Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: wrak Tu-154M powinien wrócić do Polski i trafić do muzeum

W wywiadzie dla Onet.pl, Jarosław Kaczyński stwierdził, że nad premierem Donaldem Tuskiem "powiewa biała flaga". Mówił również o pomniku swojego brata, Lechu Wałęsie i... Kaziku.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykJarosław Kaczyński, prezes PiS stwierdził, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz celowo blokuje budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego, z podbudek politycznych. "Śp. prezydent Lech Kaczyński ma pomnik, swoje ulice na Węgrzech, w Gruzji czy USA, a odmawia mu się tego honoru w Warszawie, w mieście, które tak wiele dla niego znaczyło i dla którego on tyle zrobił" - mówił dla Onet.pl.

Prezes PiS mówił również o innych symbolach, które mogłyby przypominać o katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku. Stwierdził, że wrak Tu-154M powinien wrócić do Polski i trafić do muzeum, aby chętni mogli go zobaczyć. Kaczyński cieszył się również, że grób jego brata, odwiedził na Wawelu sam Lech Wałęsa. Polski noblista, modlił się tam za zdrowie swojego syna.

Prezes PiS odniósł się również do słów polskiego muzyka Kazika Staszewskiego, który nazwał Lecha Kaczyńskiego najlepszym prezydentem Polski. "Należy się cieszyć, jeśli ktoś znaczący mówi prawdę o naszej rzeczywistości" - podkreślał Kaczyński.

Okres rządów Platformy Obywatelskiej, Kaczyński określił dwoma słowami - "wielki zawód". Na pytanie o tzw. politykę białej flagi PO tłumaczył: "Najwyżej w rządzie jest premier, zawsze nad nim powiewa ta flaga. Ostatnio dogania go Vincent-Rostowski, zaleca nam wyjazdy do USA za pracą".

Źródło:
Onet.pl




Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 22.01.2012 13:18

miejsce dla wraku? jak najbardziej w hucie ! bo tak zbierając zasypani bedziemy złomem

Komentarz został ukrytyrozwiń
waldi
  • waldi
  • 01.11.2011 08:59

miejsce dla złomu to w hucie nie w domu
p.s a kazik s. nie jest i nie był autorytetem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
  • zx
  • 05.10.2011 00:00

-WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
Amerykanie o Kaczyńskim: "wybitny intelekt o twardych poglądach".


.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 30.09.2011 17:56

Niedługo Kaczyński każe się wypchać i umieścić w muzeum...

Komentarz został ukrytyrozwiń

cześć pamięci

------------------------------------------------------------- -------------------

roztapiają się stalowe prawdy
zamki budowane z
cegły więziennej wiekami

jeszcze krew płynie
i karmi następne drzewa

zbrodnia długo pachnie
na bandytę

a tobie orle
trzeba było umrzeć raz jeszcze
bo tak umiera się za ojczyznę


---------------------------------------------------------------- ----------------

przetłumacz wiersz dodaj wideo dodaj audio do ulubionychPoem versions29.09.2011 21:07
29.09.2011 21:04

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 16.09.2011 18:18

"Wałęsa modlił się o zdrowie syna"- co się tu insynuuje?Że Wałęsa modlił sie do Lecha Kaczyńskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
k.k
  • k.k
  • 16.09.2011 16:06

Tak najlepiej jeszcze wydrukować jakiś banknot na którym z jednej strony byłby wrak samolotu a na drugim twarz L.K.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z punktu widzenia historii to dobry pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pitrek
  • pitrek
  • 16.09.2011 15:37

Niech ten pan ten wrak postawi w ogrodku o ile taki posiada chyba ze jest tak wielki jak on to w tym wypadku na zlom a kase za niego dla glodnych dzieci przynajmiej Pani Maria by sie cieszyla.