Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Sikorski chce ograniczenia suwerenności Polski

Jarosław Kaczyński napisał oświadczenie, w którym zarzucił polskiemu rządowi, iż działa celowo na rzecz ograniczenia suwerenności Polski. Prezesowi PiS chodzi o wystąpienie Sikorskiego w Niemczech.

 / Fot. [iframe width="600" height="300"]http://www.facebook.com/plugins/recommendations.php?site=wiadomosci24.pl&width=600&height=300&maxJarosław Kaczyński zarzucił Radosławowi Sikorskiemu, że sprzeniewierzył się zawartej w rocie ministerialnego ślubowania zasadzie, że: "Obejmując urząd ministra spraw zagranicznych uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem".

Prezes PiS ma tutaj na myśli wystąpienie ministra Sikorskiego na spotkaniu w Niemczech, gdzie minister spraw zagranicznych zaprezentował stanowisko rządu w sprawie przyszłości UE. Zdaniem Sikorskiego, Unia powinna się przekształcić w federację, zaś Polska w jeden ze stanów, w którym spod władzy UE byłyby tylko wyłączone: edukacja, moralność publiczna oraz podatki.

Według Kaczyńskiego jest to jawne ograniczanie suwerenności Polski i wzywa premiera do przedstawienia stanowiska w tej sprawie na forum Sejmu.

MSZ krytycznie odnosi się do słów Kaczyńskiego. Sam minister Sikorski powiedział, że na Kaczyńskiego w takich sprawach zawsze można liczyć i w polskim interesie jest trwanie UE. Z kolei rzecznik MSZ Marcin Bosacki zaznaczył, że rzucanie obelg to normalne zachowanie prezesa.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

rybak
  • rybak
  • 30.11.2011 08:54

CZY NORMALNA ZDROWA RYBA MOŻE ZGWAŁCIĆ WIELORYBA ?
Ależ owszem czemu nie jeśli tylko tego chce !
Wink ! ale ty pier_dolisz .... Masz gorączkę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wyborca z PiS
  • Wyborca z PiS
  • 30.11.2011 01:19

@ Kraszewski publikujesz swoje "madrości " w:Gość Niedzielny , Nasz Dziennik -tam sobie pisz i wylewaj swoje głupoty .Jesteś antysemitą i należy cię ścigać !W Niemczech jest to zabronione to tu na tym portalu wypisujesz swoje brednie .
@ Kraszewski ty śmiesz prosić o legitymację dziennikarza ?Te swoje dane wyślij do Tworek albo innego w Niemczech szpitala .
To ty śmiałęś napisać :
Miroslaw Kraszewski 2011-11-29 23:05
wyslalem wniosek, zdjecie do dowodu osobistego i scan paszportu na adresy pani Olczak, kolczak@link oraz k.olczak@link Nie otrzymalem potwierdzenia odbioru.


Mirosław Kraszewski
Arzt für Radiologie-radiolog
Zoppenbrückstrasse 29
47138 Duisburg
Tel: 0049 (0) 203 4104125
Mobil:0049(0)1577 3409211
oakraszewski@yahoo.de
miroslaw.kraszewski@googlemail.com
OBYŚ NIE DOSTAŁ NIGDY ODPOWIEDZI .Jestes antysemita i wrogiem wszystkiego dobrego co się dzieje w Polsce : -)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mirek K. To co napisał p.Jan Ryba jest tekstem przepisanym z akademii z okazji 5-tej rocznicy powstania PZPR. Tylko nazwiska zostały zmienione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 29.11.2011 17:07

@Leszek Małkowski - piszesz człowieku głupoty. Masz prawo pisać ,ale nie ośmieszaj rodziny bo z Twojego powodu na ulicy ,Twoich najbliższych będą pokazywać na palcami. To dobra rada.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak idealnie "gebelsowsko-bierutowskiego" przemówienia jakie wygłosił p. Jan Ryba to nawet na tym forum jeszcze nie czytałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zoltar
  • zoltar
  • 29.11.2011 16:10

wole niemiecka zaradnosc jak polskie warcholstwo!przeciez oni przegrali wojne!brawo sikorski /chociaz cie nie lubie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Ryba
  • Jan Ryba
  • 29.11.2011 16:00

Rząd Tuska wpycha nas w obce łapy! Za zdradę interesów Polski, jest tylko jedno wyjście "Trybunał Stanu".
Ci ludzie bez zasad moralnych, uprawiają antypolską politykę!
Mało tego mają mnóstwo klakierów( piszących poniżej),potomków Uboli ,byłych komuchów ,którzy w imię własnych zdradzieckich interesów ,obojętne są im losy, naszej Ojczyzny!
Panuje zdrada, korupcja i całkowity upadek moralny, pod wodzą Tuska :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
niemiec
  • niemiec
  • 29.11.2011 14:34

@ panie Kraszewski , siedzi pan 40 lat w Niemczech .Widać dobrze tam panu . Czy na tym portalu ma pan jakąś misje do spełnienia ? Pisz człowieku na temat albo v........!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zom2
  • zom2
  • 29.11.2011 14:27

kaczynski pod trybunal stanu,zdelegalizowac PiS i SP TO FASZYSCI!!!!!!!!!!!!!!!