Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: "Samolot rozbił się z winy Rosjan"

"Gigantyczny skandal związany z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej powstał z winy Rosjan. Tak, jak samolot rozbił się z ich winy" - powiedział Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia Rady Politycznej PiS.

rezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na rozpoczęcie posiedzenia Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. / Fot. PAP/Paweł KulaPrezes PiS stwierdził, że przez wiele miesięcy trwała haniebna kampania, która zniesławiała wielu ludzi, m.in. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Dziś jest już jasne, że nie ma żadnych dowodów na naciski, można to znaleźć w polskich uwagach. Wiemy też, że nie było żadnych przesłanek, żeby były naciski. To, co działo się w trakcie lotu, mieściło się w ramach normalnych procedur" - mówił prezes.

"Nie mamy pewności, czy sprawny był samolot. Załoga lotniska wprowadziła w błąd załogę samolotu i to że w ogóle sprowadzała było wynikiem decyzji w Moskwie" – mówił Kaczyński. Zdaniem prezesa, tajemnica katastrofy tkwi we wraku samolotu, który był niszczony po 10 kwietnia.

"Krótko mówiąc mamy do czynienia z sytuacją, która jest, jeśli chodzi o procedury wyjaśniania katastrof, gigantycznym skandalem" - oświadczył. Kaczyński twierdzi, że ten skandal wynikł z winy Rosjan. "Tak jak i z ich winy ten samolot się rozbił, i to trzeba jasno powiedzieć. Ale to, że tak mogło być, to już jest wina polskiego rządu. Polski rząd w żadnym wypadku nie musiał się godzić na takie warunki przeprowadzania wszelkich procedur związanych z wyjaśnianiem przyczyn tego strasznego wypadku" - mówił.

"Zostaliśmy przez Rosjan, jako naród, państwo, upokorzeni" - mówił prezes. Upokorzeniem nazwał raport MAK. "Policzek ten wymierzono nam wszystkim, nie tylko Donaldowi Tuskowi. Nie można się na to godzić. Nie można prowadzić polityki tchórzliwej i naiwnej" - powiedział Jarosław Kaczyński.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

panel
  • panel
  • 18.06.2011 18:51

pan kaczynski niech sie wypowiada za siebie ja mu prawa niedalam zeby uzywal slow cale spoleczenstwo ,samolotem lecialam nieraz i napewno te glupoty niech sam sobie wmawia a rosjanie sa bardzo bardzo dobrymi fachowcami a ze ta katastrofa sie wydarzyla to powiecie ze to tez wina komuny-ha ha

Komentarz został ukrytyrozwiń
śmiejący się jako ostatni
  • śmiejący się jako ostatni
  • 30.01.2011 19:35

w tym wypadku wodzu trochę przesadził ale dzięki obrotnemu premierowi nikt dziś nie udowodni że Jaruś kłamie

Komentarz został ukrytyrozwiń
joker
  • joker
  • 30.01.2011 19:14

No tak bo samolot byl produkcj radzieckiej a piloci urodzili sie w czasach komuny A gen blasik caly smarowal sie wazelina aby wejsc w malutki odbycik kaczora bo jeszcze jedna gwiazdka by sie przydala O kurwa juz mnie boli glowa od piepszenia glupot tego psychola kaczora i tych pedalskich ciot pisowskich

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż prawdę powiedzieć publicznie w naszym kraju. To nie osiągalne babrze się Naród w kłamstwie, pomówieniach, oszczerstwach. Przykład idzie z góry. A tym co mówią w prost prawdę zamyka się buzię. I zasłaniając regulaminem usunięto mój komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka !!! Dowody, dowody a nie propaganda

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Maciej Siwiński:
"A tak na marginesie, to nie słyszłem, żeby w czasie rządów PiSu ktoś z PO mówił, że
Kaczyński jest nieudolny"

Nie pamięta Pan codziennych konferencji organizowanych przez ministrów z gabinetu "cieni" Platformy Obywatelskiej pod kierownictwem Donalda Tuska? Wówczas szlifował swe talenty "Zbych" jako minister finansów i "Miro" jako minister sportu.
Nieudolność Tuska doprowadziła do bankructwo Polski:
http://www.upadeknarodu.cba.pl/prywatyzacja.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
Panie Jerzy ! Skoro Pan tak skwapliwie powtarza, jaki to Tusk jest nieudolny, to
niech Pan poda kilka dowodów tej nieudolności. Ja bowiem słyszę stale z jednej stronym jaki to Tusk jest nieudolny i leniwy z drugiej zaś jaki to ma wspaniały PR i jak to przez cały czas prowadzi walkę z PiSem. Skoro tyle czasu poświęca na walkę z PiSem to chyba nie jest leniwy. A jeśli ta walka jest taka skuteczna to chyba nie jest nieudolny.
A tak na marginesie, to nie słyszłem, żeby w czasie rządów PiSu ktoś z PO mówił, że
Kaczyński jest nieudolny choć dowód tego w postaci skróconej kadencji jest ewidentny. A więc jak to jest? Gadanie czy fakty ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
63098
  • 63098
  • 23.01.2011 16:38

Od Rosji można by dochodzić niebotycznych i horrendalnych odszkodowań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No patrz Pan jaki ten Tusk przebiegły, te wszystkie wybory on i jego PO to tak tylko dla niepoznaki wygrywa:-))))) Nawet ostatnie wybory, "wypuścił" Komorowskiego tak tylko dla zmylenia przeciwnika:-))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Makieła:
To Tusk nie może otrząsnąć się po porażce w 2005 w wyborach prezydenckich kiedy przegrał z ŚP. Lechem Kaczyńskim.
http://www.dziennik.pl/grafika/137889,59877,prezydent_kiwa_sie_na_biurku_tuska.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.