Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16766 miejsce

Kaczyński: Z Polską nikt się nie liczy. Nawet mali i słabi

Jarosław Kaczyński wraz z Martą Kaczyńską wystąpili pod Pałacem Prezydenckim przed tłumem zgromadzonym w 2. rocznicę tragedii smoleńskiej.

Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska na telebimie / Fot. Katarzyna Bańbor- Zostali zdradzeni, to wiemy już dzisiaj na pewno. Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne ustalenia, co do przyczyny katastrofy. Odwołam się do poety, tak jak uczyniłem w zeszłym roku - zostali zdradzeni o świcie - tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie prezes PiS.

Zarówno postępowanie strony polskiej i rosyjskiej w kwestii rozwiązania sprawy katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński określił jako haniebne.

- Haniebne było postępowanie rosyjskich władz, tak jak haniebne było obrażanie poległych - prezydenta RP, gen. Błasika jak i mjr. Protasiuka. Haniebne było także niepodejmowanie przez polskie władze najbardziej podstawowych obowiązków, jak sekcja zwłok czy umiędzynarodowienie tej sprawy. Haniebne jest teraz odmawianie wybitnemu amerykańskiemu specjaliście udziału w tych sekcjach, jakie zostały podjęte.

Zobacz: wideo z przemówienia Jarosława Kaczyńskiego

 / Fot. Katarzyna BańborPrezes PiS niechętnie wypowiadał się także o roli mediów głównego nurtu w ustaleniu przyczyn katastrofy - Niech już nikt więcej nie mówi, nawet w tzw. mainstreamowych mediach, że to jest niezależne śledztwo. Wszyscy słyszeli, że ta sprawa była omawiana w gabinecie rządu. Haniebne jest także to, że owe mainstreamowe media przez cały czas blokują i cenzurują ustalenia odnoszące się do wyników badań polskich uczonych ze Stanów Zjednoczonych i Australii.

 / Fot. Katarzyna BańborW dalszej części swojego przemówienia Kaczyński nawiązywał już do innych kwestii niż katastrofa smoleńska. Mówił m.in. o "atakach na wiernych, profanacji krzyża, ataku na Kościół i na nauczanie religii w szkole, atakach na materialne podstawy funkcjonowania Kościoła, ataku na TV Trwam". - Mamy atak na nauczenie historię w szkołach. Mamy ataki na instytucje kultury, chociażby teatry. Mamy likwidacje tysięcy szkół. Mamy ataki na ludzi biednych, na emerytów, na miejsca pracy w małych i średnich miastach - mówił Jarosław Kaczyński. / Fot. Katarzyna Bańbor

Przeczytaj, co Jarosław Kaczyński powiedział o polskiej polityce zagranicznej -->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

spłuczka pisuarowa!
  • spłuczka pisuarowa!
  • 13.04.2012 12:39

Rzygam cuchnącym kaczorem, rzygam Smoleńskiem, rzygam trupami i trumnami!! Dość tego!!! Jako podatnik opłacających kaczych faszystów, żądam, aby zajęli sie poważnymi sprawami!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
won kacze chamy
  • won kacze chamy
  • 13.04.2012 12:36

Z Polską nikt nigdy nie będzie się liczył, dopóki kacze scierwa będą ośmieszać ten kraj!

Komentarz został ukrytyrozwiń
orion
  • orion
  • 12.04.2012 14:24

Dziennikarz zapytany dlaczego nie pisze prawdy skoro ma do niej dostęp odpowiedział szczerze: "Jak napiszę prawdę to mnie wywalą z roboty, a JA MAM RODZINĘ I KREDYTY DO SPŁACENIA".

Na 544 posłów i senatorów, 496 jest ZADŁUŻONYCH na rozmaitych kredytach na 300 000 - 500 000 tysięcy. Dlatego obsesja reelekcji jest chorobą polskiego parlamentu.
Jak wyznał jeden z posłów przed wyborami 2007: "Po co rozwiązywać Sejm? Drugi raz już mnie nie wybiorą, a Z CZEGO SPŁACĘ KREDYTY".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Walewski
  • Jacek Walewski
  • 11.04.2012 20:29

@@ Józef Armanowicz - słusznie Pan zauważył;wielu polityków dziennikarzy, ale także zwykłych ludzi,nie może
zrozumieć że w Polsce tak długo rządzą tacy idioci! Nie mogą zrozumieć że naród polski im tak długo pozwala rządzić. Szkodliwy rząd Polski budzi śmiech i politowanie na zachodzie. Cóż mam nadzieję ze to już nie długo!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hornet111
  • Hornet111
  • 11.04.2012 19:01

Kaczyński nigdy się nie opamięta, nie wszyscy mają ochotę rozkopywać groby poległych ofiar katastrofy i je profanować, dajmy im spokój. Co do jego poglądów w ostatnim akapicie, to się można tylko śmiać.
Religia NIE POWINNA być nauczana w szkołach, bo to instytucja publiczna, a nie wszyscy są Katolikami.
Teraz, jeśli chodzi o "podstawy materialne" funkcjonowania Kościoła, to czy na pewno ogromne krzyże ze srebra, świątynie wypchane złotem i wozy za 300 000zł dla ważniejszych księży? Bo chyba nie, a na razie podstaw często nie mają obywatele, a to oni się liczą, nie kościół.
TV Trwam z kolei chciało dostać się na pierwszy multipleks cyfrowy, gdzie idą NAJWAŻNIEJSZE kanały w kraju, takie jak podstawowe media i telewizja państwowa, nie jakieś dyrdymały księdza Rydzyka. Tego typu telewizja idzie dopiero na drugi, trzeci, i czwarty multipleks.
I czy naprawdę krzyż trzeba wieszać wszędzie? To narzucanie się religii Katolickiej, co nie jest dobre. Sejm, szkoły, i instytucje publiczne to nie miejsca na religię, jeśli ktoś chce mieć krzyż zawsze ze sobą, niech nosi wisior, teraz na Bierzmowaniu można dostać taki spory krzyż na łańcuszku. Nie ma żadnej profanacji.
Politycy PiS są świetni gdy trzeba walczyć, dlatego ciągle szukają powodów do walki, między innymi popierając Kościół, instytucję, która wspierała Hitlera!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Józef Armanowicz
  • Józef Armanowicz
  • 11.04.2012 17:22

Dziennikarze zachodni nie potrafią zrozumieć że taki obłąkany rząd w Polsce jeszcze trwa, że Polacy pozwalają temu rządowi TRWAĆ mimo jego ogromnie szkodliwych działań! Jeden Angielski dziennikarz z BBC nie mógł pojąć że tak skompromitowany i agenturalny rząd jeszcze trwa! Ja mu tłumaczyłem że wybory i demokracja ....a On pękał ze śmiechu i pytał jaka demokracja!? w Polsce demokracja ?? Było mi wstyd , bo niestety miał rację - jak w Polsce jest demokracją ,no to ja jestem kosmonautą - odpowiedział z uśmiechem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Konieczny
  • Jarosław Konieczny
  • 11.04.2012 17:01

Do ad Rem - A ty używasz języka tępoty i siejesz głupotę. Chciałbyś wmówić ludziom, że w rocznicę katastrofy mają tylko prawo do siedzenia z zamkniętymi ustami i mogą najwyżej jęczeć, bo tego wymaga powaga. Ale to jest tylko twoja powaga, ta zakłamana, według której chciałbyś zamknąć ludziom usta. Widocznie za dużo słuchasz mądrości pana Gugały i innych zawodowych szczekaczy. Jednak nic z tego tępy cwaniaczku. Dowiedz się, że najlepszą formą szacunku dla ofiar katastrofy jest upomnienie się o szacunek dla tych ludzi, jest walka o ich godność i honor. Formą wielkiego szacunku dla nich jest też walka o wyjaśnienie przyczyn tej tragedii oraz walka z tymi, którzy chcą ich zniesławić, zhańbić i wtrącić w otchłań zapomnienia. Tak, to był wiec ludzi mających już dość zakłamania i obłudy. To był wiec Polaków walczących o to aby prawo było prawem, a Polska była Polską.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 11.04.2012 16:15

Pan Kaczyński skompromitował się na całym świecie .Agencje światowe donoszą " to nie była rocznica tragedii w wykonaniu PiS ...to był wiec polityczny. Korespondenci międzynarodowi zgorszeni językiem jakim porozumiewali się uczestnicy zbiórki pisowskiej . Zamiast modlitwy , wulgaryzmy , słowa zemsty , złorzeczenie . Język pogardy, nienawiści . Nie tędy droga , to zło wcielone .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek B
  • Marek B
  • 11.04.2012 16:01

Prosze poczytać ile jest szmaciarstwa w tych wpisach,ilu jest gnoi, którzy by sprzedali Polskę za cenę trwania przy korycie! Są tu płatni bojówkarze, którzy za kasę codziennie opluwają patriotów z PiS. Jak tych gnoi nazwać???

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 11.04.2012 13:00

przeciez i polska jest mała i słaba gospodarczo cos na poziomie holandii czy belgii...mamy dochód..niech kaczynski sie nie ośmiesza..