Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26051 miejsce

Kaczyński w 1981 r. zaspał. W walkę z komuną chce bawić się teraz

Dziś kolejna odsłona prawicowych zabaw ulicznych, w których głównym aktorem będzie oczywiście Jarosław Kaczyński - człowiek, który na prawdziwą akcję załapać się nie zdołał.

 / Fot. PAP/Maciej Kulczyński / Fot. W24Nie mam do niego o to żalu, bo niechęć do nadstawiania tyłka ZOMO-wcom nie jest zupełnie naganna. Naganne jest pouczanie tych, którzy ten tyłek nadstawiali i wytykanie im braku patriotyzmu, a nawet zdrady.

Tak więc wyjdą chłopcy i dziewczęta zabawić się w wojnę i demonstrację. Jako, że większości z nich wtedy na ulicach nie było, (bo pewnie w ogóle ich nie było) to teraz będą mogli poczuć tę atmosferę mrozu w nosie, tłumu skandującego "precz z komuną", a może nawet pan wojskowy da wsiąść do Scott-a? Oczywiście trzeba też wysłuchać lidera. Będzie nim Jarosław "Polskęzbaw", który na manifestację 13 grudnia 1981 roku wyraźnie zaspał. Przeoczył zbiórkę. Teraz za to ta odwaga powróciła do niego ze zdwojoną siłą i przemawia jak prawdziwy opozycjonista.

Tak więc będą się dzieci bawiły w wojnę, stan wojenny. Może nawet popsioczą pod oknem umierającego Jaruzelskiego, może nawet uda im się szybciej go wyprawić na tamten świat. Ważne, że Jarosław "Polskęzbaw" mówi co to jest wolność i co to jest patriotyzm i co to znaczy być prawdziwym Polakiem.

Panie prezesie, zbiórka była 31 lat temu. Wszyscy czekali, ale pan nie przyszedł, więc rozpoczęli bez Pana. Co prawda miał Pan swoje powody - w końcu było zimno. To wszystko rozumiemy. Swoje kompleksy też musi Pan odreagować. Proponuję jeszcze, żeby było fajniej, żeby pan nie poprzestał na demonstracji à la 1981. Może tak udałoby się namówić kilku policjantów, żeby Panu po dupsku gumową pałą przyłożyli, albo jakiś obóz internowania dałoby się zorganizować? To pańskie bohaterstwo mogłoby wtedy zabłysnąć. I wiemy, że miał Pan pecha, że nikt nie miał ochoty wtedy Pana łapać, tylko się uwzięli na swoich własnych agentów (a może to przemyślany plan?).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (52):

Sortuj komentarze:

Gdyby nie Prawo i Sprawiedliwość i nieustanne przypominanie "lemingom" czym jest patriotyzm z pewnością ktoś taki jak Kamil Bieńko nie wiedziałby kim jest i jakie jest jego pochodzenie. Próby podejmowane przez środowiska związane z Tuskiem gw tvn były na tyle sugestywne, że wiele osób obecnie zagubiło swą przynależność. Twierdzą, że są Europejczykami, czyli beznarodowcami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman dokładnie tak jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słychać i widać . Internet ma moc .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kamilu są też "konusy umysłowe", słyszał pan o nich?

Komentarz został ukrytyrozwiń

walką z komuną w grudniu 2012 przypomina walkę dzikich ludzi z u8bitym przed chwilą słoniem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śmieszne są te próby ''podczepiania'' się do walki o niepodległość. Ci, co rzeczywiście coś zrobili w tamtym czasie dla przyszłych pokoleń, nie eksponują siebie tak bardzo. Urodziłem się po ''tych'' wydarzeniach, ale nie podejrzewałbym Kaczyńskiego o wielkie męstwo ani o to, że władza widziałaby w nim zagrożenie... Takich małych konusów, często bardzo zacietrzewionych z racji swych kompleksów, w podstawówce kopało się po tyłku, a ich miejsce było pod ścianą. Jakkolwiek by to zabrzmiało kolokwialnie i brutalnie, to widzę w tym prawidłowość. W takich specyficznych okolicznościach potrzeba facetów i kobiet (również) z jajami, a nie kogoś, kto by się schował u mamy za spódnicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do autora- Tekst bardzo niesympatyczny, służący do podkręcania i tak trudnej sytuacji politycznej. Jest jednym z elementów mowy nienawiści. Zwolennicy wewnętrznej wojenki mogą być zachwyceni, gdy czytają takie teksty. Poza doskonałą stylistyką tekst nie posiada żadnej wartości.
Krytykuje pan J. Kaczyńskiego za wczorajszą manifestację (ma pan do tego prawo). Mimo, że nie zgadzam się z wieloma poglądami głoszonymi przez uczestników wczorajszej manifestacji, to uważam, że "lepiej późno niż wcale"- może mieć tu zastosowanie. Mnie bardziej zbulwersowała wizyta pańskiego szefa u W. Jaruzelskiego, człowieka, któremu zawdzięczamy wiele zła. Jeżeli chodzi o tamten czas i tamtych ludzi to chyba nie ma pan wiedzy , bądź czerpał ją pan nie z tych źródeł. Każdy, kto w jakiś sposób był zaangażowany był narażony na "kary" ówczesnych władz.
Ocenia pan krytycznie człowieka za to, że nie ma żony, dzieci, prawa jazdy itp. Rzeczywiście karygodne niedopatrzenie. Jedni wolą zmieniać żony w miarę aktualnych potrzeb, inni stają się mężami w sytuacjach szczególnych. Nie każdemu też jest obojętne kto leży obok niego w łóżku. A prawa jazdy nie posiada się z różnych powodów i jego brak nie jest, jak na razie, przestępstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby nie powtarzać tezy, którą zamieściłem wczoraj o 10:22 napiszę tak: gdybyście, drodzy PiS-owcy, mieli mądrego lidera, to Tusk nie byłby przy władzy na następne 4 lata. A kogo mieli wybierać "etatowi" wyborcy? Etatowi, to znaczy ci, którzy chodzą na głosowania. Jeden i drugi pokazali już co potrafią. Dotychczas Polacy wybierali zazwyczaj mniejsze zło, bo tak krawiec kraje, jak mu materii staje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj sluchalem wywiadu pana Kaminskiego z PiS i on stwierdzil ze pan Yaroslaw ma racje ze niema w Polsce wolnosci slowa itd.a na koncu dodal ze co to za wolnosc jak sie wchodzi o 6 rano z antyterorystami po antykomora czyzby zapomnial p.Kaminski jak za czasow rzadow PiS weszlo sie z antyterorystami o 6 rano po p.Blide

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam !
Pan Piętak , działacz opozycyjny na Niezależna pl. odpowiada na kłamstwa Kaczyńskiego w wywiadzie dla GPC [ czyli pisma partyjnego ]. Tam jest napisane " Kaczyński nie ma żadnej przeszłości opozycyjnej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.