Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Sikorski sprzeniewierzył się rocie ślubowania, które złożył

Prezes PiS zarzuca Radosławowi Sikorskiemu działania prowadzące do ograniczenia niepodległości Polski. "Jak w starym kawale: jemu wszystko kojarzy się z jednym" - odpowiada na ataki Kaczyńskiego minister spraw zagranicznych.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakJak podaje Gazeta.pl, Radosław Sikorski wystąpił na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej w Berlinie, gdzie wygłosił przemówienie pod tytułem "Polska a przyszłość Unii Europejskiej". Proponował w nim zmiany w sposobie funkcjonowania Unii oraz wzywał Niemcy do obrony strefy euro, której upadek uważa za największe zagrożenie dla Polski.

"Rozumiem, że opozycja ma w tej sprawie swoje zdanie. W wielkim napięciu czekam na propozycje PiS na rzecz uratowania i rozwoju Unii" - mówił Sikorski.
Jarosław Kaczyński uważa, że Sikorski sprzeniewierzył się rocie ministerialnego ślubowania i występuje z tezami, które mogą ograniczyć suwerenność Polski. Twierdził, że Sikorski działał niezgodnie z zapisami zawartymi w Konstytucji i zapowiedział złożenie wniosku o postawienie szefa MSZ przed Trybunałem Stanu. Mówił, że minister oferuje Polsce pozycję podrzędną, co może prowadzić do ograniczenia jej niepodległości. Podkreślał, że chce suwerennego kraju, którym mieszkają pewni siebie obywatele.

Sikorski broni się jednak mówiąc, że sposób upadek strefy euro znacznie osłabi polską gospodarkę, a jego wystąpienie było zgodne ze standardami uprawianej w Europie polityki. Zarzuty stawiane przez Kaczyńskiego o dążeniu do "hegemonii Niemiec" komentuje krótko: -Tak jak w starym kawale: Jarosławowi Kaczyńskiemu wszystko kojarzy się z jednym.



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

gorol
  • gorol
  • 30.11.2011 16:17

bez kaczynskiego by nie bylo tego czaru tych nerwow tego humoru tych zaskakujaco sprzecznych przemowien oskarzen dementi pomowien.mnie osobiscie polityka przestalaby interesowac chociaz daleko mi do polityki.musi byc ten naboj ten adrenalin.
mnie bardziej denerwuja te sluzalcze marionetki okolo jego osoby

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 30.11.2011 15:42

takich znakomitości jak sikorski nam potrzeba po brytyjskoamerykanskich wykształceniach a nie po leninowskich teoriach spiskowych PIS z poczatku 20 wieku !sto lat minęło panie prezesie!!! to już nie czasy i co dukać o spisku niemieckorosyjskim!!! stalina!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 30.11.2011 15:24

natręctwa kaczynskiego sa nieuleczalne zresztą cały pis jest chory z ta swoja doktryna spiskowa z czasów lenina czy waryńskiego zmopry przeszłości wracają z PIS!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
amelka -1
  • amelka -1
  • 30.11.2011 12:37

Moim zdaniem pozytywne wypowiedzi internautów o min. Sikorskim dobrze świadczą o Ich samych a słowa krytyczne o żoliborskim COEUR DE PEOPLE [fr. sercre ludu] i Jego przydupasach są w pełni uzasadnione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 30.11.2011 08:50

Kaczyński goni własny ogon.zaplatał się w w polityce intryg,podejrzeń i ciągłej walce ze wszystkimi.Nie zauważył,że świat poszedł naprzód i aby być dumnym Polakiem nie ma potrzeby już bredzić o powstaniach,wojnie,AK-owskiej wrażliwości(co za licho?)czy suwerenności.Suwerenność tak jak i narodowa odrębność są dzisiaj aksjomatami .A skoro Kaczyński chce swojemu elektoratowi wymawiać jego kompleksy i zaściankowość...skoro chcą go słuchać-jego i ich prawo.Szkoda tylko,że polska prawicę opanowały demony kompleksów jej lidera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan prezes to specjalista od wywoływania wojen polsko-polskich, Typowy agresor.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan kowalski
  • Jan kowalski
  • 30.11.2011 08:02

PiS "zdycha", a prezes "szaleje". Czas poddać się gruntownej kuracji dopóki nie jest za późno

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 30.11.2011 00:09

Już mi się to znudziło.Jarosławie kochany zbawicielu ty nasz ,a paszoł ty won!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 29.11.2011 21:00

zastanawiam sie co mozemy jeszcze zrobic zeby nas w Europie pochwalili.Odnosze bowiem wrazenie ze od pieciu lat te pochwaly to nasza jedyna racja bytu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 29.11.2011 20:00

Smutne ,że prezes największej partii nie potrafi zrozumieć wystąpienia polskiego ministra Spraw Zagranicznych. Myślę ,że Kaczyński ma problemy z percepcją i właściwego odbierania rzeczy oczywistych. Takimi wypowiedziami tylko się ośmiesza.Panowie z PiS -u od wizerunku robią mu krzywdę, Wystąpienie Sikorskiego było przygotowane perfekcyjnie i bardzo dobrze przyjęte w Europie i nie tylko. Tylko prezes nie kuma i wyciąga ciężką amunicję . Można kogoś nie lubić ale pana mściwość jest porażająca. Dziękuję Bogu ,że wyborcy dokonali właściwego wyboru.