Facebook Google+ Twitter

Kaczyński w Gdyni: Mamy prawo do marzeń

"Mamy prawo do marzeń, mamy prawo myśleć o tym, że ten wielki potencjał doświadczenia i umiejętności może być kiedyś wykorzystany" - przekonywał Kaczyński na konferencji w Gdyni, wskazując na ogromny dar, jakim jest dostęp Polski do morza.

 / Fot. PAP/Roman JocherPrezes PiS wskazywał na zaniechania w związku z niewykorzystanym potencjałem gospodarki morskiej w naszym kraju, za co obwinia rządy Donalda Tuska. - "Nie można odwracać się do morza tyłem. Przed wojną mieliśmy niewielki dostęp do niego, a potrafiliśmy go wykorzystać. Gdynia jest tego najlepszym przykładem." - mówił Kaczyński. Prezes PiS tłumaczył, że na dzień dzisiejszy mamy zamykane porty i stocznie, a nasze rybołówstwo "kuleje".
Kaczyński na konferencji wypomniał rządzącym, że zapominają o potencjale polskiego morza i możliwościach wiążących się z dostępem do Bałtyku. Dodał, że nad tym ubolewa, ale jednocześnie zaznaczył: - "Mamy prawo do marzeń, mamy prawo myśleć o tym, że ten wielki potencjał doświadczenia i umiejętności związany z polskim morzem może być kiedyś wykorzystany".

Kaczyński twierdzi, że biskupi poparli PiS. Ci nic o tym nie wiedzą


Lider PiS w metaforyczny sposób odniósł się do słynnych polskich żaglowców - "Daru Pomorza" i "Fryderyka Chopina", porównując ich losy do sytuacji w kraju. O tym pierwszym prezes PiS powiedział, że jest "symbolem młodych pokoleń", a także symbolem "umiejętności przeciwstawiania się przeciwnościom, twardości charakteru i przyjaźni". Kaczyński zwrócił uwagę, iż jest to zasób, do którego z pewnością należy się odwoływać.

Natomiast o "Fryderyku Chopinie" mówił, zwracając uwagę na jego zniszczony stan, że statek ten - z połamanymi masztami i brakiem szans na remont - jest miarą bezsilności rządu. A sam rząd, według Kaczyńskiego, uważa, iż "nic od niego nie zależy i nic nie może zrobić". Prezes PiS skrytykował również rządzących za likwidację ministerstwa gospodarki morskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Marek z Warmi
  • Marek z Warmi
  • 05.09.2011 14:36

Moim marzeniem jest aby więcej nie oglądać i nie słyszeć ani Kaczyńskiego ani Tuska i ich ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Makieła
  • Jerzy Makieła
  • 04.09.2011 06:39

Pani Magdo, odpowiem tak - również nie pomogły utrzymać im się na powierzchni bo to było niemożliwe. Czasy PiS to rządy Jaworskiego w Stoczni Gdańskiej, wykup obligacji przez Radio Maryja...
Stocznie, ze swoimi przerostami zatrudnienia, brakami zamówień musiały, po prostu musiały upaść, taka jest brutalna prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 04.09.2011 06:25

premier?kaczynski mo prawo do marzen.marzeniem jego byl wyjazd na syberie.do dzis marzenie to nie spelnilo mu sie.dobrym miejscem na marzenia som i gory, lowieczki,bryndza a ku tymu kapke rozolki.jo bardzo na marzyni czasu nimom bo mom powinnosci .przez dziyn barany a w nocy jewka kiero mi niechce sie dac wyspac

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy ja najbardziej cenię sobie ludzi szczerych i obiektywnych. Nieudacznik zawsze się może nauczyć a krętacz zawsze pozostanie krętaczem. Zapytam pana i liczę na szczerą odpowiedź: czy uważa pan , że to Rządy PiS PRZYCZYNIŁY SIĘ DO UPADKU POLSKICH STOCZNI?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Makieła
  • Jerzy Makieła
  • 03.09.2011 22:10

Pani Magdo, irytowało... No i...? Nie zamierzam bronić ludzi którzy w moim odczuciu się nie sprawdzili...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojtku czy pan nie zauważył, że pański komentarz ( wczoraj 19:40) jest trochę śmiesznawy?
Panie Tercjak- zna pan marzenia PO? Jeżeli nie to proszę się z nimi zapoznać, warto.
Panie J. Makieła- nie irytowała pana wypowiedź Drzewieckiego, że Polska to dziki kraj? Nie uważa pan, że wspominki o RM TO JUŻ WYŚWIECHTANE powiedzonka?
Roman masz rację, marzenia muszą poczekać.
Najśmieszniejsze są wypowiedzi tych, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym piszą.
Pozdrawiam autora.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 03.09.2011 20:24

Dyzio marzyciel - a gdzie był 2005-2007 jak nie było kryzysu globalnego ? Co ten geniusz zrobił ? Peany można tylko posłuchać w RM [ tam poszło kupe kasy] 'Dlaczego nie ratował stoczni ? jak były do uratowania. Żal było prywatyzować to upadły [związkowcy blokadkę zrobili bo bali się utraty synekur] . To nie Tusk panie Kaczyński to pan doprowadził wiele zakładów do upadku kierując się swoim uporem. Po co ta Unia ? było siedzieć w socjalizmie i dokładać do nierentownych stoczni , portów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

pan roman koźmiński (pisownia oryginalna) powiada w swoim profilu:
"Kocham góry, interesuje mnie polityka,historia sport, podróże, fotografia ,film."

Historia, ktorą się pan interesuje powiada, że świstak siedzi i w sreberka zawija.
Może więc pójdzie pan sportowo poszedł w góry i sfilmuje to polityczne wydarzenie?
Pełnia sukcesu w gwarantowana; na pocztówkach ze świstakiem kaske można zrobic i wejśc do grona nowobogackich. I dochrapać sie wreszcie tak, jak to pan ładnie opisał w komentarzu pod wypadkiem młodego Wałęsy
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja panu Tadeuszowi proponuję żeby przeczytał tu, na Wiadomości24 cykl artykułów, których autorem jest Ryszard Należyty o wędrówce łodzią po Polsce. W każdym mieście, które odwiedza autor albo się coś buduje, albo porządkuje, albo odnawia, albo już jest gotowe, albo dobrze zorganizowane i tak dalej... Jakoś nie można w ogóle w tych artykułach znaleźć owej pokutującej biedy w Polsce, tylko coś totalnie przeciwnego.
- Może zamiast pisać wiersze pojeździł by Pan nieco po kraju i zweryfikował na własne oczy jak Polska wygląda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy - posmiejmy się nieco dla zdrowia: ja wnioskuję, żeby pan K. przeniósł morze na Kielecczyznę. Jest tu doskonały peron we Włoszczowej do wyładunku frachtu. Zamiast dżwigów zatrudnić "guzikiewiczopodobnych" - chłopy jak byki, ich energia znajdzie właściwe zastosowanie. Resztę - chińskim sposobem zatrudnić z koszami na łbach i biegiem w Polskę z towarami.

@Tadeusz - przemawiasz jak nieboszczka Pytia, częstochowskim rymem. Człowieku...ja chyba zmienię swoje dane i zdjęcie, bo drwiny ściągasz na siwe głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.