Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: UE potrzebuje wolnej Polski i Ukrainy

Jarosław Kaczyński, który w niedzielę przemawiał do Ukraińców, stwierdził, że ich dążenie do integracji z Unią Europejską jest w pełni uzasadnione. Lider PiS podkreślił, że jest to również potrzeba Europy.

Jarosław Kaczyński podczas demonstracji na Ukrainie / Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKJarosław Kaczyński przemawiając do Ukraińców podkreślił, że chce "kontynuować to wszystko, co było dziełem jego świętej pamięci brata, prezydenta Rzeczpospolitej, który prowadził politykę, zmierzającą do tego, żeby ta część Europy była razem z UE". Według lidera PiS nie tylko Ukraina potrzebuje Unii Europejskiej, ale również Europa powinna dążyć do integracji z naszym wschodnim sąsiadem.

Kaczyński stwierdził, że bez "dwóch wolnych narodów" Ukrainy i Polski, Unia Europejska będzie dużo uboższa. Szef PiS uważa, że kluczowe jest budowanie silnej pozycji naszych wschodnich sąsiadów i ich dołączenie do UE. Kaczyński skrytykował również polskie władze za to, ze na Ukrainie nie pojawiła się oficjalna delegacja rządowa.

Jarosław Kaczyński zdradził, że rozmawiał z liderami opozycji Arsenijem Jaceniukiem i Witalijem Kliczką, którzy podziękowali Polsce za pomoc. Prezes PiS był wzruszony tym, jak przyjęli go Ukraińcy, którzy żywo reagowali na jego wystąpienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Wszystko rozbije się na ile Ukraina chce do Unii Europejskiej w skali całego Państwa , na ile jest wolna , jest już późna Jesień i wszystko może zasypać śnieg , a na wiosnę . ? Pożyjemy zobaczymy głos narodu za zachodem , czy jednak wschodem . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kijów: Jarosław Kaczyński wysunął kandydaturę prof. Glińskiego na stanowisko Prezydenta technicznego Ukrainy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezes Kaczyński powinien wziąć ze sobą p. Pawłowicz, żeby nakłaniać Ukraińców do wstąpienia do UE. Efekt byłby murowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka ,
Insynuacje to tania propaganda . Chyba ,że pan był naocznym świadkiem wręczania dniówek albo wręczającym .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Elżbieta Szychlińska "Politycy innych partii siedzą na Majdanie od kilku dni"

Właśnie, siedzą i nic z tego nie wynika. Politycy PO nie pojechali bezinteresownie taka ich natura. Dostają sowite dniówki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ideologia toruńska zdejmuje swą maskę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hipokryta . Pierwszy eurosceptyk IV RP.Nie był na Ukrainie 6 lat .
Pojechał , polansował się i szybko wrócił . Politycy innych partii siedzą na Majdanie od kilku dni .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hasło „Sława Ukrajini! - Herojam Sława!” [pol. Chwała Ukrainie, Chwała bohaterom] to oficjalne pozdrowienie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (banderowców), ustanowione w 1940 roku. Było również używane przez partyjną bojówkę OUN-B – Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Oprócz okrzyku należało wyciągnąć w górę prawą dłoń "lekko w prawo, nieco powyżej szczytu głowy”, z czego w późniejszych latach zrezygnowano.

Od lat 90. pozdrowienie to jest wykorzystywane na niepodległej Ukrainie, głównie przez ugrupowania postbanderowskie i nacjonalistyczne, m.in. przez działaczy partii „Swoboda”.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.