Facebook Google+ Twitter

"Kalembowanie" wokół wyboru Kalemby na ministra. Spotkanie było "ponure"

Przez głośne i mocno niesmaczne taśmy Serafina, ludowcy mają wciąż niezbyt pewne miny. Są bardzo zdołowani i drżą przed spodziewaną kolejną serią taśmową. Mają za sobą wybór kandydata na ministra rolnictwa, choć nie ma pewności czy trafny.

Wybór kandydata na ministra rolnictwa w PSL był jednym z poważniejszych wyzwań partii ludowców. Zdaniem "Rzeczpospolitej", na którą powołuje się gazeta.pl, na zamkniętym zebraniu zarządu PSL, wyłoniono kandydata już we środę. Ale było z tym ostro. Starli się zwolennicy i przeciwnicy dwóch kandydatur: Kosiniaka-Kamysza, który mógłby poprawić wizerunek partii i Stanisława Kalemby, który - jak podaje prasa - "da sobie radę z porządkowaniem".

Waldemar Pawlak miał ostatecznie postanowić o tym drugim. Polityk z kierownictwa ludowców powiedział "Rzeczpospolitej", że wszyscy są tak bardzo "zdołowani", że "nie było sensu kwestionować tej decyzji". A w ogóle na środowym spotkaniu klubu parlamentarnego "było ponuro i dość dramatycznie" - stwierdził jeden z jego uczestników. Liderów partii paraliżuje lęk, z powodu informacji o spodziewanych kolejnych publikacjach na ich temat. Rozważają, co tym razem i jak bardzo, w nich uderzy.

Tymczasem w PO jest sporo głosów niezadowolenia w związku z wyborem ludowców. Krytycznie nastawiony do posła Kalemby ma być premier Donald Tusk. Posłowie PO nie kryją pretensji do Stanisława Kalemby, za jego zbyt częstą i ostrą krytykę Platformy, na posiedzeniach sejmowej komisji rolnictwa, o czym pisze m.in. portal wprost.pl.

Kandydatura Stanisława Kalemby na ministra rolnictwa to sygnał, że koalicyjny PSL nie ma zamiaru klękać ani ustępować przed Platformą. Toteż wysunięto kandydata, który jest twardy, nieustępliwy i bardzo trudny do przyjęcia, zarówno przez Platformę, jak i premiera Donalda Tuska.

Równocześnie to człowiek blisko związany z prezesem PSL Waldemarem Pawlakiem, a tym samym trudny w "rozgrywaniu" przez premiera Tuska wobec prezesa, na wzór tego, jak to robił z Markiem Sawickim. Trudny jest także i z tego względu, że uchodzi za człowieka bardzo bliskiego PiS. Pokazują to fakty z jego biografii i postawa polityczna demonstrowana w ostatnich latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.