Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Tragedia smoleńska wynikiem zbrodniczej polityki rządu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-07-13 22:23

- Premier Tusk zdecydował się polecieć do Smoleńska wtedy, gdy dowiedział się, że ja tam lecę i koniecznie chciał dotrzeć na miejsce tragedii przede mną - mówi Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym "Gazecie Polskiej". Lider PiS zdradza też, że kiedy usłyszał od ministra Sikorskiego o katastrofie odpowiedział mu: "To wynik waszej zbrodniczej polityki - nie kupiliście nowych samolotów."

Jarosław Kaczyński / Fot. PAPW rozmowie z "Gazetą Polską" lider PiS zaznacza, że zastrzeżenia co do stanu polskich samolotów rządowych od dawna były przedmiotem dyskusji. - Od jakiegoś czasu namawiałem prezydenta, by zrezygnował z latania tupolewami. (...) Mówiąc wprost, to były takie graty, że nikt się nimi nie powinien poruszać - czytamy w wywiadzie. Jarosław Kaczyński powiedział wprost Radosławowi Sikorskiemu, że tragedia smoleńska była "wynikiem zbrodniczej polityki rządu", ponieważ nie zdecydowano się na zakup nowych samolotów.

Kaczyński opowiada także o tym jak wyglądała jego droga do Smoleńska po 10 kwietnia. Delegacja PiS nie zdecydowała się na wspólną podróż z Donaldem Tuskiem. - Poleciałem z przyjaciółmi. Wylądowaliśmy zresztą w Witebsku przed Tuskiem. (...) Po drodze [do Smoleńska] zorientowaliśmy się, że tempo jazdy jest spowalniane. Dziś wiem, że nasze postoje i powolne tempo jazdy były wymuszone przez ścigającą nas delegację z premierem, który koniecznie chciał dotrzeć do Smoleńska przed nami. W pewnym momencie limuzyna z Donaldem Tuskiem minęła nas i dopiero wtedy pozwolono nam normalnie jechać - relacjonuje Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości uważa, że było to działanie celowe mające umożliwić premierowi dotarcie na miejsce katastrofy przed delegacją PiS. - Ja jechałem do ciał moich najbliższych - do Leszka, Marylki, Przyjaciół. To, co wyrabiał wówczas pan Tusk, po prostu nie mieści mi się w głowie - mówi w wywiadzie.

Czytaj więcej:

polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (80):

Sortuj komentarze:

Powoli kończy się cierpliwość ludzi na to pajacowanie Jarosława i jego przybocznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.07.2010 22:35

Końcowy fragment (dwa ostatnie wersy) potraktuj jako żart (to wersja robocza, której nie skasowałem) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktos wczesniej pisal o reakcji Kaczynskiego na telefon Sikorskiego, nie bylo zalamania, placzu itp tylko atak. Mysle ze nawet Kaczynski na wiadomosc o smierci brata i bratowej tak by nie reagowal i dlatego mysle ze Kaczynski klamie w tym wywiadzie a to co mowi to przemyslany atak na PO

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.07.2010 22:30

Wiele przeczytałem, wiele rzeczy musiałem konfrontować ze sobą, nie o wszystkim jednak wiem. Co za propozycja Aniu-powiedz mi szczerze-nic innego nie robię jak szczere komenty zamieszczam. Swoją krytyke J.Kaczyńskiego (jako sygnał warty zastanowienia się) podałem w komencie nt. Narodowej Rady Rozwoju -bo dla mnie to najistotniejsze, a dla Kaczyńskiego obrona dobrego imienia swojej rodziny (i tu będzie miał poparcie). Na pewno nie przyłączę się do ślepego chóru, a właściwie zwolenników grubo przesadzonej fobii wobec tego człowiekastosuj liczby mnogiej, bo rozmywasz propblem AniuWiele przeczytałemjak mam Cui odpwoiedzieąc, skoro jestem sam na huśtawce a chcę sie z Tobą pohuśta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam pytania Witoldzie;).
Powiedz mi szczerze ?.Czy potrzebna jest nam w Polsce ciągła walka jaką prowadzi Kaczyński?.Czy rzeczywiście uważasz,że takie postępowanie jest słuszne?.Czy czytałeś co ten człowiek opowiada?.Do czego to prowadzi?.Po co on to robi?.Ludzie mają już dość opowiadana bzdur,udowadniania kto ma rację ,a kto nie.Bez względu na to gdzie leży prawda ,nie chcą już nawet jej znać i słuchać.
-Co nam to da?,Po co to wszystko?....?.Może ważniejsza jest gospodarka,nowe miejsca pracy,etc,niż dyskusja o krzyżach,pomnikach, muzeach,nieszczęściach,pogrzebach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.07.2010 21:54

Widze, co wyczynia partia antyobywatelska Aniu i to mi wystarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Pani Danielo,mam powody bardziej wierzyć Panu G.,niż Kaczyńskiemu;))).
Czy to nie Pani potwierdzała"cudowną "przemianę Jarosława;).
Podobnie jak Pan Wojtek,z przyjemnością czytam o kolejnych "wtopach"i kłamstwach dworu Jarka.
@Witoldzie;),nie wiem czy celowo przekomarzasz się ze mną z czystej sympatii,czy też naprawdę nie widzisz, co też ten Jarek wyczynia;).
Myślałam ,że jednak Pis stworzy"gabinet cieni",aby przyglądać się PO....,jednak po ostatnich "przemianach"Jarka i powrocie do "języka prawdy",zaczynam wątpić?.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.07.2010 21:45

Panie Henryku

Jest pan w błędzie. Wyraźnie zaznaczyłem, że ten związek frazeologiczny ma charakter grubiański a nie wulgarny. Jeśli bym odpowiedział "a zamknij żesz japę" (piszę to ogólnie) to ta odpowiedź jest także utrzymana w tonie grubiańskim. Strzelanie wulgaryzmami natomiast do siebie na pewno doprowadzi do tego, że możemy zostać ślepcami i tylko z tym się z Panem zgadzam

Nie wiem, dlaczego niektórzy ludzie piszący nie zaglądają do słowników. Uniknie się wtedy wielu nieporozumień.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka prawda;).
http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Zarzuty-PiS-to-bzdury;-nie-padal-deszcz-cialo-prezydenta-nie-lezalo-na-folii,wid,12476917,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Witoldzie, nie ma Pan racji! Odpowiadając tym samym, napędza się młyn agresji. Jesli wszyscy tutaj zastosują się do zasady "oko za oko" - zostaniemy slepcami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.