Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3708 miejsce

Kadafi nie żyje. Jak wyglądało państwo, które budował dyktator? Wideo

"Śmierć Kadafiego oznacza koniec 42-letniej tyranii oraz początek demokracji w Libii" - powiedział Alain Juppe, szef MSZ we Francji. Jak wyglądało państwo, o który tyle lat walczył libijski dyktator? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w "Zielonej książce" napisanej przez Muammara Kadafiego.

 / Fot. EPA/SABRI ELMHEDWIKomentarze po śmierci Kadafiego napływają do Libii z całego świata. Wypowiadają się zarówno premierzy, szefowie MSZ, jak i prezydenci.

Bronisław Komorowski stwierdził, iż zastrzelenie despoty jest "symbolicznym momentem końca dyktatury" w tym regionie świata - pisze TVN24.pl

Podobnego zdania jest sekretarz generalny ONZ, Ban Ki Mun, który oświadczył, że śmierć dyktatora oznacza "historyczną zmianę dla Libii". Koreańczyk apeluje także do rebeliantów o złożenie broni.

W czwartek 42-letni okres dyktatury Kadafiego przeszedł do historii, zarówno Libii, jak i świata. Jak jednak wyglądało państwo, które autorytarny władca zbudował i, czy rzeczywiście obywatelom w Libii żyło się tak źle, jak przedstawiają to media?

Zielona książka


Muammar al-Kadafi swoją wizję idealnego państwa spisał przed laty i wydał w "Zielonej książce", w 1975 roku. Zawarł tam swoje pomysły dot. zbudowania "nowej" Libii - wybranie tzw. "trzeciej drogi", czyli odrzucenie zarówno socjalizmu, jak i kapitalizmu.

"Zielona książka" w wersji polskiej.
Zobacz film ->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 17.03.2012 14:21

w Polsce będzie to samo jak nie podzielimy się gazem łupkowym z jankesami ,USA i Izrael to najbardziej bandyckie kraje świata,Tusku i Komoroszczaku nie dorośliście Kadafiemu do pięt ,fuck NATO and USA ,ten rozpiździaj na świecie to robota zawszonego żydostwa,Adolfie za krótko żyłeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.