Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: W sondażach wyszliśmy na prowadzenie

Jarosław Kaczyński na konferencji w Płocku przyznał, że według wyników wewnętrznych sondaży Prawa i Sprawiedliwości, partia ta wyszła na prowadzenie w przedwyborczym wyścigu. Różnica między PiS a Platformą ma już ponoć sięgać 5-7 proc.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPrezes PiS oznajmił, że to już nie pierwszy raz, kiedy jego partia objęła prowadzenie w sondażach. Według Kaczyńskiego, w innych badaniach zdarzało się to już dwa razy. Prezes nadmienił także, iż nie tylko wewnętrzne badania preferencji wyborczych prowadzone przez PiS wskazuje na wysokie poparcie dla tej partii. Przyznał jednak, że nie może tego "zweryfikować", bo to sondaże nie jego ugrupowania.

Nie pierwszy raz Kaczyński mówi o sprzyjających tendencjach w poparciu dla Prawa i Sprawiedliwości. Prezes ogłosił niedawno, że w sondażach, którymi dysponuje jego partia, "PO i PiS idą łeb w łeb". Jak ocenia to sam prezes? "Do tej pory było tak, że wewnętrzne badania poparcia były bliskie realnym wynikom wyborów" - przekonuje.

Sondaż wyborczy W24. PiS blisko PO. Ruch Palikota w Sejmie?


Wcześniej o korzystnych dla PiS-u sondażach wspominał europoseł tej partii, Jacek Kurski, który stwierdził, że PiS wygra z Platformą różnicą 5-7 proc. Zdaniem posła Platforma będzie dążyła do fałszywej "polaryzacji", po to, by "ożywić nienawiść wokół PiS".

O sondażach przeprowadzanych na użytek partii wypowiedział się także Donald Tusk. Premier jednak przyznał, że nie ma na ich temat "żadnej wiedzy".

Poseł Platformy Obywatelskiej, Paweł Olszewski, w rozmowie z portalem onet.pl stwierdził, że skoro Jarosław Kaczyński dysponuje takimi sondażami, to powinien je pokazać.

Nie od dziś wiadomo, że sondaże to stały element przedwyborczych gier, którego używa się wedle potrzeby. Pytanie tylko, czy rzekomo korzystne dla PiS sondaże i nagminne o nich informowanie przyczynią się do mobilizacji elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, czy jeszcze bardziej zachęcą do pójścia do wyborów zwolenników Platformy? Odpowiedź poznamy 9 października.

Więcej o wypowiedzi Kaczyńskiego i jego wizycie w Płocku na portalu onet.pl

Czytelnicy Wiadomości24 polecają na Facebooku:
Death metal zamiast disco polo. Nietypowy spot kandydata SLD
Przełomowe odkrycie w CERN otwiera możliwość podróży w czasie?
Rostowski w Parlamencie Europejskim straszy wojną. Bankierzy uciekają do Stanów?
PiS broni Starucha. Agent Tomek i Beata Kempa ręczą za kibola Legii


[b]Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (61):

Sortuj komentarze:

kgr
  • kgr
  • 29.09.2011 21:00

http://www.bibula.com/?p=42083

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Niepis
  • Niepis
  • 29.09.2011 19:55

Kłamczyński wyszedł na prowadzenie .....Alika na spacer!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kgr
  • kgr
  • 29.09.2011 19:43

o widzę same barany na stronie poczytajcie sobie jaką niespodziankę szykuje wam po po wyborach
http://www.bibula.com/?p=42083

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie głosuję na PIS, moi przyjaciele też nie... przechwałki na wyrost.

Komentarz został ukrytyrozwiń
paprykarz
  • paprykarz
  • 28.09.2011 21:17

Ja nie zaglosuje na PiS.Oni sa jak PAPRYCZKI zewnatrz jako tako a wewnatrz puste

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
  • antypis
  • 28.09.2011 21:07

WYBORCO !!!! zadaj sobie proste pytania
- Czy chcesz powrotu IV RP ?
-Czy chcesz w rządzie Fotygę, Ziobrę,Macierewicza, Kempę ?
-Czy chcesz aby przypadek Barbary Blidy powtarzał się systematycznie ?
-Czy chcesz żeby pijani posłowie rozbijali wózki golfowe na Cyprze ?
-Czy chcesz żeby pijana posłanka coś tam, coś tam - bełkotała w restauracji sejmowej ?
-Czy chcesz żeby wybitni lekarze byli bezpodstawnie aresztowani a ich pacjenci nie dożywali do zabiegów? Uważaj wśród ofiar możesz być i TY lub Twoja rodzina
-Czy chcesz być inwigilowany i podsłuchiwany ?
-Czy chcesz żeby z Twoich podatków płacono odszkodowania za bezpodstawne oskarżenia ?
-Czy chcesz żeby posłanka były vice minister sprawiedliwości poręczała za bandytę stadionowego ?
-Czy akceptujesz bandytów stadionowych jako zbrojne ramie PiS ?
-Czy chcesz żeby hordy bandytów stadionowych terroryzowały nasze miasta ?
-Czy uznajesz kiboli za bohaterów narodowych ?
-Czy chcesz żeby policjanci musieli odwozić zachlanych polityków 100 km do domu (Siedlce dwoje zgineło) ?
-Czy chcesz żeby Kamiński wrócił do CBA ?
-Czy chcesz żyć w państwie terroru?
-Czy chcesz aby premierem został mały szczerbaty człowieczek ?
Jeżeli na powyższe pytania odpowiesz twierdząco to wybór masz prosty . Jeżeli jesteś PRZECIWNY - 9 października odeślij ich na śmietnik polityczny

Komentarz został ukrytyrozwiń
k.k
  • k.k
  • 28.09.2011 15:18

,,Wyszliśmy na prowadzenie" w biegu pod Pałac Prezydencki 10 pażdziernika.

Komentarz został ukrytyrozwiń
comitam
  • comitam
  • 28.09.2011 15:10

Dla popierających PIS polecam lekturę z http://marucha.wordpress.com/2010/07/01/kim-sa-kaczynscy/

a może to też propaganda

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janosik
  • Janosik
  • 28.09.2011 13:30

Mam pytanie do zagorzałych wyborców PO .Co waszym zdanie musi jeszcze wasz wodzu zrobić abyście mogli mu PO dziekowac za cuda i wywalić go na śmietnik Polityczny??Było was około 7 mil. ilu was jeszcze PO zostało niby inteligentnych dowiemy się po wyborach.Jak narazie daliście władze ludzią którzy żyją na kreskę za kasę którą wy i wasze dzieci i wnukowie beda musieli przez wiele ,wiele lat PO odawac.I zamierzacie dac mu nastepne 4 lata PO jego błaganiach na nastepne zadłużenia was i waszych PO kolen?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Macyszynek
  • Macyszynek
  • 28.09.2011 12:21

"hb" nawymyślał ponad 20 różnych plag jakie czekałaby Polskę w przypadku wygranej przez PiS.Ogromna większość z z nich jest tak absurdalna , wręcz śmieszna,że szkoda z tym dyskutować.Takie wymyślane naprędce bzdury -mające straszyć PiS-emjużnie działają.Poza tym niektóre wyrazy w większości ordynarne pod adresem śp.prezydenta L.Kaczyńskiego -to właśnie epitety używane Przez PO.To w tej partii
rozwinęło się gniazdo opluwaczy i ordynarnych ,plugawych polityków.Cytować tego plugastwa nie warto.
Ludzie doskonale pamiętają .