Facebook Google+ Twitter

Kaczyński zabrał Macierewiczowi władzę w terenie

Komitet Polityczny PiS podjął decyzję, o połączeniu trzech okręgów partii w terenie, w jeden. Oficjalnie - "to usprawnienie organizacyjne", nieoficjalnie - dyplomatyczny sposób odsunięcia od władzy Macierewicza.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiAntoni Macierewicz nie jest już szefem piotrkowskiej struktury okręgu PiS. Decyzją prezesa okręg został połączony z łódzkim i sieradzkim. W ten sposób Jarosław Kaczyński dyplomatycznie wyciszył lokalny spór – podają media. Stało się to w wyniku notorycznie słanych skarg przez działaczy lokalnych na Antoniego Macierewicza do prezesa – podaje "Gazeta Wyborcza".

Dwa dni temu wieczorem Komitet Polityczny PiS, postanowił połączyć trzy partyjne okręgi: łódzki, sieradzki i piotrkowski - w jeden. Oficjalnie – jak podano - "to usprawnienie organizacyjne". Nieoficjalnie – jak pisze "Wyborcza" - elegancki sposób na odsunięcie od władzy Macierewicza, który od marca 2012 roku, zarządzał PiS w okręgu piotrkowskim. W tym czasie działacze lokalni mieli z nim zadry, więc wysyłali na niego do centrali w Warszawie, skargi.

"Newsweek Polska", publikował w końcu grudnia treść listu Mariana Holaka, do prezesa PiS Kaczyńskiego. "Stan okręgu piotrkowskiego przypomina mi taką oto sytuację: gospodarze (działacze PiS i dawnego Porozumienia Centrum) przyjmują do swojego domu sąsiadów, których domy uległy zniszczeniu (A. Macierewicz, różne partie w ostatnich 20 latach...), dając im najlepsze pokoje w swoim domu. A ci sąsiedzi, po kilku miesiącach, chcą wyeksmitować tego dobrego i uczciwego gospodarza, twierdząc, że ten dom to im się należy" - napisał Marian Holak.

Na zebraniu Komitetu Politycznego nikt o skargach na Antoniego nie mówił. - Wszystko odbyło się w białych rękawiczkach. Antoni był komplementowany, wydawał się oswojony z decyzją, widać funkcja wiceprezesa partii zaspokaja jego ambicje - opowiadał dziennikarzowi jeden z uczestników spotkania.

Poseł Janusz Palikot, po sprecyzowaniu wniosku partii Twój Ruch, o powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie skutków działalności Antoniego Macierewicza, jako wiceministra obrony i szefa SKW, powiedział w Sejmie: "Antek, idziemy po ciebie." Zdaniem działaczy PiS: Wniosek jest śmieszny.

Decyzja o połączeniu trzech okręgów w jeden, oznacza, że funkcje szefów rozwiązanych struktur stracili też: Marcin Mastalerek w Łodzi i Marek Matuszewski w Sieradzu. Do czasu wyborów prezesa nowej organizacji PiS, lokalną strukturą będzie kierował pełnomocnik, którego wskaże prezes Jarosław Kaczyński. Politycy spekulują, że może nim zostać Marcin Mastalerek.

Komitet partii prezesa, przy okazji wybrał również sztab wyborczy na czas bliskiej wiosennej kampanii do Parlamentu Europejskiego. Szefem sztabu został Andrzej Duda.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.