Facebook Google+ Twitter

Kaczyński w Sejmie: Rosjanie są dzisiaj słabnącym państwem

Jarosław Kaczyński w swoim sejmowym wystąpieniu zarzucił rządowi, że Polska nie otrzymała od Rosjan wielu dokumentów. Były premier stwierdził, że w dyskusji na temat katastrofy smoleńskiej było wiele prowokacji.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellJarosław Kaczyński apelował do premiera, by nie straszyć wojną z Rosją. Odniósł się tym samym do wypowiedzi Tuska, w której stwierdził on, że niektórym politykom zależało na zimnej wojnie ze wschodnim sąsiadem. "Rosjanie są dzisiaj słabnącym państwem" - mówił prezes PiS.

Tusk w sejmie: Prawdy o katastrofie nie rozjaśnią pochodnie

W dalszej części wystąpienia Kaczyński mówił, że PiS daje rządowi szanse na odrzucenie raportu MAK. Jego zdaniem Tusk i jego gabinet byli zbyt ulegli wobec Rosjan. "Pod kierownictwem Donalda Tuska idzie ku temu, że stracimy godność, a wolność też będzie zagrożona" - dodał.

Jarosław Kaczyński przypomniał również, że pierwsze 20 stron polskich uwag jest w istocie spisem dokumentów i dowodów, których nie otrzymaliśmy. Powiedział również, że bezpośrednie przyczyny katastrofy leżą po stronie Rosjan.

Kaczyński opuścił salę obrad: Miller nie powie nic ciekawego

Na koniec wystąpienia prezes PiS powiedział, że premier Węgier przyznał się do tego, że kłamał publicznie Tusk zaś tego nie zrobił. Węgrzy doprowadzili do jego odwołania. "Polacy nie są głupszym narodem" - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

małgosia
 • małgosia
 • 01.02.2011 19:16

paweł kaliński, synku, dlaczego cenzurujesz. jesteś synem komunistycznego cenzora?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jadwiga Kowalczyk. Jakie fakty podał Premier?!!! Może podał jaki dokument przesądził o wyborze postępowania ws. katastrofy? A może czy sprawdzono poprawność stosowania procedur dot. wyjazdów oficjeli w KPRM? Czy podjął decyzję o utworzeniu np. specjalnego gremium specjalistów od prawa międzynarodowego? Do kogo mamy mieć pretensję, że źle doradzili, źle skonstruowali dokument prawny i ect. skoro wszystko jest na zasadzie zasięgnięcia opinii od różnych ciał i osób, które nie będą za to odpowiadał? Ja usłyszałem tylko, że to co zrobiliśmy jest cacy i będzie cacy! Bez żadnych konkretów, nazwisk, liczb i szczegółowych uregulowań prawnych. A MOŻE ŹLE SŁUCHAŁEM, więc zachęcam Panią do podania wypunktowania chociaż 5 faktów z przemówienia Premiera. Oczywiście pomijając fakt zaistnienia katastrofy i wyboru konwencji chicagowskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
HALSZKA
 • HALSZKA
 • 20.01.2011 12:14

@ala6661
Mieszkam za granicą i wcale się nie wstydzę Polski, a wręcz odwrotnie. To ,że Rząd mamy słaby i opozycję , która ze słabym Rządem nie potrafi sobie poradzić nie oznacza wcale że jesteśmy słabym narodem. Te nieporozumienia i barwna scena polityczna, te emocje i determinacja w dążeniu do prawdy, te dyskusje na forach świadczą o dużym zaangażowaniu w sprawy państwa, jest to lepsze niż obojętność i zgoda na zgniły kompromis z braku wiary we własną siłę i przekonania.
I paradoksalnie to jest to za co jesteśmy cenieni. I tak nie jesteśmy najbardziej kłótliwi i radykalni ( jako społeczeństwo) w Europie.
I naprawdę jako naród, jesteśmy lepiej spostrzegani za granicami niż wam się to wydaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erol
 • erol
 • 20.01.2011 12:13

Prezes w swej niezmierzonej mądrości uważa Rosję za słabnące państwo i dlatego MY możemy nie liczyć się z jego instytucjami,procedurami i suwerennością dochodzenia w sprawie katastrofy.Małe tego-prezes nie liczy sie z demokratycznymi mechanizmami suwerennej Polski;ostentacyjnie wychodzi z posiedzenia sejmu RP.Za co on,kurna,bierze naszą kasę?Za to,że ma "swoją prawdę"a całą resztę ma w du...rzym poważaniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Herman
 • Herman
 • 20.01.2011 11:57

Prezes ma rację. Przedstawiciele rządu trzęsą portkami przed Rosją, która nie jest już tak znacząca na światowej arenie politycznej jak 20 lat temu. Tusk i reszta ślepo poddańczych polityków co raz szybciej i bardziej nerwowo klepią formułki sloganów o agresji PiSu i głupocie Prezesa, jakby bali się że skuteczność oparów antypisowskiej propagandy opartej na stwarzaniu zagrożenia powoli opada, a społeczeństwo dostrzeże nieudolność rządu, i olbrzymie koszty jakie ponieśliśmy za jego kadencji. Rząd zrobił sobie igrzyska z polityki, i powoli zaczynamy dochodzić finału. A Donek stawia się w roli pokrzywdzonego dziecka, na którego ciągle ktoś niesłusznie podnosi głos. Bo przecież on dobrze sprawuje władzę, 10 lat temu było gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Witold Kossakowski - otóż premier podawał fakty, ale nie te, na które oczekuje PiS. PiSowskie "fakty" siedziały na balkonie i ryczały jak bydło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
 • Piotr
 • 19.01.2011 22:14

Wojtek napisał: jak kierowca autobusu pełnego pasażerów wjedzie na przejazd z zamkniętymi zaporami pod pędzący pociąg to jest wina kierowcy czy dróżnika że nie dawał znaków o pociągu ?

Moja odpowiedź: Jak dróżnik nie zamknie szlabanów tylko będzie stał i majstrował przy korbie a drugą ręką machał raz żeby stać a potem żeby jechać a na koniec się odwróci plecami to chyba wina dróżnika będzie przynajmniej w połowie a może i większa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
 • Stefan Kap
 • 19.01.2011 21:50

Jak ten Kaczyński osiwiał! Chyba od głoszenia tych głupot i strachu przed słabnącym państwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
deNaturat
 • deNaturat
 • 19.01.2011 21:29

@"gdyby nie ta wódka, to i problemu by nie było". Pan reporter ma problem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala6661
 • ala6661
 • 19.01.2011 20:24

najbardziej mi żal rodaków żyjących za granicą ,ja oni muszą się wstydzić za Polskę ,znam to uczucie gdyż spędziłem tam 20 lat życia -na każdym kroku wstyd ,Tu się tego nie odczuwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.