Facebook Google+ Twitter

Kadafi nie żyje. Jak wyglądało państwo, które budował dyktator? Wideo

"Śmierć Kadafiego oznacza koniec 42-letniej tyranii oraz początek demokracji w Libii" - powiedział Alain Juppe, szef MSZ we Francji. Jak wyglądało państwo, o który tyle lat walczył libijski dyktator? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w "Zielonej książce" napisanej przez Muammara Kadafiego.

 / Fot. EPA/SABRI ELMHEDWIKomentarze po śmierci Kadafiego napływają do Libii z całego świata. Wypowiadają się zarówno premierzy, szefowie MSZ, jak i prezydenci.

Bronisław Komorowski stwierdził, iż zastrzelenie despoty jest "symbolicznym momentem końca dyktatury" w tym regionie świata - pisze TVN24.pl

Podobnego zdania jest sekretarz generalny ONZ, Ban Ki Mun, który oświadczył, że śmierć dyktatora oznacza "historyczną zmianę dla Libii". Koreańczyk apeluje także do rebeliantów o złożenie broni.

W czwartek 42-letni okres dyktatury Kadafiego przeszedł do historii, zarówno Libii, jak i świata. Jak jednak wyglądało państwo, które autorytarny władca zbudował i, czy rzeczywiście obywatelom w Libii żyło się tak źle, jak przedstawiają to media?

Zielona książka


Muammar al-Kadafi swoją wizję idealnego państwa spisał przed laty i wydał w "Zielonej książce", w 1975 roku. Zawarł tam swoje pomysły dot. zbudowania "nowej" Libii - wybranie tzw. "trzeciej drogi", czyli odrzucenie zarówno socjalizmu, jak i kapitalizmu.

"Zielona książka" w wersji polskiej.
Zobacz film ->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 17.03.2012 14:21

w Polsce będzie to samo jak nie podzielimy się gazem łupkowym z jankesami ,USA i Izrael to najbardziej bandyckie kraje świata,Tusku i Komoroszczaku nie dorośliście Kadafiemu do pięt ,fuck NATO and USA ,ten rozpiździaj na świecie to robota zawszonego żydostwa,Adolfie za krótko żyłeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.