Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Władza przeraźliwie boi się prawdy o Smoleńsku

"Skoro nie można zwracać się do cara o zwrot wraku polskiego samolotu, to tym bardziej nie wolno oddawać mu śledztwa" - w taki sposób Jarosław Kaczyński odniósł się do słów Donalda Tuska, który przyrównał PiS do obozu zdrady narodowej.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykWedług Kaczyńskiego przemówienie Tuska miało na cele odwrócenie uwagi od tego, iż coraz więcej Polaków wierzy w zamach i zaczyna dostrzegać kłamstwa rządu w tej sprawie. Dlatego też premier celowo odwrócił znaczenia słów: zdrajcami - według niego - są ci, którzy domagają się prawdy o katastrofie, a nie ci, którzy robią wszystko, aby nie wyszła na jaw. Już Zbigniew Girzyński w "Kawie na ławie" mówił o konieczności przywrócenia prawdziwych znaczeń słów: "Zdrajcą i kolaborantem Moskwy jest Donald Tusk" - powiedział mocno.

Jarosława Kaczyńskiego nie dziwi postawa Tuska - premier w taki sposób chce odwrócić uwagę od własnych zaniechań w sprawie katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS mówi wręcz o tuszowaniu sprawy: "Ta władza wraz z rosyjską robi wszystko, aby prawda nie wyszła na jaw. Widzę, że przeraźliwie się jej boi" - twierdzi.

Szef Prawa i Sprawiedliwości nie wierzy również w tej sprawie polskiej prokuraturze. Jego stanowisko umocniło się jeszcze bardziej, po tym jak prokurator generalny ponownie wykluczył w katastrofie udział osób trzecich.

Kaczyński wyśmiał tych wszystkich, którzy wierzą w to, że do katastrofy smoleńskiej doszło w wyniku zahaczenia polskiego samolotu o brzozę. Szef PiS przypomniał wydarzenia z ataku World Trade Center: "Wtedy samoloty przecinały konstrukcje stalowe tego potężnego budynku, to brzoza miała zerwać te skrzydło?" - pytał się dziennikarki prezes PiS. "Tym bardziej, że konstrukcja polskiego samolotu była silniejsza, ponieważ wywodziła się, od bombowca Tu-134" - dodał.Kaczyński powiedział jeszcze, że Tusk ma mentalność knajacką, ponieważ powiedział, iż prezes PiS tańczy na grobie własnego brata i buduje w taki sposób swoją pozycję polityczną.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

01021939
 • 01021939
 • 20.04.2012 21:33

Skoro PiS został nazwany przez Tuska i powtarzane te słowa przez jego klakierów to dlaczego tak mocno przeraziła go propozycja uchwały o zwrocie przez Rosję wraku,czy tak gwałtownie zachowuje się człowiek który nic przed społeczeństwem nie ukrywa.Ludzie z dorobkiem naukowym w Polsce i na świecie powtarzają z uporem maniaka że sprawą winni zająć się ludzie nie uwikłani politycznie w żadne ugrupowanie a na szalę położyli swój dorobek naukowy i jak widzimy Pan Tusk nie widzi takiej potrzeby.A więc z czym mamy do czynienia z chęcią dojścia doprawdy czy jej utajnienie?Wszyscy z tego ugrupowania wraz z klakierami tak jakby postradali zmysły ciągle powtarzają że brak podstaw by twierdzić w udział osób trzecich.Skoro tak to nie widzę przeszkód by śledztwo prowadzone było przez niezależnych znawców przedmiotu.Ludzie niewinni tak winni się zachować,a wszystko wskazuje że ktoś wysoko postawiony jest w tej sprawie winny?Autorytety w osobach Olszewski,Niesiołowski,Halicki,Żelichowski,Szeinfeld na jakiś czas niech zamilkną a oddadzą głos ludziom którzy w tej sprawie mają coś konkretnego do powiedzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Inka
 • Inka
 • 18.04.2012 21:06

Nie wszystkie decyzje Tuska mi się podobają ale dziękuję Bogu ,że to On jest Premierem . Od 5 lat mamy spokój , bez ciągłych konferencji prasowych , kulturę bycia , dobre stosunki i poszanowanie w Europie i na świecie . Zna język angielski i niemiecki . Jeździ po całym świecie .Godnie reprezentuje Polskę . Jako jedyny kraj w Europie mamy dodatni PKB . Za Kaczyńskiego " Grecja" murowana a i w Budapeszcie płaczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 18.04.2012 20:52

Władza się boi ...? Pana Kaczyńskiego przeraża ,że władza pisowskie ekscesy ma " gdzieś " , nie wpisuje się w awanturniczą retorykę i to doprowadza prezesa do szału . Chciał Tuska i PO sprowokować ale mama zawsze mówiła ,że głupiemu trzeba ustąpić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emeryt
 • emeryt
 • 18.04.2012 17:47

Władza już się widzi w "KIBLU" dlatego ten strach. A co napiszą podręczniki, o tej agenturalnej przestępczej partii nawet dziś strach pomyśleć!! Dzieci będą uczyły się z podręczników a zdradzieckiej partii jaką była PO.
To koszmar!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 18.04.2012 17:41

Tak to prawda Inka co piszesz ,Tusk jest skończony - a tak w niego wierzyłam ,tak mi wstyd!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dodam !
 • dodam !
 • 18.04.2012 17:22

@ Inka , a dlaczego zataili sprawę Lipca ? i podali po wyborach ? tacy prawi i sprawiedliwi ? w obronie stołków i nic więcej. Reforma emerytalna PO wypominana co rusz a PiS .... co ? taki święty ? Źdźbła się we własnym oku nie widzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 18.04.2012 17:21

Proszę posłuchać co mówi Kaczyński !! Tusk już nie ma o czym mówić .Tuska czeka tylko Kibel!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
 • max
 • 18.04.2012 17:19

A o Sawickiej cisza w mediach - kiedyś opluwano PiS że oszołomy, a dziś wszyscy z PO morda w kubeł???

A Sawicka będzie kiblować 5 lat ,a co z Rychem Mirem i Zbychem co z innymi aferami???

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 18.04.2012 17:16

Kaczyński,Macierewicz,Hofman,Giżyński,Brudziński i Błaszczak czyli Six PIStols.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 18.04.2012 17:14

Pan Lipiec był przestępcą dał się skorumpować i pojdzie siedzieć - tak trzeba i chwała sądom. Tylko trzeba przypomnieć że pana Lipca ,rozpracował min. Mariusz Kamiński z również z rządu Jarosława Kaczyńskiego. Mariusz Kamiński był wtedy szefem ABW. I to Mariusz Kamiński ,rozpracował min. Lipca który był też w rządzie J. Kaczyńskiego. Jak widać na tym przykładzie w rządzie J. Kaczyńskiego nie było Kolesiostwa.

A co jest w PO syf kiła i mogiła .... korupcja zdrada , przekręty i wszystkie plagi oraz nieszczęścia .

To już koniec tej partii przejdą do historii zhańbieni.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.