Facebook Google+ Twitter

Kadra polskich skoczków włączyła się do pasyjnej akcji Kościoła

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-03-01 11:25

Pod hasłem "Pomagam starszym" rozpoczyna się kolejna edycja ekumenicznej akcji "Skarbonka diakonijna". Diakonia, Caritas Polska i Eleos zaproponowały, aby tegorocznej jałmużnie wielkopostnej towarzyszyła troska o ludzi starszych.

 / Fot. ks. Jan ByrtNigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu

Akcja "Skarbonka diakonijna" rozpoczyna się w pierwszą niedzielę pasyjną i trwa do Wielkanocy. Prowadzi ją Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego razem z rzymskokatolickim Caritas Polska, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego.

W tym roku hasło "Pomagam starszym" ma zachęcić do dostrzeżenia w życiu społecznym powiększającej się grupy starszych osób. Jest ono związane z ogłoszeniem przez Komisję Europejską Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. / Fot. skarbonka wielkopostna

Seniorzy z każdym dniem odczuwają coraz bardziej ograniczenia fizyczne (zdrowotne), powodujące zanik aktywności i więzi towarzyskich. Czują się osamotnieni i niezrozumieni przez młodsze pokolenia.

W czasie pasyjnym największe organizacje kościelne w Polsce apelują do młodszego pokolenia, do dzieci i młodzieży o rezygnację z drobnych przyjemności (słodyczy czy różnych form rozrywki), a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na dobry cel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawa wypowiedż, którą pozwolę sobie zacytować : "Tak naprawdę to, co zrobimy dzisiaj dla starszych, to robimy dla samych siebie – przekonuje ks. Doroteusz Sawicki z prawosławnego Eleos, dodając, że „starsi to my, tyle że jutro”. – Jeśli wychowamy nowe pokolenie, że będzie się zajmować starszymi, to będzie się zajmowało nami. I to my nie odczujemy samotności, biedy, opuszczenia – mówi ks. Doroteusz.
Zachęca do działania na rzecz starszych nie tylko młodzież, ale pokazuje, jak ważne jest, by także średnie pokolenie uczyło się wrażliwości na seniorów. – Jak często opłakujemy, że nasi rodzice odchodzą, ale dlaczego nie potrafimy uśmiechnąć się, odwiedzić czyjąś matkę, czyjegoś ojca? "

Komentarz został ukrytyrozwiń
fan
  • fan
  • 01.03.2012 12:06

Polscy skoczkowie dobry przykład dają. Brawa, brawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.