Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Żądamy powołania komisji śledczej ws. morderstwa w Łodzi

Jarosław Kaczyński podczas briefingu w Sejmie zażądał powołania komisji śledczej ws. morderstwa Marka Rosiaka w Łodzi. Na jej czele miałby stanąć poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w Sejmie / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiPrezes oświadczył, że sprawa zabójstwa Marka Rosiaka "nie może być tak łatwo przypisywana szaleństwu". Wg Kaczyńskiego powołanie komisji śledczej jest niezbędne, ponieważ posłowie PiS mają "poważne wątpliwości" w kwestii badania sprawy morderstwa. Komisja miałaby więc rozpatrzyć "inne hipotezy, takie jak zastraszenie opozycji".

"Ten zabójca został zatrzymany o godz. 12, dopiero o 20 go przesłuchano. Dziś na posiedzeniu połączonych komisji nikt nie potrafił wyjaśnić co przez te 8 godzin się działo" - mówił prezes. Dlatego uważa, że na czele komisji śledczej powinien stanął poseł PiS.

Szef klubu PO - pomysł komisji śledczej jest absurdalny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Adam UK
 • Adam UK
 • 20.10.2010 23:21

żyje na emigracji już osiem lat. W tym roku na terenie UK pewien taksówkarz doznał depresji i zastrzelił 12 osób (trudno-takie jest życie, takie rzeczy się zdarzają) . Żadna komisja śledcza nie została powołana (zresztą tu sie prowadzi "normalną" politykę) Kaczyński, proszę puknij się w końcu w łeb. usuń się z polityki na zawsze, był czas kiedy wierzyłem ze jesteś inteligenty, teraz wiem że jesteś większą klapą niż się wszystkim wydaje.
PS. Zgol se wąsa dziadu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie przedmówcy p.Ptak i p.Konopka wiedzą swoje, a ja swoje. Każdy ma jednak prawo do swojego zdania i swoich wyborów.
Ja sobie przypominam palenie kukieł przez zwolenników PiS i słynne zdanie p. Kaczyńskiego wygłoszone pod stocznia " My stoimy tu, a wy tam gdzie stało ZOMO". Ale oczywiście to Was nie przekona, bo Wy wiecie swoje i macie do tego prawo.
Co do komisji sejmowych..Jak dotąd okazały się kompletnym niewypałem, lansem jej członków.Obiektywnie patrząc : ZERO skuteczności i efektu końcowego (niezależnie od opinii na temat przyczyn tego stanu rzeczy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arciszewski nie tak dawno nie pamięta Pan co wyprawiał Tusk ze swoją świtą. Najbardziej utkwił mi w pamięci moment przed rozwiązaniem sejmu w 2007 roku kiedy Tusk aby przyspieszyć proces przejęcia władzy dopuszczał się rożnych kłamstw aby przekonać opinie publiczną że PO to partia miłości a PIS to zło.Ciągłe oskarżanie Polityków PIS o przestępstwa to dopiero była sprytna gra a tacy jak Pan dali na to się nabrać i wierzą w te bzdury do dziś. Teraz okazało się że żadne zarzuty nie potwierdziły się.Przecież to nie kto inny jak Tusk eskalował konflikt dążąc do powoływania coraz to nowych komisji aby przekonać że PIS to sami złoczyńcy a teraz wszystkie zarzuty pękły jak "bańka mydlana".To ON wtedy rozpoczął festiwal nienawiści wcześniej tego typu zachowań nie widziałem w żadnej innej partii.Zapominał Pan jak Tusk aby zdestabilizować scenę polityczną na każdym posiedzeniu sejmu jego opcja zgłaszała idiotyczne wnioski za każdym razem po kilkadziesiąt o odwołanie ministrów.Panie Arciszewski i inni zwolennicy Tuska to właśnie ON obecny premier Polskiego rządu nawoływał do nieposłuszeństwa obywatelskiego pytam się ? Zapomnieliście? Gdy Tusk był w opozycji to ten człowiek nawoływał "DO ZAMACHU STANU".Wszelakie zło które teraz wybiło w Polsce do wierzchu zaczęło się od Tuska i jego niezrozumiałego dążenia do władzy za wszelką cenę.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4446836.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Witold Ptak
 • Witold Ptak
 • 20.10.2010 20:58

Pan pisze : "Powoływanie coraz to nowych komisji śledczych ma służyć przekonywaniu społeczeństwa, że Polska jest krajem bezprawia, że wszędzie istnieje układ i spisek." Po pierwsze, nie wszędzie, a w skorumpowanych mafijnych grupach "trzymających władzę" . Po drugie, społeczeństwo nie trzeba przekonywać, a informować. To dlaczego się boi Pan, że społeczeństwo otrzyma informację ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 20.10.2010 20:57

Bo Polska jest krajem bezprawia p. Arciszewski. Ile było afer i różnych przekrętów i co i nic ; czy stanął ktoś przed sądem ,albo przed Trybunałem Stanu? Prawo jest dla maluczkich .Polska to karykatura demokracji i panstwo bezprawia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powoływanie coraz to nowych komisji śledczych ma służyć przekonywaniu społeczeństwa, że Polska jest krajem bezprawia, że wszędzie istnieje układ i spisek.To jest sprytna gra polityczna.

To co Pan Konopka napisał o godz 14:13 wskazuje, że wszystko można zinterpretować na swój sposób (vide jego wywody na temat odwoływania zeznań), by udowadniać z góry założoną tezę. Już słuchać coraz bardziej niedorzeczne i niesprawdzone teorie na temat mordu dokonanego przez tego szaleńca.

W tym roku mieliśmy w Polsce co najmniej kilka głośnych strzelanin i zabójstw dokonanych przez
przez ludzi z zaburzoną psychiką .Czy do każdego przypadku ma być komisja śledcza?
Znowu z tragedii robi się polityczne ciasto..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój wniosek paradoksalny na tle zdarzeń, które w ostatnim okresie mają miejsce, ale.......
Czy znajdzie się Ktoś, kto w żądzy do normalności zaproponuje Komisję Pojednawczą, skutecznie zapobiegającą potrzebie Komisji Śledczych, wyrastających jak grzyby po deszczu.
A może po różnorodnych strajkach i bezmyślnych manifestacjach potrzebny byłby strajk mediów informacyjnych, skutecznie ukracający nakręcanie spirali wątpliwie konstruktywnych klimatów manipulacji emocjami społeczeństwa.
Niektóre wypowiedzi społeczeństwa, nie tylko z niższych sfer, ale również z tych bardzo wysokich - czasami wymagałyby moderacji, a to zaczyna być już męczące dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbigniew małY
 • zbigniew małY
 • 20.10.2010 19:19

Komisja jest chyba niepotrzebna ,nie wierzę również by to był człowiek uczestniczący w jakimś spisku .Prawdopodobnie to zwykły frustrat słyszący że całe zło tego świata , a co najmniej całe zło w polsce spowodował pis .Czytając ostatnio większość prasy , oglądając tv można odnieść takie wrażenie że to nadal rządzi pis .Widzę tu młodzież również pisze iż to kaczyński wszystkiemu winien.Daleki jestem od poglądów partii zasiadających w parlamencie , jednak ostatnio całośc władzy przejęła PO .Media dalej jednak pis obarczają za wszystko co żle się dzieje w kraju .Nic tedy dziwnego , znalazł się ,,Janosik dla wyrównania rachunków ,,. Cóż nie tak dawno pewien pan z wąsikiem za wszystkie niepowodzenia i frustracje obwiniał Żydów .Teraz w polsce o Żyda trudniej jest za to pis.Tak na koniec panowie magistrowie - dziennikarze znowu chcecie aby wszyscy sie ze sobą zgadzali w poglądach,podobno jesteście za demokracją jednak jeżeli idzie o wyrażane poglądów niepoprawnych politycznie .Takich nie wolno ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
lks83
 • lks83
 • 20.10.2010 19:12

przesłuchanie odbyło się zapewne po tylu godzinach ponieważ trzeba czasu na zebranie wszystkich dowodów z miejsca zdarzenia na sporządzenie dokumentacji oraz na ustalenie obrażeń osób pokrzywdzonych będących w szpitalu..są to podstawowe czynności na miejscu zdarzenia bez których nikt nie zacznie przesłuchiwania nikogo ani policja ani prokuratura..więc Panie Prezesie zamiast mówić że 8 godz nie wiadomo co się działo wystarczy zapoznać się z prostym algorytmem postępowania na miejscu zdarzenia bo Kaczyński już sugeruje jakiś spisek bo zabójca nie został przesłuchany po 5min.. Komisja Śledcza do zabójstwa ?? totalna GŁUPOTA od takich rzeczy jest policja i prokuratura a nie jakieś komisje śledcze w których banda głupków stara się zrobić kolejną polityczną i medialną zadyme .. niedługo komisje powoływać będą bo zupa w sejmowej stołówce za słona była...

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbigniew małY
 • zbigniew małY
 • 20.10.2010 18:56

Komisja jest chyba niepotrzebna ,nie wierzę również by to był człowiek uczestniczący w jakimś spisku .Prawdopodobnie to zwykły frustrat słyszący że całe zło tego świata , a co najmniej całe zło w polsce spowodował pis .Czytając ostatnio większość prasy , oglądając tv można odnieść takie wrażenie że to nadal rządzi pis .Widzę tu młodzież również pisze iż to kaczyński wszystkiemu winien.Daleki jestem od poglądów partii zasiadających w parlamencie , jednak ostatnio całośc władzy przejęła PO .Media dalej jednak pis obarczają za wszystko co żle się dzieje w kraju .Nic tedy dziwnego , znalazł się ,,Janosik dla wyrównania rachunków ,,. Cóż nie tak dawno pewien pan z wąsikiem za wszystkie niepowodzenia i frustracje obwiniał Żydów .Teraz w polsce o Żyda trudniej jest za to pis.Tak na koniec panowie magistrowie - dziennikarze znowu chcecie aby wszyscy sie ze sobą zgadzali w poglądach,podobno jesteście za demokracją

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.