Facebook Google+ Twitter

Kadra bez Boruca i Żewłakowa! Kolejna afera alkoholowa?

Franciszek Smuda rozesłał dziewięć faksów za granicę z powołaniami na mecz towarzyski z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej. W kadrze nie zagrają Artur Boruc i Michał Żewłakow, którzy podobno przesadzili z alkoholem, wracając z Kanady.

www.wikipedia.org, Licencja 3.0 / Fot. Новикова ЮлияSelekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda wskazał dziewięciu piłkarzy grających w ligach zagranicznych, którzy zostali powołani na towarzyskie spotkanie z Wybrzeżem Kości Słoniowej, jakie biało-czerwoni rozegrają 17 listopada w Poznaniu. Na liście próżno szukać nazwisk Artura Boruca i Michała Żewłakowa. Od kilku dni mówiło się o tym, że dwójka ta przesadziła z alkoholem w czasie podróży powrotnej ze zgrupowania w Ameryce Północnej. Sztab szkoleniowy reprezentacji nie komentował tej informacji, jednak fakt, że nie ma wśród powołanych piłkarzy owej dwójki zdaje się potwierdzać prasowe rewelacje.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu mieliśmy "aferę alkoholową" z udziałem Sławomira Peszki i Macieja Iwańskiego (te nazwiska ujawniono, mówi się że piłkarzy pijących w krakowskim hotelu było przynajmniej ośmiu), którzy mają "za karę" nie grać w reprezentacji Smudy.

Kara prawdopodobnie jednak nie okazała się przestrogą dla kolejnych zawodników, bo już po następnym zgrupowaniu z kadry "wypadła" kolejna dwójka.

Zbigniew Boniek zapytany o ewentualną karę dla Boruca i Żewłakowa w czasie niedzielnego programu Cafe Futbol przypuszczał ostatnio, że "Jak tak dalej pójdzie, to na Euro w bramce będzie grał Smuda, w obronie Smuda, w pomocy... Smuda i w ataku też Smuda." Były piłkarz m.in. Juventusu Turyn podkreślał, że wódka stoi na półkach po to, by ludzie ją kupowali i że nie można przesadzać z nadmierną surowością wobec piłkarzy. Zibi jednak nie odmówił sobie skrytykowania takiego podejścia do, jakby nie było, zawodu piłkarza, przez naszych (byłych?) kadrowiczów, którzy mimo wszystko zachowali się nie jak na reprezentantów przystało. Podkreślił też, że sam w trakcie kariery wypił o czasu do czasu kieliszek białego wina, ale wszystko to z umiarem, okazjonalnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Tylko pytanie czy zmiana trenera by coś dała na tym etapie przygotowań? Czy miałaby sens? Jedynym rozwiązaniem wydaje się tylko szczera, męska rozmowa trenera, sztabu i zawodników. Bez mieszania się PZPN i innych "ciał doradczych". Tam gdzie zrodziły się konflikty tam trzeba je rozwiązać. I ok zgadzam się, że odsunięcie Boruca "na zawsze" byłoby błędem, ale tak, żeby temat przemyślał i żeby było wiadomo, że selekcjoner cieszy się jednak szacunkiem i on jest suwerenem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne problem w kadrze jest i trzeba go rozwiązać. Dla mnie jednak, w przeciwieństwie do Smudy rozwiązaniem nie jest z pewnością odsunięcie Boruca od reprezentacji. Smudo nie tędy droga! Opamiętaj się, daleko tak nie zajedziesz i zamiast budowy drużyny i poszukiwania nowych zawodników, będziemy szukać nowego trenera... a czasu coraz mniej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie, że Boruc w składzie się przyda nie tylko ze względu na wartość sportową, ale także pewne cech wolicjonalne. Ale te i te bramkarz Fiory prezentuje tylko jeśli nie ma problemów i jest na 100% skoncentrowany. A jeśli nie ułoży swoich relacji ze Smudą to to nie będzie dobrze funkcjonować. Jak widzę po komentarzach nie tylko tu większość ludzi na forach widzi, że w kadrze jest problem. Może niech siądą przy wódce czy soku i jak faceci przegadają temat. Bo jak będą wzajemne niesnaski to ten wózek daleko nie zajedzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm, Boruc po prostu powiedział prawdę, to w dzisiejszym świecie najważniejsze, a że taką nie inną to już inna sprawa. Nie zmienia to faktu, że to WIELKI BRAMKARZ Z CHARAKTEREM POTRZEBNY KADRZE.

ps->Moim zdaniem Iwański to piłkarz zwyczajnie na kadrę zbyt słaby i tyle, więc niech pije ile chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgoda, może Smuda wykorzystał alkohol jako pretekst a prawdziwym powodem wyrzucenia piłkarzy z kadry były nieporozumienia i różnice w charakterze. O Iwańskim wiadomo nie od dziś, że stwarza problemy wychowawcze. Jeśli atmosferę w kadrze psuli także pozostali wyautowani piłkarze, to nie ma w tym nic dziwnego, że Smuda zachował się tak a nie inaczej.
A jeśli chodzi o charakter Boruca to może i jest on mocny ale biegając na skargę do telewizji raczej tego nie potwierdził.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Michale, problem z "alkoholem plus piłkarzami" w naszej kadrze to nie tylko wina jednej strony. Myślę, że sprawę zbyt mocno rozdmuchują niektóre media szukając taniej sensacji. Dawniej nasi grali w piłkę i także pili co ostatnio potwierdziło kilku byłych reprezentantów. Zadajmy sobie zasadnicze pytanie ile wypili tego alhoholu i czy rzeczywiście ma on jakiś ogromny wpływ na grę?

Weźmy np. pana Peszkę z Lecha, ponoć pił, a gra ostatnio bardzo dobrze. Daj Boże, żeby wszyscy nasi piłkarze grali jak on...

Boruc jest naszej kadrze POTRZEBNY. To mocny charakter typu Małecki, który wnosi do drużyny pewność siebie i umie opieprzyć kiedy zajdzie potrzeba, nawet najlepszego kumpla..., a to, że ktoś wypije szklaneczkę tego czy tamtego trunku to jego sprawa, oczywiście zachowując pewne proporcje, przecież to dorośli faceci...

Smuda wg. mnie zaczyna szukać winowajców, rozumiem, chce mieć porządek w kadrze i to ważne, ale niech najpierw popatrzy NA SIEBIE, sam jest WULGARNY i może też jego trenerska myśl szkoleniowa nie jest już tak DOBRA jak kiedyś...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smuda powinien wytrwać w swojej decyzji, bo jak trener nie będzie miał szacunku to nic z tego nie wyjdzie. Dla mnie problemem nie jest nawet fakt, że się napili tego winka. Piło się, pije i będzie pić. Najbardziej denerwuje to, że niektórzy muszą robić to tak ostentacyjnie. Ja nie wiem to wino lepiej "klepie" w przestworzach? A wypowiedzi Boruca to już jest skandal. Jak nie ma motywacji do gry, jak nie uważa, że zakładanie koszulki z orłem na piersi to wyróżnienie, nie chce rywalizować - to rodzi się pytanie czy taki reprezentant nam jest potrzebny i czy takiego chcemy? Na szczęście Fabiański w końcu złapał formę. Broni świetnie i w lidze i w europejskich pucharach. Więc przynajmniej teraz obejdzie się bez "łaski" Boruca. Jest to świetny fachowiec gdy jest w formie i dobrze by było mieć kogoś takiego w składzie na E12. Ale prosić się nie musimy. Jak przemyśli Boruc sprawę, zdecyduje się w końcu co jest priorytetem dla niego, będzie miał formę to niech wraca. Do tego czasu banicja i czas kontemplacji:) Z drugiej strony cała ta sytuacja pokazuje, że w kadrze są problemy, które wykraczają poza sport. I może je warto na początek rozwiązać, żeby w spokoju i dobrej atmosferze budować kadrę na E12.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma ludzi niezastąpionych a już z pewnością do takich nie należy Żewłakow. Co do Boruca, to ma on w życiu różne huśtawki, raz jest w formie, raz nie i być może właśnie wpływ na to ma skłonność do nadużywania. Z Peszką Smuda już się chyba przeprosił a problemy Iwańskiego zdaje się nie kończą się na alkoholu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.