Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Źródło zamachu z 10 kwietnia mogło być w Polsce

O "krakaniu" w życiu codziennym mówi się często. W polityce raczej wcale. Od dziś być może się zacznie. W niedzielę poseł Niesiołowski palnął w Radiu ZET, że PiS wkrótce wycofa się z kłamstwa o rosyjskiej bombie, bo samolot leciał z Polski. I wykrakał.

Sonda

Katastrofa smoleńska to...

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczW niedzielę 15 kwietnia 2012 roku w Radiu ZET, poseł Stefan Niesiołowski (PO) w trakcie ostrego starcia z posłem Adamem Hofmanem (PiS) powiedział w kontekście katastrofy smoleńskiej, że wkrótce PiS zacznie się wycofywać z kłamstwa o bombie na pokładzie samolotu Tu-154M - "bo oznacza to, że Rosjanie nie ponoszą żadnej winy, bo samolot leciał z Polski". Dodał, że jest ciekawy - "co ten geniusz Macierewicz wymyśli, kiedy się zorientuje, że złapał się za własną rękę?" No i wykrakał. Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Wcale nie do trzeciej rocznicy katastrofy samolotu.

Dziś rano - w poniedziałek 16 kwietnia - obudził się poseł Niesiołowski i we wszystkich dziennikach radiowych usłyszał: Jarosław Kaczyński nie wyklucza, że źródło zamachu smoleńskiego mogło być w Polsce. Przypomina to słowa z "Wesela", Stanisława Wyspiańskiego: "Taki był głęboki ton, w tym krakaniu czarnych wron, jakby jakiś niosły plon". Przewróciwszy się w grobie na drugi bok, wielki nasz wieszcz Adam Mickiewicz powiedziałby: "Czuję - krakał - zapach trupi. Jeździec głupi, rumak głupi". A lud głupi - też to kupi. Trudno znaleźć autora tych sześciu słów.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" mówi, że jeśli wersja zamachu się potwierdzi, to będzie oznaczało, że "mamy do czynienia z aktem terroru porównywalnym do zamachu z 11 września" - pisze gazeta.pl.

Trzeba tu przywołać ostatnią, w minionym tygodniu, awanturę w Sejmie. Gdy dyskutowano nad projektem uchwały PiS, aby zobowiązać rząd Rosji do zwrotu Polsce wraku Tu-154M, premier Tusk powiedział mocnym głosem z trybuny: "Nie zakrzyczycie prawdy o Smoleńsku". W odpowiedzi usłyszał krzykliwe słowa prezesa Kaczyńskiego: "Jest Pan na liście hańby!".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

misiaczek 18.04.12
 • misiaczek 18.04.12
 • 19.04.2012 13:48

przypisywanie wszystim i zrzucanie na wszystkich odpowiedzialnosci za tragedie smolenska,to nic innego jak chec zagluszenia wlasnego sumienia,oraz proba zdjecia odpowiedzialnosci z brata za zabranie tak licznej"swity" w niudana z gory podroz.Zadne teorie p.Maciarewicza tego nie zmienia,ani sporzadzane na zamowienie "ekspertyzy".
Panowie Przegrani,trzeba
miec troche wiary we wlasny narod i kraj,a zupelnie byc pozbawionym wstydu,by oplatac takie androny

Komentarz został ukrytyrozwiń
POLAK
 • POLAK
 • 17.04.2012 19:52

KACZOR TO CHORY CZŁOWIEK -CHORA DYSKUSJA -PEWNO DZISIEJSZA MEDYCYNA NIE MA NA TO LEKARSTWA -A NARÓD DAJE SIĘ OGŁUPIAĆ W IMIĘ BOŻE!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 17.04.2012 16:53

niech kaczynski zmieni slowo zamach na wypadek i ma żródło w polsce to sie zgodze w 100%...

Komentarz został ukrytyrozwiń
amelka -1
 • amelka -1
 • 17.04.2012 15:06

Żyje w Polsce COEURDE PDEPLE [fr. serce ludu] z Żoliborza [n/b bliżniek jednojajowy Prezydenta] który jest POŚREDNIO odpowiedzialny za smoleńską katastrofę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 17.04.2012 13:51

-antycham-jak czytam twoje prostackie wpisy to chyba wiem co to inteligencja,niestety musze z przykrościa stwierdzić że ty nie zaliczasz się do ludzi inteligentnych.Weż swoje foremki i zmień piaskownice.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antycham
 • antycham
 • 17.04.2012 05:43

Gdy czytam o braku inteligencji, to wiem,
że autorem tekstu jest jakiś goowniarz,
który do szkoły nosi w tornistrze plastelinę.
coś słyszał, o inteligencji.
Do tego wie, że skoro rodzice mają IQ=61-63
to on pewnie ma więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antycham
 • antycham
 • 16.04.2012 23:06

tomek Dzisiaj 18:16
synek, a czy ty wiesz, co to inteligencja?
do szkoły gimbusie marsz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 16.04.2012 23:01

No cóż. Pan Jarosław wyraził przypuszczenie(zapewne mocno udokumentowane), a to proszą kundle wynajęte przez PO ujadają.
Kilkanaście miesięcy temu ujadali, że Prezydent w kokpicie, że piany gen Błasik, że brzoza, że 4 podejścia do lądowania starannie unikając że "na kursie i ścieżce" podawane przez rosyjską wieżę to nic innego jak 100m obok pasa(czyli w polu) to 5m nad ziemią.
pytanie.
- dlaczego polskie media w momencie katastrofy(morderstwa)ostro przystąpiły do zaplanowanej dezinformacji? czyżby wiedziały o tym co się stanie ze znacznym wyprzedzeniem?
- dlaczego rosjanie celowo naprowadzali samolot na brzozę i w pole?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 elf
 • elf
 • 16.04.2012 22:39

I Antek Mąciarewicz tego nie wykrył ? Musi ściągnąć ekspertów z Burkina Faso

Komentarz został ukrytyrozwiń
dodam !
 • dodam !
 • 16.04.2012 19:47

Gazeta Polska robi tzw USTAWKI z prezesem . Pytania są znane prezesowi wcześniej . Tytuł artykułu jest odpowiedzią na zadane pytanie . To jest gazeta wcześniej finansowana przez PiS . Do tej gazety piszą artykuły tylko pisowcy . Nie ma żadnej polemiki z inną opcją. To taka współczesna Trybuna Ludu i tak samo wiarygodna .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.