Facebook Google+ Twitter

Kałasznikow znów w akcji - będzie doradcą wicepremiera Rosji

Michaił Kałasznikow, słynny konstruktor broni, zostanie doradcą ds. zbrojeniowych nowego wicepremiera Rosji - Dmitrija Rogozina.

Sonda

Czy powstanie kiedyś lepsza broń niż Kałasznikow?

Michaił Kałasznikow / Fot. Agent001, CC. 3.0, domena publiczna92-letnia legenda przemysłu zbrojeniowego przystała na propozycję Rogozina, gdy ten odwiedział Iżewsk. To właśnie tam produkowany jest najsłynniejszy karabin maszynowy na świecie, czyli AK (kałasznikow).

Rogozin miał wówczas powiedzieć: "Będę miał tylko jednego doradcę w Rosji, i to będzie Kałasznikow".

Wicepremier Rosji to były przedstawiciel Rosji przy NATO. Słynie z antyzachodnich i nacjonalistycznych poglądów.

Wybór Kałasznikowa dziwić nie może - jego twór, czyli AK-47 to najpopularniejsza broń maszynowa na świecie. Co ciekawe, ministerstwo obrony otrzymało niedawno zawiadomienie od szefa sztabu armii rosyjskiej, by zaprzestać produkcji AK-47 na Rosję - w armii jest jej ponoć za dużo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Stoigniew
  • Stoigniew
  • 25.01.2012 14:35

Gdyby sowieccy komuniści przestrzegali autorskich praw patentowych ,to gen .Kałasznikow byłby miliarderem ,bo jego karabinów w różnych odmianach na całym świecie wyprdukowano kilkadziesiąt milionów !!!Dodam ,że nieawodność tego karabinu na poligonie wielokrotnie wypróbowałem w praktyce. Po gruntownym zapiaszczeniu lub zabłoceniu gliną na torze przeszkód ,co zawsze musi sie stać ,nigdy nie zawiódł i strzelał ogniem pojedyńczym i seriami bez jakiegokolwiek czyszczenia !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stoigniew
  • Stoigniew
  • 25.01.2012 14:20

A było to w 1968 roku ,kiedy wielu internautów nie było jeszcze na tym świecie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stoigniew
  • Stoigniew
  • 25.01.2012 14:17

Kiedy byłem w wojsku w S.W. to Ak-47 był już wycofany z linii i używało go O.T.K i MO oraz Z.O.M.O. Na wyposażeniu był A.K.M. jego lżejsza o 1 kilogram wersja !!! Wykonany był w technologii spawania i tłoczenia ,a nie drogiej technologii frezowania metalu jak poprzednik.Dla tego ,kto ganiał po poligonach z tym karabinem była to ogromna ulga ,gdyż magazynek z 30 nabojami ważył jeden kilogram ,a więc A.K.M. z amunicją waży tyle ,co A.K.-47. bez amunicji !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
pinokio
  • pinokio
  • 25.01.2012 10:04

ak-47 nie musza juz produkowac,maja nowsze wersje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie maskotką wicepremiera, po prostu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł sensacyjny! A teraz przejdźmy do prozy życia.

Gen. Kałasznikow będzie przypuszczalnie przydatny jako ikona mająca na celu przyciągnięcie elektoratu w najbliższych wyborach. Podchodzę sceptycznie do jedynego doradcy w wieku 92 lat. Doradcy, który niewątpliwie jest genialnym mechanikiem ale wątpiłbym w jego kwalifikacje w zakresie broni kosmicznych.

Koledzy dziennikarze. Apeluję o więcej spokoju, więcej dystansu i umiarkowanie w komentowaniu zdarzeń. Wydaje mi się, że na tym forum powinniśmy raczej starać się wyrabiać markę obiektywizmem niż tanią sensacją, rodem z najbardziej poczytnych i co gorsza najbardziej cytowanych dzienników ogólnopolskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.