Facebook Google+ Twitter

Kadra polskich skoczków na zgrupowaniu w Finlandii

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-11-08 08:21

Atak zimy w Polsce był za krótki, żeby przygotować Wielką Krokiew do sezonu. Wprawdzie w Zakopanem ciepło nie jest, ale ujemnych temperatur, podczas których za pomocą armatek można produkować sztuczny śnieg, także nie ma. Nasi skoczkowie musieli więc udać się w północne rejony Finlandii.

Adam Małysz i pozostali polscy skoczkowie w poszukiwaniu śniegu pojechali do ojczyzny Janne Ahonena. arcPoszukiwacze śniegu, bo tak ich chyba można nazwać, są już w Rovaniemi i wczoraj odbyli pierwszy trening na 90–metrowej skoczni. Niebawem mają przenieść się na duży obiekt do Kuusamo, gdzie 24 listopada rozpocznie się rywalizacja o Puchar Świata. Zgrupowanie w Finlandii potrwa do najbliższej niedzieli. W Rovaniemi pod okiem trenerów Hannu Lepistoe, Łukasza Kruczka i Zbigniewa Klimowskiego trenuje siedmiu zawodników: Adam Małysz, Kamil Stoch, Stefan Hula, Rafał Śliż, Robert Mateja, Piotr Żyła i Marcin Bachleda. Skład ekipy uzupełnia fizjoterapeuta Rafał Kot oraz serwisman Krzysztof Janik.

– Zawodnicy dotarli na miejsce w poniedziałek. Tam spotkali się z trenerem Hannu Lepistoe. We wtorek mieli dwa treningi, każdy przy światłach, bo tam jasno jest tylko w porze obiadu. Oddali po 10 skoków. Ekipa zastała w Rovaniemi dobre warunki do treningów. Na śnieg i mróz nie mogą narzekać. Jedyną przeszkodą jest przenikliwy wiatr. W środę wieczorem kadra przeniesie się do Kuusamo – powiedział sekretarz generalny PZN Grzegorz Mikuła.

Polska ekipa wybrała Finlandię, ponieważ gdzie indziej trudno zaleźć skocznie przygotowane do sezonu zimowego. Austriacy trenują w Ramsau, gdzie w ciągu kilku mroźnych dni udało się naśnieżyć średnią skocznię. Luksusowe warunki przygotowań mają Niemcy, którzy najpierw wygrzali się na Wyspach Kanaryjskich, a teraz trenują w Oberstdorfie, gdyż rozbieg tamtejszej Schatenbergschanze został wyposażony w system chłodzący, pozwalający na utrzymanie śniegu w dodatnich temperaturach. Dzięki temu niemieccy zawodnicy rozpędzają się na śniegu, a lądują na igelicie.

(gal)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.