Facebook Google+ Twitter

Kaddafi brutalnie bombarduje przeciwników

Wojska Kaddafiego użyły bomb. W piątek 4 marca, siły rządowe Libii zbombardowały skład amunicji na przedmieściach Benghazi. Trwają krwawe walki o Zawiję. Dokładna liczba ofiar nie jest znana.

Protesty w Waszyngtonie. Rewolucja Libijska / Fot. CC 2.0,Ted,http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Protesting_Libya_outside_the_White_House,_Washington,_D.C..jpg&filetimestamp=20110222002129W Libii trwa krwawa wojna domowa. Fala rewolucji ogarnęła wschód kraju. Siły opozycji tworzą swoje bojówki. Regularnie dochodzi do walk pomiędzy armią Kaddafiego, a partyzantką opozycji.

W czwartek do największych starć doszło w okolicy rafinerii i portu naftowego w mieście Brega. W piątek nad ranem, siły Kaddafiego zbombardowały miasto. Według Agencji Reuters, rządowy samolot odpalił rakiety, które eksplodowały przy murze bazy wojskowej rebeliantów. Władza libijska zapowiada kolejne ataki. Opozycja jednak twierdzi, że jest gotowa na dalszą obronę. Partyzanci oświadczyli również, że "nie będą wchodzić w negocjacje z dyktatorem".

Przypomnijmy, że władze libijskie zamknęły zagranicznych korespondentów w zamienionym w areszt hotelu.

- To nadzwyczajne warunki. Wiem, że będziecie o tym rozpowiadać i zniekształcać to w dowolny sposób - oświadczył rzecznik władz. - Jesteśmy gotowi zapłacić tę cenę za powstrzymanie was przed relacjami, bo nie chcemy, by Trypolis zamienił się w Bagdad. - dodał w rozmowie z dziennikarzami.

W Trypolisie nieustannie trwają zamieszki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 07.03.2011 12:53

dlaczego NATO i USA nie ingerowały w Rwandzie i Burundi ?,bo tam nie ma ropy ani strategicznych minerałów ,w Afganistanie są miliardy w narkotykach' pecunia non olet'.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zatroskany
  • zatroskany
  • 06.03.2011 02:07

To chyba dobrze, że w trosce o dobro swoich obywateli i całego demokratycznego świata armia libijska niszczy składy broni jakie dostały się w ręce bandziorów z alkhaidy. Tam są zapewne i karabiny i działa i miny (i wiele wiele innego sprzetu) jakie mogą posłużyć do zamachów w Europie. Tylko głupi by protestował by tak niebezpieczne przedmioty dalej pozostawały w rękach tych nieobliczalnych terrorystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 05.03.2011 18:28

Partyzanci - to po prostu najemnicy międzynarodowych korporacji naftowych, które prowadzą z Kadafim wojnę o naftę. Używajmy właściwych pojęć, pozwoli nam to liznąć trochę prawdy. Kiedy zaczną z Kadafim przegrywać, wtedy wkroczy armia USA jako wyzwolicielka. I pewnie znajdą się naiwni, którzy w to uwierzą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.