Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Za kilka lat Polska może być tylko nazwą geograficzną

Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia w Koninie skrytykował politykę zagraniczną rządu Donalda Tuska. Powiedział, że za kilka lat Polska może być tylko nazwą geograficzną na mapie.

Wśród niektórych polskich publicystów oraz polityków popularne jest porównanie polityki zagranicznej Donalda Tuska do tej z XVIII wieku, która doprowadziła Polskę do upadku.

Na spotkaniu w Koninie lider opozycji ostrzegał, że polityka klientystyczna, jaką prowadzi premier Tusk, może doprowadzić do tego, że za kilka lat Polska będzie tylko nazwą geograficzną na mapie. Według prezesa PiS może tak się stać, ponieważ obecny rząd oraz duża część polskich elit, prowadzą politykę klientystyczną - całkowitej podległości wobec naszych potężnych sąsiadów.

Według Kaczyńskiego, to jest główny powód, dla którego Tusk tak często jest laureatem niemieckich nagród. Nasz premier nie może liczyć na to samo ze strony Rosji, ale jak mówi prezes PiS, Putin ma inną filozofię polityki: "Ci z zachodu dają od czasu do czasu nagrody; ci z wschodu prowadzą twardszą politykę i zamiast nagród są reprymendy przez telefon" - mówił Kaczyński.

Prezes PiS również ostrzegł tych, którzy wierzą w Unię Europejską jako państwo federacyjne i z tego powodu są skłonni zgodzić się na ograniczenia polskiej suwerenności. Kaczyński powiedział, że nieodwracalnym skutkiem tej nieodpowiedzialnej postawy będzie to, że za kilka lat Polska nie będzie już mogła decydować o sobie i będzie to robił Berlin.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

1grajek
 • 1grajek
 • 29.06.2012 19:50

Jedyne co jest pewne to to , że pana J.Kaczyńskiego nie będzie nareszcie w polskiej polityce i jeszcze jedno jest pewne , że Polacy nie będą pamiętali kim był pan Kaczyński i nie pomogą stawiane na siłę pomniki ku czci L. Kaczyńskiego ci panowie nie zasłużyli na pamięć Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 27.06.2012 08:31

Kaczynski ma racje w wypadku dojscia do wladzy Jego Eminencji Jaroslawa Zbawiciela.na szczescie malo to jest prawdopodobne wrecz nieprawdopodobne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kotek
 • kotek
 • 26.06.2012 22:57

Już jesteśmy częściowo niemieckim Landem ,jeszcze wolno nam mówić po niemiecku. Banków już nie mamy .media też prawie wszystkie w obcych łapach - a za jakiś czas będziemy musieli szprechać,po niemiecku.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Troll
 • Troll
 • 26.06.2012 20:16

Czy prezesowi znowu ktoś podsunął " złotą myśl "?
Prezes najchętniej [ na bank ] by nas wyprowadził z Unii.
Panie Kaczyński , wojowanie z wszystkimi sąsiadami i Unią cofnie nas w rozwoju.
Przypominam , mamy 21 wiek a pan nie nadąża za światem. Samą teorią spiskową wewnętrzną i zewnętrzną nie da się rządzić krajem.
Ile można żyć przeszłością i cudzymi sukcesami ? Mnie już te pana wrzutki medialne śmieszą. Na litość pan ludzi bierze?

Komentarz został ukrytyrozwiń
internacjonalista
 • internacjonalista
 • 26.06.2012 19:30

A Grzesio razem z dziatwą nie słyszał o tym, "że Polacy muszą się wyrzec polskości"?
Przecież siły postępu od dawna o tym marzą, aby Polska stała się internacjonalistycznym gajem dla krzyżówek przeróżnych małpiszonów, tylko wolą o tym za często i zbyt głośno nie śpiewać, i kaczor zamiast nich zakwakał o Pokraczkowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że według pana prezesa Euro się już skończyło?

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam
 • adam
 • 26.06.2012 18:18

Pis 2006- 2007 najwyższy wskaźnik wzrostu gospodarczego w historii, obniżenie podatków, obniżenie akcyzy na paliwo. Oby na Polskę Bóg zesłał jak najwięcej takich plag jakie miały miejsce w 2006 i 07 roku. I oby dobrobyt w postaci Donalda Tuska zesłany został gdzie indziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 26.06.2012 16:06

Panie prezesie tylko spoko .Największe zagrożenie jakie groziło Polsce minęło . 2007r PiS przegrał wybory i zaczęła się mozolna praca nad odbudowaniem zaufania w Unii Europejskiej i na świecie.
Niech pan już nie straszy ludzi bo tego nie kupują......no może ludzie z bagażem przeżycia II wojny światowej, których pan permanentnie straszy i ruskimi i Niemcami .
Przeżyliśmy PiS i Polska ocalała .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 26.06.2012 15:22

Najbardziej potrafi ośmieszyć PiS jego prezes Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 26.06.2012 15:00

Mieszkając w prowincjonalnym Landzie,czy może mnie spotkać coś gorszego???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.