Facebook Google+ Twitter

Kajakarz z Polic walczy o e-głosy z Martyną Wojciechowską

Pierwszy Polak, który samotnie opłynął w zeszłym roku w 41 dni jezioro Bajkał, 63-letni kajakarz z Polic - Aleksander Doba, został nominowany do nagrody "Złotych Stóp". Obecnie o pierwsze miejsce rywalizuje z podróżniczką Martyną Wojciechowską.

Aleksander Doba kajaku / Fot. Zdjęcie ze strony konkursu http://zlotestopy.plPan Aleksander musiał przemierzyć 2/3 Rosji, aby dotrzeć nad jezioro Bajkał. Bez żadnego wsparcia oraz żadnej łączności Aleksander Doba opłynął to "Morze Syberii", którego linia brzegowa rozciąga się na długości 2000 kilometrów. Spędził on (w okresie od lipca do sierpnia ubiegłego roku) 41 dób w wodach tego trudnego i nieprzewidywalnego akwenu, zdany wyłącznie na siebie. Doba zażywał kąpieli w lodowatych wodach jeziora, natrafiając na swojej drodze na liczne niebezpieczeństwa (np. spotkanie z niedźwiedziem, silne oraz specyficzne dla Bajkału wiatry).

Niesamowity wyczyn tego 63-letniego kajakarza z Polic został nominowany do nagród "Złotych Stóp" w kategorii "Woda". Po trwającym kilka tygodni internetowym głosowaniu, Aleksander Doba został liderem tej właśnie kategorii. Ponadto pod względem popularności wyprawy, jego opłynięcie jeziora Bajkał znajduje się obecnie na drugim miejscu, ustępując tylko ekspedycji "Korona Ziemii", znacznie bardziej znanej Martyny Wojciechowskiej. Aleksandrowi Dobie brakuje około tysiąca głosów, aby znaleźć się na pierwszym miejscu. Głosować można raz w tygodniu. Konkurs potrwa do 1 października. Wszystkich, których zaprezentowana poniżej rozmowa z panem Aleksandrem zachęci do głosowania właśnie na niego, odsyłam na stronę plebiscytu.

Specjalnie dla czytelników Wiadomosci24 zamieszczam obszerny wywiad z panem Aleksandrem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.