Facebook Google+ Twitter

Kaczyński wróci do władzy? "Ma jedyne lekarstwo"

Adam Hofman jest przekonany, że Polacy otworzą oczy i Jarosław Kaczyński dojdzie do władzy. Z kolei Paweł Kowal już takiej pewności nie wyraża i twierdzi, że sam prezes w zwycięstwo nie wierzy. Który z polityków ma rację?

Sonda

Czy PiS wygra kolejne wybory?

 / Fot. Bartek Syta/PolskapresseWakacje powoli dobiegają końca, a partie nie próżnują i dopracowują ostanie szczegóły działania na jesień. Na początku sierpnia "Rzeczpospolita" donosiła o ofensywie legislacyjnej PiS-u. Partia ma skupić się na sprawach gospodarczych, polityce prorodzinnej, a także odejść od zajmowania się katastrofą smoleńską. Kolejne pomysły to likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa, powołanie resortu zajmującego się bezpieczeństwem energetycznym Polski oraz utworzenie zespołu parlamentarnego ds. obrony demokracji i suwerenności.

Optymista Hofman

W wywiadzie dla "Uważam Rze" (nr 35/2012) Adam Hofman podkreśla, że nie wierzy w żadne ruchy związane ze skręceniem PiS w centrum. "Mitycznego centrum partii nie ma, trzeba budować swoje. Mamy własne przekonania diagnozę i recepty(...) Jesteśmy partią sięgającą od ulicy do przedpokoju, ale do samego salonu nie chcemy wchodzić" - mówi Hofman. Zdaniem rzecznika partii, taka postawa zakłada możliwość zdobyci władzy. Muszą być jednak spełnione dwa warunki - większość Polaków musi dostrzec, jak głęboko państwo przeżarte patologiami i jak bardzo nieskuteczne, a także musi przekonać się, że tylko Jarosław Kaczyński może zaproponować gorzką i trudną, ale jednak niezbędną kurację. "Jarosław Kaczyński upodabniający się do Tuska, czytający co dzień sondaże i gładko mówiący takim lekarstwem nie będzie" - mówi poseł. Hofman jest też pewny, że rozczarowani rządami Tuska Polacy wybiorą Kaczyńskiego, a nie Palikota. Swoją tezę poseł udowadnia tym, że "skutki władzy Platformy będą, a właściwie już są, tak bolesne, że wizja wybierania politycznego wychowanka premiera, jego cichego sprzymierzeńca, nie będzie w ogóle rozpatrywana".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Inka
 • Inka
 • 29.08.2012 09:19

SLD hihihi ; jest Trupem politycznym hihihi....

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie jest tak
 • nie jest tak
 • 28.08.2012 21:00

@ Panu prezesowi nawet Alleluja nie pomoże . Polacy to mądry naród . Zagłosują na SLD jak będzie miał szansę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 28.08.2012 20:47

Panu Prezesowi sami rodacy przekażą władzę i to niedługo. Zmuszą obecną władzę do dymisji ,bo z tymi durniami nie da się żyć !

Panie Prezesie do boju ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 28.08.2012 20:09

No, Polacy już tak szeroko otworzyli oczy ,że nie dadzą Kaczyńskiemu drugi raz władzy . Nawet jeśli ktoś nie w pełni zgadza się z Tuskiem to i tak zagłosuje na PO ze strachu przed oszołomstwem 4 RP .HOFMAN PO LATACH DOSZEDŁ DO WNIOSKU [ z prezesem [ że ideę 4 RP zniszczył Ziobro swoimi występami w TV .

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
 • potato
 • 28.08.2012 19:57

Kiedys i dzis jestem zdania,że pewien typ osobnika nigdy nie powinien mieć władzy w swoim ręku i wyraziłem to głosno.Kiedys-to L. Wałęsa;dzis-to Kaczyński.Mają wspólną cechę otaczają się niewłasciwymi ludzmi i niezbyt mądrzy zaperzańcy.Z taką grupą to szybciej zgubić niż znalezć.Zdecydowanie p.Kaczyński i jego otoczenie nie dostanie mojego głosu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jajcarz z Biłgoraja
 • jajcarz z Biłgoraja
 • 28.08.2012 19:17

@ Adam Kraszewski -dziwne jest twoje stwierdzenie ,gdyż wyglądasz jak kosmita .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz napalm-kot
 • Janusz napalm-kot
 • 28.08.2012 19:12

Elf - jak mi się wydaje,to ty byłaś TW.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 28.08.2012 19:08

Prawda jest taka ,że takie frajerstwo jak jest obecnie, zasługuje jedynie na Donalda.Panie Prezesie szkoda czasu na tych pazerniaków i bezmózgich analfabetów .Wystarczy obejrzeć jakiś teleturniej ,by zobaczyć POziom lemingów .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
 • Jakub
 • 28.08.2012 18:33

To jest rycyna. Oby pomogła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński wróci do władzy? "Ma jedyne lekarstwo"

- moje pierwsze skojarzenie: - to reszta leków się pokończyła?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.