Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: sprawa więzień CIA to straszak na SLD

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 07:56

Jarosław Kaczyński podejrzewa, że sprawa rzekomych więzień CIA w Polsce jest wykorzystywana przez polityków PO jako straszak wobec działaczy SLD. Gość Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia powtórzył, że według jego wiedzy nie było więzień CIA w naszym kraju.

Zdaniem byłego premiera sprawa więzień CIA w Polsce to wygodny temat, którym można zaszkodzić politykom lewicy. Prezes PiS argumentował, że gdyby istnienie tajnych więzień było faktem, PO mogłaby wyciągnąć wobec SLD daleko idące konsekwencje. Dodatkowo posługując się tą sprawą można stawiać polityków lewicy w niezręcznej sytuacji.

Jarosław Kaczyński podejrzewa, że Platforma Obywatelska obawia się silnej lewicowej listy wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na tej liście miałyby znaleźć się takie osoby jak Andrzej Olechowski czy Paweł Piskorski, a więc byli założyciele i prominentni politycy PO. Dlatego działacze tej partii mogą wykorzystywać sprawę więzień do osłabienia Lewicy.

Prezes PiS-u nie wykluczył, że sprawa może posłużyć do oczernienia polityków także jego partii. Dodał, że jego ugrupowanie nie miało ze sprawą rzekomych więzień nic wspólnego, a świadczą o tym daty, w jakich sprawowało władzę.

W ubiegłym tygodniu sprawa więzień CIA znowu zagościła w mediach. W prasie pojawiła się informacja o spotkaniu członków rządu PiS, na którym ówczesny szef Agencji Wywiadu Zbigniew Nowek miał przedstawić tajną notatkę. Wynikało z niej, że jego poprzednik Zbigniew Siemiątkowski z SLD wydał zgodę na stworzenie tajnej bazy CIA w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.