Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3930 miejsce

Kaczyński wyjawił u kogo zaciągnął pożyczkę. To Janina Goss - „szara eminencja PiS”

Jarosław Kaczyński na prośbę komisji etyki poselskiej, która bada oświadczenia majątkowe posłów, złożył korektę do swoich oświadczeń i wyjawił nazwisko osoby, u której się zapożyczył.

 / Fot. PAPJak dowiedziała się polityka.pl, jest nią Janina Goss, nazywana przez niektórych "szarą eminencją PiS".

Jarosław Kaczyński odmawiał dotąd podania nazwiska osoby, która pożyczyła mu 200 tys. na leczenie matki, Jadwigi Kaczyńskiej. W oświadczeniu majątkowym wpisał, że zaciągnął "pożyczkę prywatną". Prokuratura nie będzie jednak prowadzić śledztwa w sprawie domniemanego zatajania przez prezesa PiS prawdy w oświadczeniach majątkowych z lat 2011–2014 przez nieumieszczenie w nich danych wierzyciela. Kaczyński złożył korektę i wkrótce zostanie ona opublikowana na stronach internetowych Sejmu.

Janina Goss, nazywana szarą eminencją PiS, jest jedną z najbardziej zaufanych osób Jarosława Kaczyńskiego. Bardzo zaprzyjaźniona z Jadwigą Kaczyńską, należała do Porozumienia Centrum, do tzw. zakonu PC, niezwykle wpływowego w tym środowisku. Nie zajmowała jednak żadnych uprzywilejowanych stanowisk. Jak podaje "Polityka", "najbardziej prestiżową posadą, którą objęła, było szefowanie radzie nadzorczej Telewizji Polskiej (za rządów PiS)". Kierowała też spółką Forum (wydawca „Gazety Polskiej Codziennie”), zasiada w zarządzie spółki Srebrna, powiązanej z PiS.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.