Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2414 miejsce

Kaczyński uważał, że Rydzyk współpracuje z Rosją? Tak twierdzi Kamiński

Z najnowszej książki Michała Kamińskiego, wynika, że Jarosław Kaczyński nie darzył zaufaniem szefa Radia Maryja. "To nie jest przypadek, iż jego nadajniki są na Uralu" - mówił Kaczyński i sugerował, że Rydzyk działa dla Moskwy.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykNie ma powodów, aby, akurat w tej sprawie Kamińskiemu nie wierzyć. Znane są przemówienia prezesa PiS, w których krytykował redemptorystę. Kaczyński przez lata nie znosił szefa Radia Maryja - twierdzi Kamiński.

Sytuacja się jednak zmieniła. Warto przypomnieć przemówienie Kaczyńskiego w rocznicę katastrofy smoleńskiej, w którym publicznie wyraził wdzięczność za wsparcie dla PiS, dla ojca Rydzyka. Szef "Radia Maryja" jest od kilku lat najbliższym sojusznikiem Jarosława Kaczyńskiego. W tą sobotę Prawo i Sprawiedliwość weźmie udział w manifestacji w obronie TV Trwam. Jak to się stało, że dyrektor Radia Maryja z człowieka, którego prezes PiS darzył dużą niechęcią, stał się największym sojusznikiem IV RP?

Z książki "Koniec PiS-u" wynika, że to Kamiński z Bielanem byli pomysłodawcami zbliżenia PiS-u z medialnym konglomeratem Rydzyka, i co ciekawe Jarosław Kaczyński nie był tą ideą zachwycony: "W pewnym momencie razem z Adamem Bielanem zrozumieliśmy, że Rydzyk jest nam potrzebny, bo przez niego wyrastała nam u boku potęga LPR. Poza tym jego radio z wielką niechęcią, a czasem wręcz wrogością, mówiło o braciach i o PiS. Więc poszliśmy do prezesa z pomysłem, że trzeba się dogadać z Rydzykiem. Jego pierwsza reakcja była pełna niechęci, ale z czasem dał się przekonać" - czytamy na wyborcza.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

tadeusz-zborowski
  • tadeusz-zborowski
  • 22.04.2012 09:32

wszyscy-to-banda-jelopow-dwulicowcow-dla-wlasnego-ja-zrobia-wszysko

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ala
  • Ala
  • 21.04.2012 16:03

Jak wiadomość z wyborczej to na pewno prawdziwa...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
  • 1grajek
  • 21.04.2012 15:58

Jak o.Rydzyk ma dobre układziki z naszymi braćmi z za wschodniej granicy to może on pomoże w ściągnięciu wraku tutki do polski , a musi mieć bardzo dobre układziki bo pozwolili mu uruchomić stację nadawczą u siebie , a jak pamiętamy to Papierza Jana Pawła II nie wpuścili na teren Rosji z pielgrzymką.Więc o.Rydzyk ma przebicie na Rosję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Wichrowska
  • Ewa Wichrowska
  • 21.04.2012 14:24

Najlepiej pisać o sobie a nie plotkować !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antuan
  • antuan
  • 21.04.2012 11:54

Rydzyk i Kaczyński swoim zachowaniem bardzo Moskwie pomagają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://szeptynachorze.natemat.pl/10575,na-smierc-kosciola-lagiewnickiego

Cyt."... Podobnie zamiana krytyki Kościoła i jego zaangażowania w politykę ze strony Jarosława Kaczyńskiego z lat 90-tych ustąpiła najpierw fascynacji a dziś wręcz heroicznej obronie tegoż samego Kościoła przed oczywiście politycznymi oponentami a nie jakimiś antychrześcijańskimi siłami w Polsce. A o. Rydzyk, jeszcze niedawno uważany za rosyjskiego agenta wpływu, dziś w ustach Jarosława Kaczyńskiego urasta do roli męża opatrznościowego...."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bolek Wtanjny
  • Bolek Wtanjny
  • 21.04.2012 06:50

antypis. Tylko szczyle się przezywają a ciebie i tobie tu podobnych, jedynie na groteskowo debilowate kocopoły stać i robienie z siebie kompletnych idiotów pozwalać !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
  • antypis
  • 20.04.2012 22:18

Kamiński wie co mówi jako spin doctor był dopuszczony do wielu tajemnic dlatego teraz jest śmiertelnym wrogiem. A co do Rydzyka to pokażcie pisiory komu jeszcze rosjanie pozwolili postawić nadajniki na Uralu - chociaz jeden przykład. Szpicel i koniec !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rasputin
  • Rasputin
  • 20.04.2012 21:37

Czy czasami Rydzyk to nie ruski szpion ? Ma nadajniki na Uralu a tu zadymia o multipleks ,na którego nie ma kasy ? Po co on tu miesza ?