Facebook Google+ Twitter

Kajakarskie Mistrzostwa Polski czas zacząć. Wystąpią olimpijczycy!

W sobotę na poznańskiej Malcie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Wystąpią między innymi medalistki z niedawno zakończonych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro - Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja.

 / Fot. Olaf KosinskyDopiero co przylecieli z Brazylii, a już muszą szykować się do kolejnej rywalizacji. W takiej sytuacji, znaleźli się polscy olimpijczycy. Prezes Polskiego Związku Kajakowego - Józef Bejnarowicz przyznał, że termin Mistrzostw Polski mógłby być lepszy, ale nie było innej możliwości. - Trudno było znaleźć wolny termin, przed igrzyskami organizowanie mistrzostw nie wchodziło w rachubę. Musieliśmy się dopasować do imprez, które odbywają się na torze regatowym Malta. Jeśli olimpijczycy będą czuli się na siłach, to wystartują. Wiadomo, że jest to impreza organizowana przede wszystkim z myślą o klubach - powiedział w jednym z wywiadów.

Na 500 metrów wystartują Karolina Naja i Beata Mikołajczyk. Natomiast na 200 m popłynie srebrna medalistka z Rio - Marta Walczykiewicz. W Mistrzostwach Polski mają także wziąć udział Panowie - kanadyjkarze Michał Kudła, Mateusz Kamiński, Tomasz Kaczor, a wśród kajakarzy zobaczymy Rafała Rosolskiego i Pawła Kaczmarka.

Łącznie na krajowej imprezie wystartuje 200 zawodników. Pierwsze wyścigi zaplanowano na sobotni poranek - o 8.30 rozpoczną się wyścigi eliminacyjne na 1000 m. Po południu natomiast wspomniane wyżej Naja i Mikołajczyk przystąpią do rywalizacji na 500 m. Na niedzielę zaplanowano 200 m i 5000 m.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.