Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: - Spotkam się z premierem w sprawie wyjazdu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-12 11:38

Prezydent Lech Kaczyński chce osobiście spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem, by omówić kwestię wyjazdu polityków na zbliżający się szczyt Unii Europejskiej. Od kilku dni między kancelariami szefa rządu i głowy państwa trwa spór o to, czy prezydent pojedzie na spotkanie przywódców państw Unii w Brukseli. Nie zgadza się na to otoczenie premiera.

Lech Kaczyński powiedział w programie "Kawa na Ławę" w TVN, że chciałby się spotkać z Tuskiem w cztery oczy, bez otoczenia premiera, bowiem dąży ono do konfliktu. Prezydent dodał, że już wczoraj próbował dodzwonić się do szefa rządu, aby umówić się z nim na spotkanie w sprawie szczytu w Brukseli.

Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak twierdzi jednak, że nie było żadnego zaproszenie ze strony głowy państwa na rozmowę. Prezydent zapewnił dzisiaj, że znajdzie czas na spotkanie z premierem jutro po południu.

- Może za Marsjanina – odpowiedział na pytanie czy uważa szefa MSZ za "rosyjskiego agenta". - Ja wiem, że on chodzi po mieście i opowiada takie rzeczy – zaznaczył.

W ocenie Kaczyńskiego, wyprawa Sikorskiego na Białoruś skończyła się tym, że "ani jednego przedstawiciela opozycji nie ma w parlamencie". Z kolei o pamiętnym przesłuchaniu Sikorskiego w "szklanej klatce", której to rozmowy tematem była tarcza antyrakietowa, powiedział: - To była twarda rozmowa. Prezydent pytał wtedy o znajomość z Ronem Asmusem i to czy szef MSZ jest "tłumaczem". Prezydent powołał się jednak na przepis konstytucji, na podstawie którego ma on prawo żądać każdej informacji związanej z bezpieczeństwem państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.