Facebook Google+ Twitter

Kafito, czyli zafunduj sobie spokojny sen

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-12 12:49

Grupa Kafito zaangażowała się w projekt, którego celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym. Inicjatorem akcji jest krakowska Fundacja Św. Benedykta.

Najnowszy pomysł fundacji skierowany jest do wszystkich, którzy poszukują atrakcyjnych miejsc noclegowych w Krakowie. Od czerwca turyści odwiedzający stolicę małopolski mogą skorzystać z usług Hostelu Fundacji Św. Benedykta. Tanie pokoje w standardzie turystycznym są także atrakcyjną ofertą dla wycieczek zorganizowanych. Na terenie hostelu do dyspozycji podróżujących są między innymi w pełni wyposażona kuchnia, internet bezprzewodowy czy
specjalna pościel dla osób ze skłonnościami alergicznymi. Hostel znajduje się na ulicy Juliana Dunajewskiego, skąd do rynku jest niespełna 2 minuty spacerem.

Fundacja przeznacza dochody z hostelu na pomoc osobom niepełnosprawnym, którymi opiekuje się na co dzień. Grupa Kafito dołączyła do inicjatywy, tworząc stronę internetową, która ma na celu propagowanie całego przedsięwzięcia. - Dziś młodzi ludzie najczęściej szukają noclegów przez internet, stąd propozycja właśnie takiej pomocy – mówi Sławomir Połomski, administrator Grupy Kafito – Turyści, korzystając z hostelu, mają okazję w bezinteresowny sposób pomóc podopiecznym fundacji – dodaje.

Fundacja Św. Benedykta to organizacja funkcjonująca w Krakowie od 2007 roku. Obszar działalności jest niezwykle szeroki: od działań wspierających osoby w trudnej sytuacji życiowej, poprzez promocję zdrowia, zapobieganie patologiom, aż do ochrony praw, promowania i podtrzymywania tradycji narodowych w Polsce i za granicą. Fundacja wspiera również inicjatywy z zakresu bezpieczeństwa publicznego, nauki, kultury oraz turystyki. Dzięki powstałemu hostelowi będzie mogła w większym stopniu zadbać o swoich podopiecznych.

Oferta Hostelu Św. Benedykta wraz z cennikiem znajduje się na stronie http://hostel.benedykta.pl.

Małgorzata Przybył
Materiał opublikowany pierwotnie na: centrumpr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.