Facebook Google+ Twitter

Kaddafi wypowiedział wojnę Włochom

W przemówieniu skierowanym do Libijczyków, przywódca Libii Muamar Kaddafi oświadczył, że Libia znajduje się w stanie wojny z Włochami.

Libijski przywódca Muammar al-Kaddafi. / Fot. Jesse B. Awalt/Wikimedia Commons/You are free: to Share - to copy, distribute and transmit the work; to Remix - to adapt the work"Już jesteśmy w stanie wojny z Włochami, odkąd Włosi zaczęli zabijać nasze dzieci w 2011 roku, tak jak to zrobili w 1911 roku, dlatego nie mogę zabronić Libijczykom obrony swojego życia i przeprowadzania akcji militarnych na terytorium wroga" - powiedział Muamar Kaddafi, w przemówieniu transmitowanym na żywo przez libijską telewizję państwową.

Przeczytaj także: Pokoju nie będzie. Libijscy rebelianci odrzucili plan zakończenia konfliktu.

W ostrym wystąpieniu, Kaddafi nazwał też włoskie zaangażowanie w libijską rewolucję próbą skolonizowania Libii, przypominając o 30-letniej obecności Włochów w Północnej Afryce.

 / Fot. Elmondo21st/Wikimedia Commons/You are free: to Share - to copy, distribute and transmit the work; to Remix - to adapt the work"To jest brutalne oblicze Włoch" - powiedział Kaddafi, mówiąc o włoskim zaangażowaniu militarnym w rejonie i dodał - "Mój przyjaciel Berlusconi i włoski parlament popełniają przestępstwo."

Przeczytaj także: 400 tys. dolarów nagrody za głowę przywódcy libijskiej opozycji. Muammar Kaddafi szaleje

We wtorek, premier Włoch Silvio Berlusconi zapewnił, że jeżeli zajdzie stosowna potrzeba, włoskie siły zbrojne mogą udzielić dodatkowego wsparcia militarnego dla natowskiej koalicji. Pomimo rosnącego zaangażowania sił NATO w Libii oraz intensyfikacji nalotów na wierne Kaddafiemu oddziały, rebelianci wciąż nie mogą przeprowadzić decydującej ofensywy.

Zobacz też:
Szczyt Unii Afrykańskiej - ochrona Kaddafiego starła się z ugandyjskim służbami. Zobacz film!
Wszystkie grzechy Berlusconiego
Gdzie podziały się piękne kobiety ze służby Kadafiego?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Milena Gajewska
 • Milena Gajewska
 • 04.05.2011 20:51

"Bardzo bym chciał, żeby Kaddafi spuścił solidne manto Włochom na ich terytorium, np. spuścił bomby na Rzym, Mediolan i kilka mniejszych miast. "


Szanowny autorze, nie podoba mi się również cała ta historia, ale pisania takich bzdur znieść się nie da!
Wg Ciebie zwykły obywatel Włoch ma ponosić odpowiedzialność za decyzje rządu, który tak naprawdę nie miał na nie wpływu. Bombę powinno spuścić się na takich wielkich myślicieli jak TY.
Pozdrawiam i niech Pan autor nie bierze tego za bardzo do siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 03.05.2011 13:31

Libijczycy nie pękajcie,włosi dotrą do pierwszego burdelu i barykady z beczek z winem, tam się poddadzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byloby smieszne, gdyby nie bylo tragiczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

My tu cały czas mówimy o płk. Ghadafim ... facecie który szkolił i finansował Czerwone Brygady, Frakcję Czerwonaj Armii i poza ludźmi Bin Ladena chyba wszystkich terrorystów świata islamskiego .... facecie który na 100% dał swoje błogosławieństwo i pieniądze na Tragedie w Lockerbie ... i prawdopodobnie na inne , ale tego nie wiemy ... co do tego dobrobytu fakt nie zaprzeczany : najlepsza stopa życiowa w regionie ! ... ale tutaj wypowiadają się Polacy ... więc wypadałoby trochę o wolności osobistej, politycznej, słowa i w ogóle napisać ... To Polak powinien wiedzieć co to znaczy 3 razy się zastanowić zanim się w obecności 3 świadków wodza lub partie skrytykuje ... co to cenzura ... co to bezkarne służby bezpieczeństwa ... sprawiedliwość mafijna ... taaaa... poza tym wolność w Libii ocień charosza :)

Serio mnie też jest szkoda każdego europejskiego lub nawet amerykańskiego żołnierza który miałby oddać życie w Libii. Niemieckie wstrzymanie się od głosu w RB ONZ i polskie rządowe i oficjalne podejście do sprawy są jak dla mnie ok , ale krytykowanie innych że za cudze pieniądze brudną robotę odwalają i nieobliczalnego świra z rodzinką chcą się pozbyć ... zostawcie krytykę - niech się dzieje wola boża i allah jest wielki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szeryf
 • Szeryf
 • 01.05.2011 15:25

Polacy mordują Afgańczyków, pozwólmy się naszym przyjaciołom z Nato pobawić w Libii

Komentarz został ukrytyrozwiń
MW
 • MW
 • 01.05.2011 12:22

Cóż, Kadafi przynajmniej zrobił to co Rydz-Smigły nie zrobił 17 września ze strachu... Stwierdził, ze znajdują się w stanie wojny... Z tym, ze agresorem w tym konflikcie są Włochy, Francja USA i inne.... zbrojnie wspierają rebelię więc czy dziwić się, ze rząd Libijski im z ato nie chce byc jakoś wdzięczny? I nie odda ropy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mam nadzieję że Kadafi...
 • Mam nadzieję że Kadafi...
 • 01.05.2011 11:13

...Wygra tą wojnę z aliantami z NATO.
Przecież ci cali buntownicy to Egipcjanie opłaceni przez tajne komórki CIA.
Od początku chodzi tylko i wyłącznie o ropę.
W jakimś artykule pisali że inżynierowie od naprawy rafinerii są już w drodze.
Wstyd mi za tych ludzi. Jestem całym sercem za Kadafim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Foob
 • Foob
 • 01.05.2011 10:10

Iret, co Ty piszesz?! Byli tacy potulni i grzeczni, i nagle Kaddafi wziął czołgi i zaczął do nich strzelać, tak? BIEDNI NIE UZBROJENI POWSTAŃCY.
Gdybyś Ty napadał na polskie komisariaty z bazooką, to również nazywałbyś się POWSTAŃCEM i gdybyś dostał lanie - mówiłbyś, że reżim ZABIJA CYWILI?
Nie mogę na to patrzeć, to jest już SZCZYT HIPOKRYZJI to co wyprawiają nasze europejskie media.

Bardzo bym chciał, żeby Kaddafi spuścił solidne manto Włochom na ich terytorium, np. spuścił bomby na Rzym, Mediolan i kilka mniejszych miast.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michal
 • Michal
 • 01.05.2011 09:54

Panstwo Breneka i Grzegorz (zreszta styl ten sam, wiec prawdopodobnie ta sama osoba) w d... byli i g... widzieli. Zapytajcie sie kogos, kto byl w Libii, jaki to raj. Przez kogo wy jestescie oplacani? Jakas rosyjska ambasada? Czy wypisujecie to tak tylko dla wlasnej glupoty? Jesli powolujecie sie na jakies tego typu "fakty" to prosze o zrodla. Syn dyktatora o malo co nie zostal aresztowany za regularne bicie swojego sluzacego w Szwajcarii, prawie kazde uinternetowe medium o tym informowalo. Taki wlasnie raj maja Libijczycy. Co do dlugu i PKB (bo ten libijski, owszem, tez nie jest niski)- jak ja bede zarabial 100 zlotych, a moj dyrektor 10000, to srednio w statystyce bedziemy miec po 5000. Taki wlasnie "raj" jest w Libii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Breneka
 • Breneka
 • 01.05.2011 09:38

jedyne państwo które nie miało długu publicznego. Gdy Libijczyk chciał sobie postawic chałupę to dostawał bezzwrotną pożyczkę na 50 000 dolców, ropa za 13 centów, i komuś się to nie podobało. Teraz zamiast dobrobytu będzie bractwo muzłumańskie i szariat. Gratuluję zachód. Jeszcze 2 lata temu wszystkie obamy i inne głowy państwa się z nim ściskały a teraz jest wielkim złym dyktatorem. Kolejna wojna o ropę. A kto finansował kampanię prezydencką obecnego prezydenta francji? Zgadujcie macie 3 szansy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.