Facebook Google+ Twitter

Kaczyński zaprasza Balcerowicza i Kołodkę do dyskusji o programie PiS

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński postanowił spotkać się na specjalnej konferencji z wybitnymi ekonomistami, w sprawie swojego programu naprawy Polski.

Sonda

Co sądzisz o propozycjach gospodarczych PiS?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellSzef partii chciałby widzieć na konferencji, m.in.: Leszka Balcerowicza, Marka Belkę, Ryszarda Bugaja i Grzegorza Kołodko.

Zaproszono ekspertów ekonomii na 24 września, na organizowaną przez PiS, specjalną konferencję. Według zapowiedzi prezesa Kaczyńskiego, "chodzi o poważną dyskusję" na temat propozycji zmian gospodarczych, przedstawionych wcześniej przez PiS - podaje serwis TVN24.

Zaproszenia na te konferencję mają również być wysłane do m.in. do kolejnych 11 ekonomistów: Elżbiety Chojny-Duch, Zyty Gilowskiej, Stanisława Gomółki, Jerzego Hausnera, Stanisława Kluzy, Ryszarda Petru, Jerzego Osiatyńskiego, Krzysztofa Rybińskiego, Andrzeja Sadowskiego, Teresy Lubińskiej i Marka Zubera.

Prezes Kaczyński zaznaczył, że postanowiono zaprosić ekonomistów "o różnych poglądach", wśród nich także "osoby krytycznie podchodzące do pomysłów PiS". Nie dodał, że również krytycznie patrzących na założenia budżetowe i w ogóle na gospodarkę, według propozycji rządowych.

Jacek Rostowski określił program zarysowany przez Kaczyńskiego, jako odwróconą piramidę nonsensów i absurdów. Nazwał go "klasyczną piramidą finansową" i wyliczył, że w 2013 roku kosztowałyby one państwo polskie 62,6 mld złotych.

Prezes Kaczyński stwierdził w niedzielę, że PiS przechodzi do ofensywy, której celem jest "zbudowanie pełnej alternatywy, innego sposobu rządzenia naszym krajem". W jego opinii, żeby w Polsce "cokolwiek zrobić" i naprawić, trzeba przede wszystkim "od nowa zorganizować finanse publiczne i zmienić system podatkowy". Zapowiedział taką ustawę, która połączy PIT i CIT w jednej ustawie oraz nową ustawę o VAT.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (70):

Sortuj komentarze:

tak jest niestety
  • tak jest niestety
  • 08.09.2012 21:13

Z Wicka katolik jak h.... a młotek . Prawdziwy katolik, z agenturą sowiecką się nie zadaje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 ad Rem
  • ad Rem
  • 08.09.2012 20:51

Można sobie z Vincenta robić
jaja
jednak w kulturze osobistej mu nikt nie dorówna .
Zagorzały konserwatysta katolik .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 08.09.2012 19:52

Prezes Kaczyński postanowił zaprosić na poważną debatę ,o stanie państwa ,tylko poważnych polityków,ekonomistów.

Minister Rostowski niestety nie dostał zaproszenia..... hihihi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak będzie
  • tak będzie
  • 08.09.2012 18:47

Platforma tak jak PZPR i Unia Wolności dogorywa , to są ostanie dni przed finałem .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
wróżka
  • wróżka
  • 08.09.2012 18:30

Czego oczekuje od Jarosława Kaczyńskiego?
Otóż, oczekuję tego.
Jarosław Kaczyński ujawni jedną z wielu tajemnic o sobie !
Może się przyzna ,wreszcie , że nie jest chłop , nie jest baba - jest bez jaj i bez ikry !!!
MOŻE POWIE , ŻE JEST DLATEGO STARYM KAWALEREM GDYŻ JEST NIE DO ŻYCIA Z PARTNEREM , PARTNERKĄ .
JESTEM PEWNA , ŻE ZNOWU CHLAPNIE JĘZYKIEM W STYLU : WIEM I NIE POWIEM .TO JEST ŁAGODNA WERSJA .
RACZEJ POWIE , ŻE ON WSZYSTKO WIE I JEST NAMIESTNIKIEM SAMEGO PANA BOGA NA PLANECIE ZIEMIA a PiS to jest skrót :

+ Prorok i Szaman +

w jednej osobie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak będzie
  • tak będzie
  • 08.09.2012 18:11

Żadna siła nie powstrzyma ludzi, by przewajchować ten obłąkany rząd na boczny tor - żadna .To tylko kwestia czasu. I ci przy korycie ,jak i Salon dobrze sobie zdają z tego sprawę .To kwestia tylko sposobu.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jaś Fasola
  • Jaś Fasola
  • 08.09.2012 18:09

Alternatywa Kaczyńskiego to dobić gospodarkę . 65 miliardów dodatkowych wydatków na cele socjalne ? Może prezes powie skąd na to brać ? Przywileje , które proponuje pan Kaczyński [dla wszystkich] trafią do kieszeni bogatych : w przeliczeniu , bogaty zyska 20 tys rocznie a biedniejszy 300 zł . Pani Gilowska już raz obniżyła podatki bogatym. Wystarczy.

Ekonomiści grzmią ....ciąć wydatki , zabrać przywileje górnikom , zlikwidować KRUS , korekta Karty Nauczyciela, itd .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście nic z tego nie wyjdzie, i oczywiście z winy salonu. Karierowicz Kaczyński zrobi wrażenie, że DZIAŁA, ŻE MA KONCEPCJE i tym podobne bla, bla, bla.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipa
  • Lipa
  • 08.09.2012 17:55

PiSorki są tak zdesperowane ,że każdy wPiSik muszą okrasić epitetem na przeciwnika .
Oj brzydko , brzydko .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 08.09.2012 17:34

Rządowym głupkom, PiS chce przedstawić alternatywę, że można lepiej rządzić ,bo można,tylko ci dyletanci są tak zadufani i zarozumiali,że nie chcą słuchać żadnych rad. Rozłożyli gospodarkę na łopatki i uważają nadal że jest wszystko OK .
Najpierw Balcerowicza nosili w lektyce, teraz nie chcą z nim rozmawiać. Balcerowicz ten rząd ośmieszył ,dlatego ta wściekłość Wicka Rostowskiego!