Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24808 miejsce

Kaczyński zawarł sojusz z Markiem Jurkiem. Nadchodzi wiosna prawicy?

Jarosław Kaczyński podpisał z Markiem Jurkiem umowę zatwierdzającą bliższą współpracę PiS z Prawicą Rzeczpospolitej. Ugrupowanie Marka Jurka nie połączy się z jednak PiS i zachowa swoją niezależność. "Nachodzi wiosna dla prawicy w Polsce" - mówi zadowolony Marek Jurek.

Sonda

Najlepszym ugrupowaniem prawicowym w Polsce jest...

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczMarek Jurek był kiedyś marszałkiem Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Odszedł z PiS w wyniku ideowego sporu ze swoją partią - w jego przekonaniu stosunek PiS do sprawy ochrony życia był zbyt liberalny.

Jarosław Kaczyński pytany o to, czyjego odejścia z PiS najbardziej żałuje wskazał właśnie na Marka Jurka. Prezes PiS mówił, że mocno prosił Jurka, a nawet błagał, żeby nie odchodził.

Po kilku latach rozstania drogi Kaczyńskiego oraz Jurka znowu się schodzą. Dzisiaj obaj politycy poinformowali, że ich ugrupowania nawiązują bliższą współpracę. Prawica Rzeczpospolitej nie zdecydowała się na połączenie z PiS, ponieważ wciąż istnieją różnice merytoryczne - czytamy w serwisie onet.pl.

Marek Jurek powiedział, że wcześniej jego partia próbowała dogadać się z "Solidarną Polską", ale uznała, że partia Ziobry nie zapewni nowej jakości w polskiej polityce . Prawica Rzeczpospolitej zdecydowała się na PiS, ponieważ Jarosław Kaczyński jest jedynym politykiem prawicowym, który może odsunąć PO od władzy. Ponadto, aby mógł się spełnić scenariusz węgierski, potrzebna jest koalicja prawicowych ugrupowań, które się od siebie czymś różnią.

W opinii Jarosława Kaczyńskiego Solidarna Polska w przeciwieństwie do Prawicy Rzeczpospolitej niczym nie różni się od PiS i dlatego jej działalność szkodzi Polsce: "Każdy kto chce budować prawicę rozdzieloną na dwa płuca, w istocie promuje jej porażkę" - mówił prezes PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

ArniSz.
 • ArniSz.
 • 26.03.2012 10:32

@@ MARTUSIA JENNER ! o każdej porze dnia i nocy ! Martusiu ! Nie warto czytać ramot pisanych przez tego capa Marka czy Jurka ! Lepiej poczytaj Koziołka matołka. Ten jest przynajmniej zabawny w przeciwieństwie to tego zwolennika Pinocheta. Nieprzyjemna twarz i fatalna wymowa to sama natura zadbała by strzec otoczenie. On walczy o "dżeczy" poczęte, o "szejm". Jest to kolejny dzieciorób, który nie opanował swego ptaka i stał się "obronczą" tych z nieokiełznaną chucią. A Kurski ? Od razu widać po kretyńskim wyrazie twarzy, czy tego co w tym przypadku nazywa się umownie twarzą. ZAWSZE TWÓJ ARNI !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
 • mikołajek
 • 25.03.2012 20:45

Dobre posunięcie na prawicy.
Z czasem emocje nieco się wytłumią i "chłopaki" znów zaczną się dogadywać.
Wtedy trzeba będzie coś wymyśleć żeby to spieprzyć co by im się we łbach nie poprzewracało.
Jeszcze by uwierzyli że mogą wygrać kolejne wybory a to by już było groźne !.
Czy nie ?
Mk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
 • ptaszynski
 • 25.03.2012 19:24

puchacz:poglądy niektórych co mają sie za chrześcijan są rzeczywiście straszne jeżeli on popierał pinocheta niech bóg nas od nich chroni!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 25.03.2012 19:20

red. słuchaj:pinochet to był jeden z największych zbrodniarzy w chile, hitler tez uratował niemcy od komunizmu czy to znaczy ze niemcy sa mu wdzięczni???miałem szacunek do marka jurka ale po jego wycieczce do londynu uznałem ze nie jest waert złamanego grosza ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nb. może p. Kurski powstrzymałby się wówczas od "błyskotliwego" komentarza, gdyby mógł przewidzieć własną przyszłość...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaskoczyło mnie posunięcie Marka Jurka. Miałam okazję czytać jego książkę "Dysydent w państwie POPiS", która ukazała się w 2009 r., i stała się jednym z powodów, dla których więcej nie poparłam w wyborach "bandy czworga". Przypomnę za "Naszym Dziennikiem":

"W swojej najnowszej książce zatytułowanej <<Dysydent w państwie POPiS>> były marszałek Sejmu Marek Jurek zawarł poglądy na temat polityki polskiej i moralności w polityce. W formie świadectwa wielowymiarowo ukazał tło i kulisy starcia o życie przy okazji pamiętnych głosowań nad zmianami w Konstytucji w kwietniu 2007 roku. To był istotny moment w biografii politycznej Marka Jurka, gdyż na znak protestu przeciwko niejasnej postawie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości zrezygnował wówczas z fotela marszałka Sejmu i wystąpił z PiS. Wraz z nim partię tę opuściło zaledwie kilku posłów, co spotkało się z ironiczną uwagą Jacka Kurskiego, że <<zmieszczą się w jednej windzie>>. Bagatelizowane przez liderów partii odejście grupy Marka Jurka stało się jednak momentem zwrotnym w dziejach PiS. Nastąpiło bowiem przesilenie w środowiskach chrześcijańskich, patriotycznych, solidarnościowych, konserwatywnych, narodowych. Coraz częściej zaczęto się zastanawiać, na ile PiS jest wierne głoszonemu programowi. I tak się złożyło, że po wyjściu grupy Marka Jurka partia Jarosława Kaczyńskiego uwikłała się w coraz większe konflikty ze swymi ówczesnymi rządowymi koalicjantami, następnie przegrała przedterminowe wybory, które sama sprowokowała, utraciła władzę w państwie na rzecz konkurencyjnej Platformy Obywatelskiej."

W tym samym roku "Życie Warszawy" opublikowało fragmenty dziennika Marka Jurka z lutego 2007 r.:

"Obawiam się, że dla Jarosława Kaczyńskiego sytuacją pożądaną byłoby, gdyby wyborcy katolicko-konserwatywni musieli głosować na niego, jednocześnie nie mając żadnego realnego wpływu na jego politykę. Na taki model partii - sprowadzenie nurtu katolicko- konserwatywnego do rzędu formacji posiłkowej."

I z kwietnia 2007 r.:

"Idąc na Radę Polityczną zostałem najpierw poproszony do Jarosława, który brutalnie zażądał aby w ogóle nie poruszać na Radzie sprawy ochrony życia. Przy okazji obrzucając mnie stekiem wyzwisk: <,agent albo wariat>>, <<tylko dzięki mnie jesteś marszałkiem, beze mnie nawet byś posłem nie był>>. Na uwagę, że mi nie pozwala pierwszego zdania dokończyć - krzyk:<<ja tu jestem szefem>>."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież już jest wiosna prawicy. PO to jest partia prawicowa. Lewica u nas nic nie ma do powiedzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... zima wasza, wiosna nasza a lato Muminków

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 25.03.2012 14:43

@@ puchacz palancie - Pinochet uratował Chilczjyków przed zarazą, jakim było widmo komunizmu w Chile. Dziś
Wielu mieszkańców jest mu wdzięcznych ,tylko nie cieszy się lewacki szajz, który służył Moskwie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 25.03.2012 13:40

i to z kim? z markiem jurkiem który jest niby obrońcą życia poczetego a pojechał do londynu głosić chwałe zbrodniarza z chile .. samego pinocheta i bronić go przed sądem!! co za faryzeusz!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.