Facebook Google+ Twitter

Kaczyński wręczy dziś Małyszowi order

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-11 10:02

Prezydent Lech Kaczyński, z okazji obchodów 90. rocznicy odzyskania niepodległości, odwiedza dziś wraz z małżonką Wisłę, Bielsko-Białą i Cieszyn.

O 10 prezydent przyjął w swojej rezydencji w Zadnim Groniu w Wiśle polskich olimpijczyków. Po spotkaniu zamierza odwiedzić oddaną niedawno do użytku skocznię narciarską w Wiśle Malince. Przed południem Lech Kaczyński złoży wieniec pod Pomnikiem Poległych i Walczących za Wolność i Polskość Ojczyzny.

W samo południe, na wiślańskim rynku, rozpocznie się spotkanie z mieszkańcami Wisły, podczas którego prezydent wręczy Adamowi Małyszowi Order Odrodzenia Polski. Skoczek otrzymał go w ubiegłym roku, ale dotąd nie zdążył go odebrać. Po południu Lech Kaczyński uda się do Bielska Białej, gdzie na Cmentarzu Wojskowym, złoży wieniec przed Pomnikiem Pamięci. Lech Kaczyński weźmie też udział w sesji Rady Miasta, a później (17:00) spotka się z mieszkańcami Bielska - Białej na Placu Ratuszowym.

Jutro prezydent odwiedzi Cieszyn, gdzie między innymi weźmie udział w nabożeństwie ekumenicznym w Kościele Ewangelickim, złoży wieniec pod pomnikiem Polskich Legionistów. Na moście granicznym Lech Kaczyński przywita się z prezydentem Czech, Vaclavem Klausem . Obaj prezydenci spotkają się z młodzieżą na rynku w czeskim Cieszynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.