Facebook Google+ Twitter

Kajaki na Targówku? Kanał Bródnowski zmieni swoje oblicze

Władze Targówka mają w planach oczyszczenie Kanału Bródnowskiego i organizowanie wycieczek kajakowych. Wzdłuż kanału mają też powstać specjalne ścieżki rekreacyjne.

Plany zagospodarowania kanału. / Fot. Urząd Dzielnicy TargówekKanał Bródnowski przez stopień swojego zaśmiecenia, od lat odstrasza mieszkańców. Nie tylko wyglądem, ale i zapachem. Dzielnica postanowiła to zmienić. Na rewitalizację Targówka urzędnicy chcą wydać około 30 mln zł. - Inwestycja fizycznie rozpocząć ma się w tym roku, chociaż pomysł pojawił się już dużo wcześniej - mówi Wiadomosciom24.pl Grzegorz Zawistowski, Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Władze dzielnicy chcą rozpocząć procedury związane z wykupem terenów pod inwestycję od Agencji Nieruchomości Rolnych i prywatnych właścicieli jeszcze w ciągu najbliższych miesięcy. - Nie jesteśmy właścicielami gruntów wzdłuż kanałów - dodaje burmistrz. Nie wyklucza to jednak, że budowa pierwszych ścieżek rekreacyjnych wzdłuż kanału ruszy już niedługo.

 / Fot. Urząd Dzielnicy TargówekNajwięcej pieniędzy ma pochłonąć budowa zbiornika retencyjnego, który miałby łączyć się z kanałem - mówi burmistrz Zawistowski. - Zbiornik ma być jedną z głównych atrakcji, pełniąc przy tym jednocześnie rolę rekreacyjną.

Planowane jest także utworzenie wzdłuż kanału ścieżki rowerowej, drogi spacerowej z miejscami do wypoczynku i mostkami, miejsc piknikowych oraz ścieżek edukacyjnych, sprzyjający edukacji ekologicznej. Do tego, w rejonie ulicy Piecyka ma powstać park z placem zabaw. Najważniejsze jest jednak to, że kanałem popłynie w końcu czysta woda.

Kanał Bródnowski ma około 12 kilometrów długości. Najdłuższa jego część (7,6 km) biegnie przez Targówek. Dalsza część płynie przez Białołękę i Rembertów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

mieszkanka białołęki
  • mieszkanka białołęki
  • 31.03.2011 18:23

Nigdy nie sprzedam mojej działki pod inwestycję. NIedoczekanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

My chcemy kajaków! +++

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby się udało!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za ważną informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.