Facebook Google+ Twitter

Kaczyński w TVP: Referendum to święto demokracji

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-11 19:37

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był gościem programu "Dziś wieczorem" w TVP Info. Przeprosił, że nawoływał do bojkotu referendum w Łodzi. - Zrobiłem nie tak jak powinienem. Uderzyłem się w piersi - powiedział.

Jarosław Kaczyński / Fot. PAP/Jacek BednarczykJarosław Kaczyński tłumaczył, dlaczego mimo wcześniejszego bojkotu referendum łódzkiego, w którym odwoływano prezydenta Jerzego Kropiwnickiego, nawoływał mieszkańców Warszawy do uczestniczenia w referendum 13 października.

- Ja się uderzyłem w piersi. Rzeczywiście, wtedy popełniłem błąd. To był polityk tylko związany z naszą partią, nie był członkiem naszej partii, a tym bardziej nie był jej wiceprzewodniczącym, ani szefem w Łodzi, tak jak pani prezydent, która jest bardzo partyjnym politykiem. Ja go broniłem, bo uważałem, że pomimo ekstrawagancji robi dużo dobrego dla Łodzi, a zarzuty, które są mu stawiane nie są do końca racjonalne. Rzeczywiście, zrobiłem wtedy nie tak jak powinienem i to naprawiłem, bo błędy trzeba naprawiać - mówił prezes.

Platforma Obywatelska zniechęca do pójścia na referendum w Warszawie, ale w tym samym czasie namawia do udziału w referendum w Słupsku. Dlatego prezes Kaczyński wezwał premiera Donalda Tuska, aby zaapelował do zwolenników Hanny Gronkiewicz-Waltz, aby w niedzielę poszli do lokali referendalnych i poparli panią prezydent. - Donald Tusk ma teraz świetną okazję, żeby naprawić ten błąd. Jeszcze jest trochę czasu do północy. Jeszcze jest czas. Może wezwać zwolenników pani prezydent, żeby ją poparli. Przecież mamy sondaże, tak znakomicie pani prezydent w nich stoi - powiedział.

Święto demokracji

Kaczyński nazwał niedzielne referendum "świętem demokracji". Przekonywał, że mieszkańcy Warszawy powinni w nim uczestniczyć. - Obywatele Warszawy niezależnie od tego, czy są za odwołaniem pani prezydent czy za podtrzymaniem jej kadencji powinni uczestniczyć w referendum, ponieważ to jest akt demokratyczny, to jest demokratyczne święto. Czi wszyscy, którzy przeszkadzają w obchodzeniu tego święta czynią bardzo źle i szkodzą polskiej demokracji, a przy tym szkodzą Warszawie - mówił.

Prezes zaproponował prowadzącemu zakład o dobrą butelkę szampana, że jeśli w Warszawie dojdzie do przyspieszonych wyborów, a Hanna Gronkiewicz-Waltz wystartuje ponownie na stanowisko prezydenta stolicy, to nie wygra tych wyborów. Piotr Kraśko przyjął zakład.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

27% frekwencji to trochę mało .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.