Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: rząd Tuska zmierza do systemu autorytarnego. Degraduje Polskę

"Już nawet nie jesteśmy w drugim rzędzie, ale w trzecim" - tak Jarosław Kaczyński skomentował ustalenie nowego aktu UE, który zamierza podpisać premier Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Donald Tusk prowadzi samobójczą politykę ustępowania we wszystkim silniejszym państwom. Prowadzi to do tego, że Polska jest coraz bardziej marginalizowana. Jest to niezrozumienie tego, co się dzieje w UE od kilku lat, czyli próby zdominowania jej przez Niemcy oraz Francję. Prezes PiS mówi, że pierwsze symptomy takiego trendu były widoczne w tzw. konstytucji europejskiej.

Unia Fiskalna zatwierdza homogenizację UE, tym samym degraduje Polskę oraz inne państwa z Europy Środkowej. Współwinnym tej sytuacji jest premier Tusk, który prowadzi wymarzoną politykę z punktu widzenia interesów najsilniejszych państw Europy. "W efekcie jesteśmy już nawet nie w drugim rzędzie, ale trzecim "- mówi Kaczyński.

Prezes PiS powtórzył swoje znane tezy, że rząd Tuska nie ma kwalifikacji do rządzenia i odcina się od polskiej kultury. Ponadto zmierza do systemu autorytarnego: "Tak bardzo się boi zmiany władzy i faktów, które ujrzą światło dzienne, że zabezpiecza się różnymi działaniami, które całkowicie wyłączą go z poza kontroli"- mówi Kaczyński.

Lider opozycji skomentował nominacje na szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej Jerzego Artymiaka. Kaczyński powiedział, że wolałby, żeby w III RP awansowali ludzie, którzy w PRL-u zachowywali się przyzwoicie, i nie stosowali represji wobec opozycjonistów. Prezes PiS powiedział, że Artymiak uczestniczył w procesie karania ludzi, za to, że wywiesili plakat: "Jaruzelski jest świnią".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

olek kan
 • olek kan
 • 05.02.2012 11:28

Fryzjer to tylko jeden przykład lekceważenia opinii.Mają swoich wyborców za debili.I chyba słusznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
malisto
 • malisto
 • 05.02.2012 11:10

PIS jest egzotyczny ?

Ostatnio do rządu Tuska przyjęto fryzjera po to aby obstrzygł nas do zera.

Komentarz został ukrytyrozwiń
miecia
 • miecia
 • 05.02.2012 08:49

@olek kan odpowiedz szczerze, bez kłamstwa i przesady ! Jesteś nietrzeźwy czy tak masz zawsze? Nie widzisz jak *fujara* i inni leją na Ciebie a ty doszukujesz się słabych punktów ! Ten punkt o jakim mówisz to jest punkt G i on go znalazł tam gdzie punkt się znajduje, czyli u wejścia do piczki. Piczka, albo picz jest to żeński narząd płciowy. Lokalizacja to krocze każdej kobiety. A poparz tam czasem, popatrz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 05.02.2012 08:21

rzad rzadzi kaczynski wszystko krytykuje.ja gdybym byl premierem zrobilbym na odwrot.poczekalbym az kaczynski na dany temat sie wypowie,wtedy zrobilbym dokladnie na odwrot.na pewno by to wyszlo z pozytkiem dla kraju.sek w tym ze kaczynski sie nie wypowiada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 04.02.2012 22:33

Kaczyński trafnie wskazał na realne zagrożenia.Dla każdego kto nie ma złej woli są one widoczne.Tusk dla swej kariery w UE potrzebuje poparcia Niemiec i realizuje ich politykę ze szkodą dla Polski.Wybierając Tuska Polacy dali się zwyczajnie wykiwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 04.02.2012 22:23

ooo!!! znalazłeś jednak jeden słaby punkt.Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek K
 • Jacek K
 • 04.02.2012 21:04

@ olek kan , a może nauczysz się pisać może ? Te twoje argumenty to jak Jasio z I B

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 04.02.2012 20:41

PIS jest egzotyczny??A może rzecznik rządu który instruuje pacjentów kiedy mają "dać w mordę" lekarzowi jest egzotyczny?A morze min od cyfryzacji który nie wie kto jest administratorem stron rządowych jest egzotyczny?A może premier który nie umie zapamiętać hasła admin i muszą mu je naklejać na laptopie jest egzotyczny?A może min.Sikorski ze swoimi kawałami o Obamie?Wyliczać można niestety długo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek K
 • Jacek K
 • 04.02.2012 20:11

Partia PiS jest tak egzotyczna ,ze trudno wywnioskować co oni chcą . Mają takie pole do popisu jako opozycja a nie robią nic. Jedynym zajęciem prezesa i nie tylko jest TUSK. Na zadawane pytania o gospodarce , finansach , ochronie zdrowia , reformach jest jedna odpowiedź TUSK ,TUSK , TUSK >>>. to cały ból ,żeby zneutralizować przeciwnika , który sam , jeżdżąc Tuskobusem wygrał wybory. Póki ugrupowanie p Kaczyńskiego nie zmieni retoryki i zacznie wyrażać się jak cywilizowani ludzie nie mają szans na przejęcie władzy. Dobrze by było aby prezes przedstawił gabinet cieni i konfrontował z ministrami Tuska . Pyskówki w okienku TV przedstawicieli PiS-u są niegodne parlamentarzysty . Tak jak nie akceptują pana Niesiołowskiego i Pitery - powinni zniknąć z mediów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 04.02.2012 19:38

Najpierw było ograniczenie dostępu do informacji publicznej,potem to całe AKTA.Teraz okazało się że fałszowano stenogramy sejmowe z relacją min. Kopacz ze Smoleńska.Przecież PO robi z tego kraju republikę bananową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.