Facebook Google+ Twitter

Kajakiem po oznakowanym szlaku Trzech Rzek

Błędowo – Zakroczym jako pierwszy oznakowany odcinek szlaku wodnego Narwi, Wisły i Wkry oraz wydanie publikacji promującej kajakarstwo na całym terenie LOT Trzech Rzek to główne ustalenia pierwszego spotkania z wodniakami.

Spotkanie odbyło się we wtorek, 3 kwietnia. Ku uciesze LOT wzięli w nim udział żywo zainteresowani tematem: przedsiębiorcy (m.in. właściciele wypożyczalni kajaków i lokali gastronomicznych w pobliżu rzek), przedstawiciele władz samorządowych i pasjonaci turystyki wodnej. Plany dotyczące znakowania szlaków przedstawił prezes LOT, Sebastian Sosiński. Uczestnicy wymienili się uwagami na ten temat. Przedstawili potrzeby swojego środowiska. Ważną kwestię stanowiło bezpieczeństwo.

Podczas spotkania ustalono, że jako pierwszy oznakowany zostanie odcinek: Błędowo – Pomiechówek – Nowy Dwór Mazowiecki (Twierdza Modlin) – Zakroczym. W tym samym czasie ma powstać publikacja o wszystkich możliwościach pływania kajakiem w zasięgu oddziaływania LOT Trzech Rzek. Ustalono, że w maju rozpocznie się proces zbierania dokumentacji. Uczestnicy spotkania wyrazili chęć udziału w tych pracach.

Pierwszy etap skupi się głównie na Wkrze, ponieważ rzeka ta ma umiarkowany stopień trudności i jest najbardziej atrakcyjna dla turystów.

Oznakowanie szlaków wodnych (do tej pory nieistniejących) równolegle z budową odpowiedniej infrastruktury ma przyciągnąć więcej turystów do powiatu nowodworskiego. Prawdopodobnie w przyszłym roku w Pomiechówku powstanie „Promenada nad Wkrą” – baza dla kajakarzy. Znakowanie szlaków to jeden z priorytetów LOT na ten rok.

Inauguracja sezonu wodnego w LOT Trzech Rzek odbyła się już na początku marca. Film z tego wydarzenia można obejrzeć pod adresem: YouTube.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.