Facebook Google+ Twitter

Kaczyński zrezygnował z członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego

Jarosław Kaczyński zrezygnował z zasiadania w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Informuje o tym w liście przesłanym do gen. Stanisława Kozieja, który jest sekretarzem RBN.

 / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiJarosław Kaczyński do tej pory bojkotował posiedzenia rady. W liście do Kozieja, Kaczyński krytykuje rząd i prezydenta. Jego wątpliwości budzi m.in. umowa gazowa z Rosją, podejście do zmian w Traktacie Lizbońskim.

RBN jest ciałem doradczym prezydenta. Zadaniem rady jest opiniowanie w sprawach bezpieczeństwa państwa. W jej skład wchodzą marszałek sejmu i senatu, szef BBN Stanisław Koziej, minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i szefowie partii zasiadających w parlamencie.

Dziś na 15.30 zwołane zostało posiedzenie rady z udziałem prezydenta Komorowskiego w sprawie stanowiska Polski na lizbońskim szczycie NATO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Popieram panią Wieczorek, nie ma tam miejsca dla J.K.
Właściwie, to nie mam pomysłu, gdzie tego sympatycznego pana tryskającego humorem i dowcipem umieścić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Przemek Leniak
  • Przemek Leniak
  • 09.11.2010 19:42

ciekawe kto ruszy z powodu tej rezygnacji z nożem i pistoletem na Kaczyńskiego
obstawiam p. Jadwigę...
ktoś poczół się niedoceniony?
...
Przemek Leniak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, tak jak pan Andrzej, że RBN nie powinna być kolejną areną politycznych zmagań. Jest to ciało doradcze, więc niech znajdą się tam ludzie, którzy w kwestii bezpieczeństwa państwa mają coś do powiedzenia. Szczerze wątpię czy polityk Napieralski będzie w stanie konkretnie doradzić Prezydentowi Komorowskiemu w kwestii np: obronności.
Uważam też, że decyzja J. Kaczyńskiego jest słuszna bo:
- nie ma tam miejsca dla polityka.
- J. Kaczyński twierdzi, że Komorowski został prezydentem przez nieporozumienie, niejako podważył prawowitość dokonanego przez większą część społeczeństwa, wyboru. RBN kieruje Prezydent Komorowski, zatem nie wyobrażam sobie dobrej współpracy obu panów, a o tą współpracę chyba chodzi.
- J. Kaczyński miał prawo taką decyzje podjąć i podjął. Tylko szkoda bo nieobecni nie mają racji.
Demokrację można rozwijać niekoniecznie poprzez spęd skłóconych stron.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju:), rozbawił mnie Pan. Sorki, proszę wybaczyć ale prawdopodobnie nie będę w stanie wyjaśnić Panu meandrów zarządzania, kierowania i wsłuchiwania się w tzw. głos ludu. Zbyt mocne ma Pan awersje abym podejmował próbę polemiki. Nota bene:)-jest Pan zabawny. Lepper i Giertych są w politycznym niebycie:). Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No wlasnie - ciało doradcze. Ja nie chce, by prezydentowi RP w tak delikatnej kwestii jak bezpieczenstwo całego narodu doaradzał Napieralski, Lepper, czy innych Giertych. RBN stanie sie kolejnym miejscem do sporów politycznych (zlekcewazenie rady przez Kaczynskiego, przedwczesne - ostentacyjne opuszczenie obrad w czasie kampanii prezydenckiej przez Napieralskiego itp.)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ossad
  • ossad
  • 09.11.2010 18:58

Orwell, panie Kolebuk, napisał o seansach nienawiści. To świetne określenie na to, co pewne media praktykowały wobec ś. p. Lecha Kaczyńskiego i co praktykują wobec Jarosława.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie, jest to Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Ciało kolegialne, doradcze. Czym jest organ doradczy, cóż wybaczy Pan. Jakby nie patrzeć, jest to ruch w kierunku demokratyzacji życia politycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam, że była kiedys taka partia - Samodefensywa. Ja osobiscie nie chciałbym zobaczyc w RBN jej porzeodniczącego Cheppera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ireneusz Mosiczuk
To niech mi Pan łaskawie powie, co takiego szczególnego w prace RBN wnosi Grzegorz Napieralski chociażby?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Nowicki, niech się Pan nie ośmiesza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.