Facebook Google+ Twitter

Kaczyński zrzeknie się funkcji prezesa PiS? Kto go zastąpi?

Wracają pogłoski o ustąpieniu Jarosława Kaczyńskiego. "Na spotkaniu z najbliższymi współpracownikami zapowiedział, że jeśli wynik w wyborach samorządowych będzie bardzo zły, to zrzeknie się funkcji prezesa" - podaje Dziennik.

Jarosław Kaczyński już kilka razy zapowiadał, że ustąpi. Czy teraz deklaracja była szczera?

"Deklaracja tym razem mogła być szczera, ale prezes tak naprawdę nie sądzi, by musiał odchodzić z polityki. Jest przekonany, że wynik w sejmikach będzie bardzo dobry, zbliżony do jego rezultatu w pierwszej turze wyborów prezydenckich, czyli ok. 36 proc." - mówi dla Gazety polityk PiS.

Sondaże wskazują jednak, że PiS przegra z Platformą, dlatego nasila się rywalizacja o władzę w partii. Faworytem jest Zbigniew Ziobro, rywalizowałaby z nim najprawdopodobniej Joanna Kluzik-Rostkowska, szefowa sztabu Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Kluzik-Rostkowska miałaby duże szanse - nie ufa jej zaledwie 8 proc. Polaków, a rywalowi aż 38 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

@Roman Kożmiński
  • @Roman Kożmiński
  • 03.11.2010 10:12

Reform?On już nam pokazał na czym polegaja jego"reformy".Wielkie dzieki za takiego "reformatora"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak źle i tak nie bobrze.
Jeżeli Z. Ziobro - to źle bo PiS ma w takim układzie tylko głosy słuchaczy RM plus 2 do 3 procent i prawie nikogo kto chciałby z nim w koalicje wejść.
Jeżeli J. Kluzik-Rostowska - to niedobrze bo ekstrema partyjna doprowadzi do podziału, wierzyć mi się nie chce że Ziobro , Kurski , Macierewicz itp ... , podporządkują się i nie zrobią tej pani za plecami dywersji .
Z punktu widzenia PiS jako całości, J.Kaczyński jest naprawdę niezbędny .
Wiec nie odejdzie i PiS powoli ale z wielkim hukiem i fanfarami będzie ... przegrywał ... tracił ... przegrywał ... tracił ... aż zniknie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obiecanki......

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 02.11.2010 16:27

Prezes ustąpi jak odejdzie Niesiołowski , oraz Komorowski ; rządy przejmie PiS wtedy może zdecyduje się na odejście - na razie nie ma powodów by Kaczynski ustępował ,wręcz przeciwnie jego obecność w polityce jest niezbędna!!! Polska ptrzebuje reform rzetelnych nie udawanych .Tylko Prezes może to zrobić bo to nietuzinkowy polityk na trudne czasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obiecanki cacanki... To jak zły musiałby być to wynik wg prezesa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie może się pojawi konstruktywna opozycja. Bardzo bym sobie tego życzył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...jeśli wynik będzie bardzo zły,to znaczy jaki-15 czy 30 procent?No cóż,można zaryzykować stwierdzenie,że PiS raczej tych wyborów nie wygra.Jeśli podobnie myślą rywale p.Kaczyńskiego do fotelu prezesa tej partii-to można się spodziewać destrukcji wewnątrz partyjnej.Mimo wszystko nie dzieliłbym już dzisiaj skóry na niedźwiedziu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 02.11.2010 11:09

Jeżeli prezes mówi,że ustąpi to wiadomo,że nie ustapi.Jak prezes mówi,że czarne jest czarne,to wiadomo,że nie jest czarne.Jak prezes mówi...mówi...mówi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.