Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: W normalnym kraju europejskim Komorowski wypadłby z polityki

Prezes PiS w RMF FM, nawiązując do wypowiedzi Komorowskiego po incydencie z udziałem prezydenta Kaczyńskiego w 2008 roku w Gruzji, uderzył ostro w Bronisława Komorowskiego.

 / Fot. PAP/Darek DelmanowiczJarosław Kaczyński czekał na dzisiejszą pozycję w sondażach aż sześć lat. Siłował się w tym czasie z PO na różne sposoby. Po drodze były takie słowa, jak: hańba, zdrada, kondominium, zmowa Tusko-ruska, morderstwo, itp. To jednak nie dało mu społecznego poparcia ani uznania.

Jarosław Kaczyński oświadczył ostatnio m.in., że "w każdym normalnym europejskim kraju o ustabilizowanej demokracji, człowiek, który wyśmiewa się po informacjach o strzałach w kierunku kolumny, gdzie jechał prezydent państwa, wypadłby z polityki". Mówił to w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem, w RMF FM.

To nawiązanie do wypowiedzi Bronisława Komorowskiego, po incydencie z udziałem byłego prezydenta Kaczyńskiego, w 2008 roku, w Gruzji: "Jaka wizyta, taki zamach, bo z 30 metrów nie trafić w samochód, to trzeba ślepego snajpera".

Jarosław Kaczyński, w tym samym wywiadzie w RMF FM, podkreślił też, że PiS wygra wybory. - Ja wierzę, że zwyciężymy – zaznaczył w radiu. Zwyciężymy - wierzę w to – mówił z pełnym przeświadczeniem i pełną świadomością zwycięstwa.

Do radiowej wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego odniosła się, tuż po wywiadzie, Kancelaria Prezydenta. - Słowa prezydenta Komorowskiego były wielokrotnie wyjaśniane. Ich intencją było to, by nie narażać ówczesnego prezydenta Polski na niebezpieczeństwo lub śmieszność. Bo jeżeli mielibyśmy do czynienia z zamachem, to gdzie są konsekwencje wobec osób, które naraziły ówczesną głowę państwa na niebezpieczeństwo? Gdzie są wyniki postępowania wyjaśniającego? – pyta Joanna Trzaska-Wieczorek, szefowa biura prasowego prezydenta.

Wcześniej prezes PiS, w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", mówił w odniesieniu do prezydenta Komorowskiego, o "dziwnych związkach z ludźmi" związanymi ze służbami. Zastrzegł, że z faktami trudno dyskutować. - Skąd jest gen. Stanisław Koziej (szef BBN), skąd jest Tomasz Nałęcz (jeden z doradców prezydenta)? - pytał prezes Kaczyński. - Był w życiu Komorowskiego taki moment, w którym był w opozycji, szanuję to, ale tym bardziej dziwią te wybory personalne - dodał szef PiS.

- Nie chcę dać się wciągnąć w młóckę, awanturę, wzajemne opluwanie się wzajemne, niszczenie autorytetów, snucie insynuacji - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się do ostatnich wypowiedzi prezesa PiS Kaczyńskiego, pod swoim adresem.

Prezydent, gość programu Kropka nad i w TVN24, powiedział: Myślę, że prezes Kaczyński powinien przemyśleć, czy świadomie chce stworzyć wrażenie, iż wszystko zostało u niego po staremu, potwierdzić swój wizerunek sprzed paru lat - człowieka głęboko zanurzonego w konflikt, w awanturę polityczną, zwalczającego prezydenta i demolującego ustrój polityczny państwa polskiego - mówił prezydent Komorowski.

- Z trudem tworzony wizerunek Jarosława Kaczyńskiego się rozhermetyzował i powróciła znana od dawna retoryka agresji i pomówień - komentowała szefowa prezydenckiego biura prasowego, słowa prezesa PiS w programie "Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM". Prezes Kaczyński stwierdził w wywiadzie radiowym, że Bronisław Komorowski "twardo bronił WSI" przed rozwiązaniem. - Prezydent nie da się wciągnąć w awanturę polityczną - zaznaczyła Joanna Trzaska-Wieczorek.

Jarosław Kaczyński, w rozmowie z prezenterem TVP Krzysztofem Ziemcem, zarzucił prezydentowi, że jest politykiem opcji lewicowej, co "wyraźnie widać w jego otoczeniu i decyzjach", m.in. - jak podkreślał Kaczyński - w "twardej obronie WSI".

Powrót do snucia tego typu bezpodstawnych teorii dowodzi, że pewien - tworzony z trudem wizerunek prezesa Kaczyńskiego - się rozhermetyzował, i znowu powróciła - znana od dawna - retoryka agresji i pomówień - oświadczyła Joanna Trzaska-Wieczorek, o czym donosi portal rmf24.pl.

Pani Trzaska-Wieczorek dodała, że prezydent w jednym z niedawnych wywiadów odniósł się do zarzutu Kaczyńskiego, w sprawie związków z ludźmi ze służb specjalnych. Prezydent przypomniał, że jego tzw. związki, jako byłego szefa MON, były dokładnie takie same, jak związki prezesa Kaczyńskiego, który jako premier te służby nadzorował - oświadczyła szefowa biura prasowego prezydenta.

Prezydent Bronisław Komorowski, pytany w rozmowie w RMF FM, o przeszłość PZPR-owską, powiedział, że należy pamiętać, iż w ogromnej większości polskich rodzin "ktoś był w partii komunistycznej". Również prezes Kaczyński, gdyby dobrze poszukał - ja mógłbym mu pomóc ewentualnie - znajdzie też we własnej rodzinie osoby, które były i wojskowymi, i członkami PZPR, tak jak generał Koziej - dodał prezydent Komorowski.

Prezydent RP był także pytany o to, jak sobie wyobraża współpracę z Jarosławem Kaczyńskim, jako premierem. W odpowiedzi zwrócił uwagę, że dziś jest to sytuacja tylko hipotetyczna. Bo wybory się jeszcze nie odbyły, więc nie rozstrzygnięto, kto będzie kolejnym szefem rządu.

- Mam dosyć bujną wyobraźnię, jestem w stanie sobie wyobrazić wszelkie scenariusze, ale odpowiedzialność za państwo wymaga raczej kierowania się obecnymi realiami - zaznaczył prezydent Komorowski. Jak podkreślił - nie jest to dzisiaj żaden problem, nie będę się ustosunkowywał do takiej wizji - oświadczył Bronisław Komorowski.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Jarosław Kaczyński buduje politykę wyłącznie na prawdzie. Słowa prawdy odbierane są przez wszelkiego rodzaju szubrawców jako język nienawiści.Wcale tym gościom się nie dziwię, bo ich drogę życiową i kryminalne "osiągnięcia" ktoś próbuje zakwestionować i podważyć, stąd wściekły atak na Jarosława Kaczyńskiego i na Prawo i Sprawiedliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński "opluskwia" Komorowskiego zapominając o swoim wiceministrze sprawiedliwości Kryże, który skazywał jako sędzia za "komuny" opozycjonistów/w tym i Komorowskiego/ Wyjątkowo obłudny i cyniczny gracz polityczny z tego prezesa

Komentarz został ukrytyrozwiń

I znowu daliśmy się wmanewrować w analizowanie kolejnych "prawd objawionych" Pana Jarosława K.
Najgorsze, że z tych analiz NIC nowego ani odkrywczego nie wychodzi, lecz medialny cel PiSu jest osiągnięty: "Naród chłonie i miętoli każdą wypowiedz Pana Prezesa, czyli Naród słucha swego Prezesa"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że komentarze na poziomie dialogu Hofmana z Kaczmarkiem. I to po kilku głębszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Państwo przeszliście w dyskusji na wyższy poziom wirtualizacji - a to o Polskę chodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W każdym demokratycznym kraju osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie i przebieg wizyty prezydenta dawno siedzieliby w "ciupie". Oczywiście głównym winowajcą jest Tusk, bo to on wyznacza sposoby pracy swoim podwładnym.Bez wiedzy Tuska nic się nie dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W każdym demokratycznym kraju takie typy jak Kaczynki już dawno by odpowiadali karnie za polityczne kłamstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W każdym normalnym europejskim kraju o ustabilizowanej demokracji, człowiek, który zarzucałby demokratycznemu rządowi zamordowanie 93 pasażerów tupolewa wypadłby z polityki

. Kaczynski mówił to w świetle kamer do wszystkich telewizji i stacji radiowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Góry się mylą ? Niedobrze !

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS = Picie i Swawole .
Zobaczymy czy po takiej kompromitacji na Podkarpaciu posłowie PiS zostaną wyrzuceni przez Kaczyńskiego z polityki .
109 zdjęć do obejrzenia z libacji na jednym z portali . Znowu niechlubnie zapisał się Hofman . Lipińskiego pijanego wyciągali z jacuzzi , agent Tomek w akcji .
W poniedziałek jeden z tygodników pokaże całość jak posłowie się zachowują i co robią za pieniądze podatników.
Nieprzypadkowa sesja fotograficzna panie Konopka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.