prezes wypowiedział się także na temat ostatnich doniesień dot. zawartości alkoholu we krwi u gen. Błasika. - Teza o alkoholu (wysoce wątpliwa), nawet gdyby była prawdziwa, a nie ma na to żadnych dowodów, nie przełożyła się na katastrofę - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Prezes zakwestionował również tezę, że lot był międzynarodowym lotem cywilnym: - Stwierdzenie "samolot prezydencki" jest fałszywe. To jest oszustwo. Nie ma w Polsce samolotów prezydenckich - to był samolot rządowy.

- Będziemy proponowali uchwałę Sejmu, odrzucającą raport MAK - zakończył Jarosław Kaczyński.

Czy katastrofa smoleńska to był zamach? - Nie będę wchodził w kompetencje prokuratury i przedstawiał tu swoich przekonań. Dla mnie jednak sprawa jest ciągle otwarta. Jeśli chodzi o Donalda Tuska, on uprawia politykę w sensie propagandowym. Jest najgorszym premierem po 1989 roku - to jest jasne. Ta sprawa jest jego największą porażką i w innym kraju już dawno zostałby odwołany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (95):

Sortuj komentarze:

echo
  • echo
  • 14.01.2011 11:44

Nie potrzeba ruskiego raportu,żeby robic sobie kpiny z Polski.Największe jaja robi sobie z Niej PiS z prezesem na czele.Czym oni sie zajmują?podwyżki gonią podwyżki,rząd majstruje przy emeryturach,obcinaja renty a ta cała tzw."opozycja"bierze kasę - z naszych podatków-nie za zajmowaniem się doraźnymi potrzebami i problemami obywateli,tylko zajmują się PIRDOŁAMI!Ja z tego raportu zupy nie ugotuję!Do roboty "opozycyjne"nieroby!Do roboty!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 14.01.2011 08:37

Scenariusz się sprawdza, każdy raport, który nie wykaże ( a nie wykaże bo to nieprawda), że to był zamach będzie raportem złym :)

To przecież było takie oczywiste od samego początku komentarzy ze strony kacyka i jedynej słusznej partii:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
goga
  • goga
  • 13.01.2011 17:21

ły ten raport mak to skandal--brudzinski powiedziaał prawdę dziadowski rząd-dziadowskie państwo-szmaty bez honoru-jak mozna wierzyć kacapom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby zrównoważyć medialną wpadkę z raportem MAK i zachęcić światowe media do zainteresowania się oraz przedstawienia naszej optyki ws. udziału czynnika rosyjskiego w katastrofie, premier Tusk powinien chyba wystąpić nago na specjalnej konferencji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biorąc pod uwagę, że raport napisali Rosjanie, to bez wątpienia wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania dotyczące katastrofy a wszelkie głosy kwestionujące profesjonalne zachowanie wieży kontroli lotów, należy uznać za rażący przykład rusofobii. Rosjanie wydali na świat Tołstoja i Dostojewskiego więc na psychologicznych motywacjach ludzi znają się jak nikt inny dlatego sprawę należy uznać za zamkniętą, przeprosić Rosjan za nieodpowiedzialne wypowiedzi niektórych polityków i umacniać przyjaźń z naszym wschodnim sąsiadem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytat z Łukasza Brzezickiego: '(...) nie wolno tej kaście, która utworzyła się po katastrofie ("rodziny smoleńskie", "wdowy smoleńskie", "pełnomocnicy rodzin smoleńskich", "Marta i Marcin Dubienieccy") szukać na siłę dowodów zamachu.' Mnie to przypomina pracę w gmachu na Mysiej w Warszawie, oczywiście za PRL-u, zasłużonych cenzorów - o czym, jak, gdzie, kiedy i w jaki sposób mamy pisać, mówić, grać i występować - jeden z głównych filarów podtrzymujących najlepszy ustrój mas pracujących miast i wsi....

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
  • krzysiek
  • 13.01.2011 12:28

Pan Łukasz Brzezicki pisze o sobie (w swoim opisie): "Lubi obserwować życie. "A jeśli Polska to ta ojszczana klapa..?" Adam Miałczyński", coż jeśli przez taki pryzmat patrzy na Ojczyznę, to nie dziw, że dzieli Polskę na pis-cośtam i resztę, a nie stawia Pan konstruktywnych pytań, a później do nich odpowiedzi.
Mnie uczono tak: Nie wszystko trzeba krytykować, ale wszystko można poddać w wątpiwość, aby poznać prawdę. A Pana?
PS nie proszę o odpowiedz. Nie zamierzam z Panem polemizować. Chcę tylko powiedzieć, co mnie irytuje w Pana wypowiedziach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lady - jestem z Tobą.
Awiator - w pełni podzielam Twoje zdanie.
Jeszcze dodam, że dążenie do prawdy jest moim zdaniem bardzo ważne. > Nie ma wolności bez prawdy< tak nauczał Jan Paweł II. Ja dodam od siebie, że nie znam zniewolonego kraju, w którym panowałby dobrobyt. Więc warto.
Panu Brzezickiemu życzę zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kolebuk, panie Lisiecki,w przypadku każdej podróży pasażerowie chcą dotrzeć do jej celu. Że prezydent chciał dotrzeć do celu podróży - to żaden zarzut. Czy prezydent chciał dotrzeć za WSZELKĄ cenę tj. za cenę życia - to nieprawdopodobne. Na naciski nie ma żadnych dowodów. Ciągłe przypominanie podróży do Gruzji to żaden dowód ani nawet poszlaka.
Panie Lisiecki, niepełna informacja o zagłodzonych Rosjanach, podana przez pana - to po prostu kłamstwo. Jeńcy rosyjscy z wojny 1920r. umierali z powodu panujących w Polsce chorób i niedożywienia, będących wynikiem panującej w Polsce powojennej biedy, a nie umyślnego zagłodzenia, co sugeruje pańska wypowiedź. Do tej biedy przyczyniła się wojna, którą Rosjanie sami wywołali. Na choroby zakaźne umierała również ludność polska - gównie na dur brzuszny, dzieci na dyfteryt.
W jednym przyznam panu rację: polski naród nie jest święty - zawsze znajdą się zdrajcy, którzy zniweczą wysiłek tysięcy innych ludzi. Pan Niesiołowski często wykrzykuje: >to niby są gorsi i lepsi Polacy!?<. Ciśnie mi się na usta, że pewnie są, bo zawsze byli.
Pisze p. też, że Rosjanie są znienawidzonym narodem. Myślę, że mimo wszystko nie są. Od niepamiętnych czasów był podział w Rosji na władzę i naród. To władza jest, powiedzmy >nielubiana<, naród rosyjski jest Polakom bliski mimo wszystko. W wielu sytuacjach solidaryzował się z Polakami. Rosja ma wspaniałych opozycjonistów - polecam list do Polaków Walerii Nowodworskiej. link http://smolensk-2010.pl/2010-05-04-szokujacy-tekst-walerii-nowodworskiej-grani-ru-wersja-polska.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzecz w tym, że zmylenie załogi musiało wystąpić na poziomie wszystkich źródeł informacji (komunikaty kontrolera lotu, wskazania odbiorników samolotu dotyczące systemu NDB, wskazania GPS), ponieważ, gdyby choć jedno różniło się od pozostałych, zaalarmowałoby to załogę. Gdyby choć jedno z tych źródeł działało prawidłowo spowodowałoby to, że piloci by zorientowali się w położeniu samolotu. http://smolensk-2010.pl/2010-12-15-prezentacja-przedstawiona-podczas-wysluchania-w-brukseli-7-12-2010.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.