Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Tusk powinien ustąpić ze stanowiska premiera

Premier rządzi już ponad pięć lat i powienien wiedzieć, co się dzieje w spółkach Skarbu Państwa. To, że wiedział i tolerował nieprawidłowości, powinno stac się powodem jego dymisji powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej

Tusk powinien ustąpić ponieważ wiedział o sytuacji w Agencji Rynku Rolnego i ją tolerował. Ten fakt to dobry moment aby premier zrezygnował ze stanowiska- powiedział na konferencji prasowej szef PiS. Powodem miałyby być również nadużycia w wymiarze zarówno politycznym jak i prawnym.
Przypomnijmy również, że rzecznik PiS-u Adam Hofman zapowiedział, że jesienią jego partia przedstawi wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Ma to być odpowiedź na szerzącą się w szeregach ministerialnych korupcję. Hofman obawia się również o los spółek Skarbu Państwa skoro ma się nimi zająć premier. Najlepszym rozwiązaniem będzie powołanie komisji śledczej badającej "taśmy PSL-u".
"W okolicach rządu cały czas jest czysta korupcja, korupcja polityczna i coś, co przypomina aferę Rywina, nie da się tak, że u Tuska dzieje się źle i Tusk to wyjaśni i naprawi, tak już się nie da"
Już nie pierwszy raz Kaczyński sugeruje, że Tusk powinien ustąpić. Afera w ministerstwie rolnictwa to kolejny przyczółek Prawa i Sprawiedliwości do walki o odbieranie wyborców Platformie Obywatelskiej. O tym, że nie jest to odosobniony atak najlepiej świadczy informacja, że podobny wniosek o wotum nieufności chce postawić Ruch Palikota. Adam Hofman nazywa wniosek "pomarańczowych" niepoważnym i stwierdza:
"leczenie dżumy cholerą to jest zły pomysł, zamienił stryjek Donalda Tuska na Palikota, to nie wchodzi w grę, my takich pomysłów nie przyjmujemy do wiadomości"
Hofman dodaje, że nie będzie współpracy z Palikotem w sprawie wotum nieufności. Wszak prezes Kaczyński stwierdził, że wotum nieufności Palikota zrodził się w murach kancelarii premiera. Wszystko wskazuje na to, że zapowiada się gorąca polityczna jesień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

JM
 • JM
 • 21.07.2012 11:45

@Kazik Nalewaj
Chłopie do lizania jego jaj Tusk i tak Cię nie dopusci.Przestań się więc wydurniać.Popatrz obiektywniej na naszych przywódców i WYNIKI ich rządów.Jeśli wierzysz jeszcze w "zieloną wyspe" to Twój problem.Kaczyński nie rządzi,jest tylko częścią opozycji.Rozliczaj lepiej tych co stoją na czele władzy za ich obietnice.Tylko historia pokaże,kto jest prawdzimym Polakiem,Ty nie masz do tego ani prawa,ani rozumu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie "gorąca jesień" tylko nudna. Odkąd PiS wygrało wybory sytuację w polskiej polityce można streścić jednym słowem: "nawalanka". Nieustanna wojna jest już tak opatrzona, że ludzie powoli przestają na nią zwracać uwagę. Dla mnie osobiście to co się dzieje jest jak kabaret.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński to upierdliwy stary kawaler[lub panna]bo mówią starzy ludzie że stary kawaler4 lub panna to na starość mają zlasowany mózg bo są nie wyżyci seksualniei mają odchyłki w rozpoznawaniu realii życiowych.Pan Kaczyński to od chwili gdy został premierem to piepszy stale jedną melodią wszystkie swe niby konferencje prasowe i stale wszystkiemu jest winien premier Tusk,to że jego matka była chora to też winien premier Tusk to że są kataklizmy pogodowe to też winien premier Tusk to że Jarek jest starym prykiem to też winien premier Tusk. Dość takich przywódców którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy a mają porąbane pod sufitem życzę powodzenia w opluwaniu nie prawdziwych polaków do których Jarek się nie zalicza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cezary Milonki
 • Cezary Milonki
 • 20.07.2012 18:49

Tusk ,Komorowski,Pawlak i całe PO i PSL to ludzie doprowadzili że Polska jest rozkradana przez mafię prezesów,dyrektorów,sedziów,prokuratorów, którzy w majestacie prawa tworzą prawo pozwalające rozkradać Polskę i sami z tego najwięcej maja korzyści ! W Polsce musi dojść do rewolucji i wywalenia tych złodziei !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaabel
 • kaabel
 • 20.07.2012 18:46

oderwac ryje z korytami

Komentarz został ukrytyrozwiń
boro
 • boro
 • 20.07.2012 18:42

Ten fałszywiec śmie mówić o ustąpieniu premiera ? Gdzie on był i co robił jak on był premierem ? Ludzie ginęli ,taśmy, korupcja ministrów ,agenci ! Tego dosyć przedstawiłem ,a ten mały człowieczek znowu szczuje ludzi ! Za to co on zrobił za swoich rządów powinien z polityki dawno zniknąć !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonard
 • Leonard
 • 20.07.2012 17:59

Panie Jarosławie - póki Putin i Merkel nie zwiną parasola ochronnego nad rudym lokajem - nikt go nie ruszy. Oto cała prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Prosto z Jasnej Góry
 • Prosto z Jasnej Góry
 • 20.07.2012 17:24

Malućki premier dziadka z wermahtu słuchaj !!! Lud pracujący rozliczy ciebie tak że tylko smród po tobie zostanie .Bo Tusk jest szkodnikiem polskiej demokracji . AMEN

Komentarz został ukrytyrozwiń
hammer2
 • hammer2
 • 20.07.2012 16:24

wielki maly polityk przemowil-ludu ciemny Polski sluchaj. nawet Gracjan bylby lepszym premierem niz Jarus brat slawnego lotnika-patrona drzwi od stodoly.sam dal plame tyle razy a do dzis klapie dziobem jak naczelny ekspert -do wszystkiego. tak po Polsku szczerze-to spieprzaj dziadu

Komentarz został ukrytyrozwiń
bob
 • bob
 • 20.07.2012 16:08

kaczyński powinien zrezygnować z szefostwa pisu po chyba 6 kolejnych przegranych i swojej deklaracji a stale jest i jeszcze coś ciągle bredzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.